به روزرسانی جدید Rainbow Six Siege باعث ظاهر شدن پهپادها در داخل سطوح می‌شود

۱ فروردین ۱۴۰۰ - ۱۴:۰۵
Rainbow Six Siege

به روزرسانی جدید Crimson Heist هم اکنون در بازی Rainbow Six Siege اعمال شده است، اما اینطور که به نظر می‌رسد طراحی نقشه و مرزبندی آن در این به روزرسانی مشکل داشته و باعث می‌شود که هواپیماهای بدون سرنشین و پهپادهای بازی در درون اجسام و سطوح ظاهر شوند!

به روزرسانی جدید Crimson Heist که بسیاری از طرفدارن و بازی‌بازها برای مدت‌ها در انتظار آن بودند، بالاخره برای بازی Tom Clancy’s Rainbow Six Siege عرضه شد و در دسترس مخاطبین قرار گرفت. این به روزرسانی قرار است تا یک اپراتور حمله کننده‌ی جدید، یک بتل‌ پس (battle pass) تازه و بسیاری ویژگی‌های جدید و جزئیات تازه را به این بازی بیافزاید.

به غیر از معرفی اپراتور جدید Flores در این به روزرسانی، بسیاری از بازی‌بازان Rainbow Six Siege برای بازسازی و تغیرات جدید نقشه‌ی Border بسیار هیجان زده بودند چرا که بر طبق گفته‌ی توسعه دهندگان این به روزرسانی، قرار بود تا این نقشه نیز دستخوش یک سری تغییرات گردد. از زمان معرفی و اجرای این نقشه در شروع عملیات Operation Dust Line در سال ۲۰۱۶ میلادی، هیچ تغییری در این نقشه مشاهده نشده است و به همین دلیل بسیاری از طرفداران انتظار داشتند که با این به روزرسانی جدید شاهد اعمال تغییراتی تازه در این محیط و نقشه باشند. با این حال، متأسفانه بازی‌بازان یک اشکال آزار دهنده در نسخه‌ی تازه بازسازی شده‌ی آن پیدا کرده‌اند و این خطای جدید مشکلات زیادی را برای اپراتورها و بازی‌بازان ایجاد کرده است.

اشکال مورد نظر، که در نسخه‌ی اصلاح شده‌ی نقشه‌ی Border در سال ۲۰۲۱ مشاهده می‌شود، به راحتی می‌تواند بر روی هر بازی‌باز تیم مهاجم تأثیر بگذارد و باعث برد یا باخت یک تیم شود. این خطا موجب می‌شود تا پهپادها و هواپیماهای بدون سرنشین که در بالای برخی مکان‌ها نصب شده و یا مشاهده می‌شوند، به جای ظاهر شدن در بالای ساختمان‌ها و اشیای مختلف، در داخل آن‌ها ظاهر شوند! این بدان معنی است که دارندگان این هواپیماهای بدون سرنشین نمی‌توانند تا از آن‌ها برای جستجوی بخش‌های مختلف نقشه استفاده کنند، زیرا قادر به خارج شدن از داخل اشیا ظاهر شده در آن نخواهند بود و به نوعی در آنجا گیر می‌کنند! تصویر این خطا را می‌توانید در ادامه مشاهده نمایید.

علت احتمالی این خطا می‌تواند این باشد که مکان ظاهر شدن دوباره‌ی هواپیماهای بدون سرنشین برای این به روزرسانی تغییر نکرده باشند. هماطور که در بالا نیز گفته شد، با این به روزرسانی نقشه‌ی Border دوباره بازسازی شد و برخی تغییرات بر روی آن اعمال گردید، اما اینگونه که به نظر می‌رسد توسعه دهندگان همین تغییرات را بر روی مکان‌های ظاهر شدن پهپادها نیز اعمال نکرده بودند و  همین باعث شده تا شاهد بروز این خطا باشیم. البته نکته‌ی جالب اینجاست که دقیقا در همان مکان‌هایی که قرار است تا پهپادها ظاهر شوند، مکان‌هایی در نظر گرفته شده که مخصوص همین کار است، اما این هواپیماهای بدون سرنشین در آن مکان‌ها ظاهر نمی‌شوند و بالعکس در داخل اشیا گیر می‌کنند! این به احتمال زیاد نشان می‌دهد که توسعه دهندگان حتی برای ظاهر شدن دوباره‌ی پهپادها مکان‌هایی را در نظر گرفته بوده‌اند، اما به دلایلی هنوز هم این اتفاق نمی‌افتد و در این زمینه مشکل وجود دارد.

همانطور که قبلا اشاره شد، این خطا می‌تواند برای بازی‌بازان Rainbow Six Siege، که در تیم حمله و یا دفاع قرار دارند، بسیار آزار دهنده باشد زیرا با بروز این مشکل بدون استفاده از هیچ مدافعی به صورت ناگهانی می‌توان از استفاده‌ی همه هواپیماهای بدون سرنشین دشمن به طور ناگهانی جلوگیری کرد. متاسفانه تاکنون، هیچ راهی برای حل این خطا که واقعا مفید باشد و جواب بدهد، معرفی نشده و به نظر می‌رسد که هنوز شاهد هیچ واکنش رسمی از توسعه دهندگان این بازی در این زمینه نیز نبوده‌ایم. شایان ذکر است که این اشکال می‌تواند برای آن دسته از بازی‌بازانی که به شدت بر روی پهپادهای خود برای حمله و یا حتی دفاع استفاده و حساب می‌کردند، گران تمام شود.

مشخص نیست که این ایراد بازی در چه زمانی برطرف خواهد شد، اما به دلیل افزایش بی رویه‌ی شکایات بازی‌بازان از این خطا، به احتمال بسیار بالا به زودی شاهد ارائه‌ی راه حلی برای رفع آن باشیم. البته اینطور که از ماهیت این خطا به نظر می‌رسد، احتمالا رفع آن آنچنان مشکل سختی نخواهد بود و بدون شک می‌توان تا با ارائه‌ی یک بهینه ساز و یا یک به روزرسانی تازه این ایراد را نیز برطرف نمود.

بازی Rainbow Six Siege هم اکنون بر روی پلتفرم‌های پلی‌استیشن ۴، پلی‌استیشن ۵، ایکس‌باکس سری ایکس، ایکس‌باکس سری اس و رایانه‌های شخصی در دسترس بازی‌بازان قرار دارد. همچنین در صورت تمایل می‌توانید تا نقد و بررسی این عنوان را به قلم مصطفی زاهدی از اینجا مطالعه نمایید.

3
2
برچسب‌ها: ، ،

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید