گزارش: فروشگاه‌های پلی‌استیشن ۳، PSP و پلی‌استیشن ویتا در تابستان برای همیشه از دسترس خارج خواهند شد

۲ فروردین ۱۴۰۰ - ۲۳:۲۱

وب‌سایت TheGamer اخیراً در یک گزارش جدید اعلام کرده است که طبق اطلاعات به دست آمده از یک منبع داخلی ناشنانس، شرکت سونی قصد دارد فروشگاه‌های دیجیتالی کنسول‌های پلی‌استیشن ۳ و PSP را در تاریخ ۱۱ تیر (۲ جولای) تعطیل کند. ظاهراً قربانی بعدی نیز فروشگاه پلی‌استیشن ویتا است که در ۵ شهریور (۲۷ آگست) از دسترس خارج خواهد شد.

اگر این اتفاق رخ دهد، کاربران این پلتفرم‌ها دیگر قادر به خرید دیجیتالی بازی و بسته الحاقی برای کنسول خود نخواهند بود. طبق گزارش TheGamer، سونی برنامه‌ی خود برای تعطیل کردن این فروشگاه‌ها را در طی ماه جاری اعلام خواهد کرد. در این فاصله، وب‌سایت VGC تصمیم گرفته است تا برای دریافت یک بیانیه‌ی رسمی از سوی سونی، با این شرکت تماس بگیرد.

حال که صحبت از فروشگاه پلی‌استیشن شد، باید یادآوری کنیم که سونی تایید کرده است که از این فروشگاه از ماه سپتامبر دیگر هیچ فیلم و یا محتوای تلویزیونی را برای خرید و یا اجاره ارائه نخواهد داد. ونسا لی (Vanessa Lee)، مدیر بخش کسب‌ و کار ویدئویی سرگرمی‌های تعاملی سونی، پس از انتشار این خبر اعلام کرد که رشد سرویس‌های استریم بر روی پلی‌استیشن ۴ و پلی‌استیشن ۵ دلیل اصلی اتخاذ این تصمیم بوده است.

شاید جالب باشد بدانید که هم‌اکنون ۱/۲۵۲ محصول دیجیتالی بر روی فروشگاه پلی‌استیشن ۳ منطقه‌ی بریتانیا وجود دارند. هنوز مشخص نیست که آیا پس از از کار افتادن فروشگاه‌ها، آیا بازی‌بازان می‌توانند به محتویات خریداری شده دسترسی پیدا کنند یا خیر. با این حال، ونسا لی در گذشته تایید کرد که پس از حذف امکان خرید و اجازه فیلم و محتویات تلویزیونی، بازی‌بازان همچنان می‌توانند بر روی پلی‌استیشن ۴، پلی‌استیشن ۵ و موبایل خود به محتویات خریداری شده دسترسی پیدا کنند. به همین خاطر، انتظار می‌رود که برای بازی‌های ویدئویی نیز شاهد وضعیت مشابهی باشیم.

10
5

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید