بهترین کارت ‌های گرافیک سال ۲۰۲۱

۳ فروردین ۱۴۰۰ - ۱۲:۰۰
بهترین کارت های گرافیک ۲۰۲۱

داشتن کارت گرافیک عالی می‌تواند برای بسیاری از کاربران اهمیت زیادی داشته باشد تا بتوانند به بهترین نحو، بازی‌های مورد علاقه خود را اجرا کرده و لذت ببرند. از آن‌جایی که نیاز هر کاربر متفاوت است، در این مقاله سعی شده است تا با توجه به نیازهای مختلف، کارت‌های گرافیک بازار از نظر عملکرد، ارزش، قابلیت‌ها و … ارزیابی شود. این بررسی از آن‌جایی مهم است که چه بخواهید چه نخواهید، برای گیمینگ، مهم‌ترین قسمت کارت گرافیک سیستم شماست.

قبل از این که ادامه بدهیم، بگذارید مطلب مهمی را برایتان روشن کنیم. خریدن کارت گرافیک در این بازه (در ایران و جهان)، مشکل و سخت است. تقریباً تمامی کارت‌های گرافیک قیمتی به‌شدت بالا دارند و در بسیاری از موارد گیر آوردن کارت گرافیک مورد نظر بسیار سخت است و حتی کارت‌های گرافیک نسل قبل نیز به‌راحتی در بازار پیدا نمی‌شوند. مدل‌هایی مثل سری ۳۰ RTX یا RX 6000 به‌سختی پیدا می‌شوند و حتی ارزان‌ترین مدل‌های سری ۲۰ RTX یا سری ۱۶ GTX نیز به تعداد محدودی وجود دارند و در صورت موجود بودن، قیمتی دو برابر زمان عرضه خود دارند.

در این مقاله کارت‌های گرافیکی بررسی شده‌اند که روی کاغذ در بازار موجود هستند (شاید) و می‌توان آن‌ها را خریداری کرد. بعضی از کارت‌های گرافیک موجود در لیست، اخیراً معرفی شده‌اند، اما اکنون نیز قیمتی ۲۵ درصد بیشتر از قیمت گفته‌شده در زمان معرفی دارند. در این‌جا کارت‌های گرافیک آزمایش شده نسبت به عملکرد خود در لیست قرار داشته‌اند. همچنین به میزان مصرف انرژی کارت‌های گرافیک نگاهی انداخته و آن را بررسی کرده‌ایم و برای بسیاری که از رقابت اینتل و ای ام دی لذت می‌برند، مقایسه‌ای بین کارت‌های گرافیک موجود این دو شرکت انجام داده‌ایم.

کارت گرافیک‌های ای ام دی رادون RX 6800 XT و جی‌فورس ۳۰۶۰ Ti با پردازنده‌های رایزن ۹ ۵۹۰۰X و Core i9-9900K و Core i9-10900K آزمایش شده‌اند تا بتوان بهترین عملکرد آن‌ها را سنجید. آزمایشات نشان داد که این سه پردازنده از لحاظ عملکرد بسیار نزدیک به هم هستند و با توجه به تنظیمات بازی‌ها، مادبرد و رم می‌توانند عملکردی با اندک تفاوت داشته باشند.

مشاهده بهترین کارت های گرافیک در وب‌سایت تکفارس

4
2
برچسب‌ها: ، ، ،

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید