بررسی لپ تاپ وایو زد ۲۰۲۱

۴ فروردین ۱۴۰۰ - ۱۰:۳۰
بررسی لپ تاپ وایو زد ۲۰۲۱

شرکت وایو توانسته با وایو زد ۲۰۲۱ نسل جدیدی از لپ تاپ‌ها را به جهان معرفی کند. این لپ تاپ از بدنه فیبر کربن بهره می‌برد و به پردازنده سری اچ اینتل مجهز شده است. دو نکته در مورد این لپ تاپ، حداقل روی کاغذ، پیشگامانه است. اولین مورد این است که این لپ تاپ کاملاً از فیبر کربن ساخته شده است.

اگرچه بسیاری از لپ تاپ‌های گران‌قیمت، از جمله دل ایکس پی اس ۱۳، دارای صفحات فیبر کربن در کف بدنه و سایر مواد -مانند پلاستیک یا آلومینیوم- در کناره‌ها هستند، اما وایو زد از فیبر کربن «موج‌دار» ساخته شده است، به این معنی که تمام قسمت‌های بدنه از کناره‌ها گرفته تا کف بدنه از فیبر کربن تشکیل شده است. وایو اظهار داشت که وایو زد ۲۰۲۱ اولین لپ تاپی است که از فیبر کربن موج‌دار ساخته شده است، اگرچه شرکت گیگابایت نیز ادعا کرده است که لپ تاپ ایکس ۱۱ ۲۰۱۲ از فیبر تمام کربن ساخته شده است.

وایو زد رتبه دوم سبک‌ترین لپ تاپ‌های جهان را به دست آورده است و وزنی معادل ۲٫۱۱ پوند دارد و سبک‌ترین نوت‌بوک حاوی تراشه‌های سری اچ اینتل است. البته این وزن برای ضعیف‌ترین پیکربندی است. وزن نمونه‌ای که ما بررسی کردیم کمی بیشتر از ۲٫۳۲ پوند است. پردازنده‌های سری اچ اینتل رایج‌ترین تراشه‌های استفاده‌شده در نوت‌بوک‌های مخصوص پردازش‌های سنگین مانند بازی هستند. دیدن چنین تراشه‌هایی در لپ تاپ‌های سبک و کوچک، به‌خصوص لپ تاپی که فقط دو پوند وزن دارد، بسیار غیرمعمول است. دستگاه‌هایی با این اندازه معمولاً از تراشه‌های سری یو اینتل که قدرت کمتری دارند، استفاده می‌کنند.

برای مشاهده مقاله در وب‌سایت تکفارس، این‌جا کلیک کنید.

0
1
برچسب‌ها:

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید