کارگردان نوآوری Ghostwire Tokyo استودیوی مستقل خود را افتتاح کرد

۴ فروردین ۱۴۰۰ - ۱۹:۳۵
ikumi nakamura

ایکومی ناکامورا (Ikumi Nakamura) که پیش‌تر به عنوان کارگردان نوآوری Ghostwire Tokyo و طراح ارشد مجموعه‌ی The Evil Within فعالیت می‌کرد، هم‌اکنون استودیوی شخصی و مستقل خود را در ژاپن افتتاح کرده است.

در واقع، اخیراً ویدیویی مستند از ناکامورا در حساب کاربری یوتیوب او منتشر شد که وی در مورد دلایل جدایی خود پس از ۹ سال از استودیوی سازنده‌ی Ghostwire Tokyo یعنی تانگو گیم‌ورکس (Tango Gameworks) صحبت می‌کند. بر این اساس، وی به دلیل ابتلا به یک بیماری تصمیم به استعفا از سمت خود در این استودیو گرفته و حال پس از بهبودی خود تصمیم دارد تا به آرزوی دیرینه‌ی خود یعنی ساخت یک استودیوی مستقل بازی‌سازی جامه‌ی عمل بپوشاند. همچنین، او در این ویدیو اعلام کرد که از دیرباز چنین تصمیمی را در ذهنش می‌پرورانده و از ۹ سال پیش نیز تصمیمش جدی شده و هم‌اکنون نیز می‌خواهد تا یک بازی جدید با تم تاریک اما شوخ‌طبعانه بسازد.

البته، این فیلم مستند با هوشمندی هرچه تمام و با سبک کارگردان‌های خلاق ژاپنی ساخته شده و وی در این فیلم به سراغ تصویر برداری از یک ساختمان خالی از سکنه ۳۰ ساله که ۹ طبقه دارد می‌رود که اشاره‌ی مستقیمی به صحبت‌های او در مورد آرزوها و افکارش دارد. همچنین وی در خلال صحبت‌هایش به بازی‌هایی که از آن‌ها الهام گرفته است یعنی Resident Evil ، Final Fantasy 7 و Devil May Cry در اوایل دوره‌ی پلی‌استیشن اشاره می‌کند. از طرفی دیگر، او اکنون یک کارگردان با تجربه است که حدود ۱۶ سال در صنعت بازی‌های ویدیویی فعالیت داشته و در ساخت بازی‌های نظیر Bayonetta و Scalebound (لغو شده) از استودیوی پلاتینیوم‌گیمز (PlatinumGames) شرکت کرده است. وی حدود یک دهه از عمر خود را صرف فعالیت در زمینه‌های هنری در استودیوی تانگو گیم‌وررکس نمود که توسط خالق مجموعه‌ی Resident Evil یعنی شینجی میکامی (Shinji Mikami) در سال ۲۰۱۰ تاسیس شده بود. در نهایت، ناکامورا در ماه ژوئن ۲۰۱۹ و پس از معرفی بازی Ghostwire Tokyo به واسطه‌ی رفتارهای عجیب خود بر روی صحنه و البته حضور در بازی Rainbow Six Siege به عنوان شخصیت قابل بازی، شهرت فراوانی دست یافت و تنها پس از سه ماه از این رویداد، استودیوی تانگو را ترک کرد. وی افزود:

من به یاد می‌آورم که چگونه مافوق‌های ما در شرکت کپکام (Capcom) در زمان توسعه‌ی یک بازی زحمت می‌کشند و حتی مجبور هستند تا زیر میز کارشان استراحت کرده و بخوابند. درست است که شرایط در تانگو چنین نبود، اما حس کردم که فشار کاری روی سلامت من تاثیر منفی گذاشته است.

اگر سالم نباشید نمی‌توانید بازی بسازید. من در آن زمان به این فکر افتادم که آیا راهی وجود دارد تا در عین داشتن حس بهتر و آزادی عمل بتوانم به کار خود ادامه دهم یا خیر. به این ترتیب، به نتایجی رسیدم و تصمیم گرفتم تا دیر نشده از سمت خود استعفا دهم.

اگر چه فراموش کردن و گذشتن از Ghostwire Tokyo برایم بسیار سخت بود و هم‌اکنون نیز آن را فرزند خودم می‌دانم، اما اگر از لحاظ روحی و فکری و جسمی سالم نبودم نمی‌توانستم آن را با این کیفیت طراحی کنم.

به هر حال، این موضوع فرصتی برای من بود که به مسافرت بروم و چیزهای زیادی از طراحی محیطی یاد بگیرم تا در آینده و در بازی‌های جدید خودم در آن‌ها استفاده کنم. همچنین، من قصد دارم تا کارمندانی از فرهنگ‌ها و کشورهای دیگر داشته باشم و اختیارات زیادی را به آن‌ها بدهم تا در بازی‌های خود ترکیبی از افکار و ایده‌ها از هر فرهنگ را ببینم.

همه تصور می‌کنند که من تنها به ژانر وحشت و طراحی‌های تاریک علاقه‌مندم اما قصد دارم تا یک بازی پر از شوخی‌های تاریک بسازم.

همچنین، وی گفت که در هنگام جدایی از استودیوی تانگو حدود ۲۰۰۰ پیام، دعوتنامه برای نظارت از استودیوهای در حال توسعه و پیشنهادات کاری جدید در حساب کاربری LinkedIn دریافت کرده است که این موضوع رزومه‌ی درخشان او در طراحی هنری بازی‌هایی نظیر The Evil Within و The Evil Within 2 و همچنین، طراحی هنری چشم نواز بازی Ghostwire Tokyo را منعکس می‌کند.

14
0

بیشتر بخوانیدنظرات

دیدگاهتان را بنویسید