بازی Resident Evil 7 هم‌چنان به فروش فوق‌العاده خود ادامه می‌دهد

۵ فروردین ۱۴۰۰ - ۱۴:۱۰

به گفته‌ی آنتوان مُلان، هم‌اکنون بیش از یک میلیون نسخه از بازی Resident Evil 7 توسط شرکت‌های حمل و نقلی به سراسر جهان ارسال شده است تا برای فروش در اختیار فروشگاه‌ها قرار بگیرد.

آنتوان مُلان (Antoine Molant) که به عنوان مدیر بازاریابی و روابط عمومی شرکت کپکام (Capcom) در خاورمیانه و بریتانیا فعالیت می‌کند، در آخرین اظهار نظر خود موارد جالبی از بازی Resident Evil 7 از جمله تداوم فروش فوق‌العاده‌ی آن را به اشتراک گذاشت. در واقع، احیای بازی Resident Evil توسط نسخه‌ی هفتم آن به همان اندازه که برای بازی‌بازان و طرفداران دلچسب بوده است، برای شرکت کپکام نیز سودآور بوده و این کیفیت باعث شده تا میزان فروش این بازی نیز رشد و تداوم چشمگیری داشته باشد. از طرفی دیگر، جالب است بدانیم که فروش زمان عرضه‌ی بازی Resident Evil 7 با فروش روز عرضه‌ی عناوین Resident Evil 5 و ۶ اختلاف فاحشی داشته است، اما این کیفیت بالا باعث شد تا این اختلاف فاحش در ادامه از بین برود و حتی نسخه‌ی Biohazard این مجموعه از دو عنوان دیگر از لحاظ آمار فروش سبقت بگیرد تا در حال حاضر این آمار فروش به بیش از ۸٫۵ میلیون نسخه برسد.

علاوه بر این، وی در مصاحبه‌ی اخیر خود با GamesIndustry اعلام کرد که هم‌چنان بیش از یک میلیون نسخه از این بازی در هر سال به نقاط مختلف زمین ارسال می‌شود که این آمار برای یک بازی ۴ ساله بسیار عالی است. از طرفی دیگر، او در مورد چشم انداز کلی شرکت کپکام در این باره اظهار داشت که این شرکت معتقد است که بازی‌های با کیفیت می‌توانند برای مدتی طولانی از موفقیت تجاری برخوردار شوند و این راهی است که ما برای عناوین با کیفیت خود پیش گرفتیم.

ما می‌دانیم که کیفیت باعث می‌شود که یک بازی سال‌ها به فروش موفق خود ادامه دهد. ما تقریباً پس از گذشت چهار سال از عرضه‌ی Resident Evil 7 هم‌چنان سالانه بیش از یک میلیون نسخه از این بازی را به سراسر زمین می‌فرستیم تا در دست علاقه‌مندان قرار بگیرد. با برنامه ریزی طولانی مدت و تمرکز بر بازارهای مختلف می‌توان از عواملی نظیر تبلیغات در رویدادهای معرفی پلتفرم‌های بازی و حتی مشارکت و تبلیغ در جمعه سیاه به رشد فروش بازی کمک نمود. این موارد همه از جمله مواردی هستند که باید پس از گذشت ۱۲ ماه از عرضه‌ی بازی به آن‌ها توجه کرد، چرا که اهمیت بسیار بالایی از منظر بازاریابی دارند.

همچنین، شرکت کپکام هم‌اکنون در حال جمع‌بندی پروژه‌ی Resident Evil Village است که کمتر از دو ماه دیگر در دسترس مخاطبین خود قرار خواهد گرفت و دست بر قضا این شرکت بر روی آمار فروش این بازی نیز حساب ویژه‌ای باز کرده است.

بازی Resident Evil 7، هم‌اکنون در دسترس دارندگان پلتفرم‌های رایانه‌ی شخصی و کنسول‌های پلی‌استیشن ۴ و ایکس باکس وان قرار دارد. همچنین این بازی در تاریخ ۱ آوریل ۲۰۲۱ (حدود یک هفته‌ی دیگر) در دسترس سرویس گوگل استیدیا قرار خواهد گرفت.

14
3
برچسب‌ها: ،

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید