نرم نرمک می رسد اینک بهار، خوش به حال روزگار / تبریک نوروز ۱۴۰۰ گیمفا

سعید آقابابایی
اخبار بازی ۱ فروردین ۱۴۰۰ - ۱۴:۳۰

نرم نرمک می‌رسد اینک بهار ، خوش به حال روزگار،

خوش به حال چشمه‌ها و دشت‌ها،

خوش به حال دانه‌ها و سبزه‌ها،

خوش به حال غنچه‌های نیمه‌باز …

عید نوروز مبارک

نوشتن این جمله هم دیگر حسابی تکراری شده است که “انگار که همین دیروز بود که نوروز قبلی را تبریک گفتیم”. ولی خب چه می‌شود کرد؟ مگر همین عین واقعیت نیست؟ واقعا حس می کنم همین چند روز پیش بوده که پست تبریک نوروزی سال ۱۳۹۹ را برای شما عزیزان می نوشتم و اما امروز مطلب نوروز ۱۴۰۰ را شاهد هستیم که یک بازه یک ساله یعنی ۳۶۵ روز بین این دو پست فاصله بوده است اما کیست که بتواند آن را باور کند و از سرعت گذر زمان و عمر شگفت زده نشود. سال ۱۳۹۹ نیز به پایان رسید ولی بدون تعارف باید بگویم سال خوبی که نبود هیچ، سالی خیلی بد و پر از درد و رنج و بیماری و بلا و مرگ بود و همیشه هم که سهم مردم ما چند برابر تمام دنیاست. امیدوارم امسال دیگر اینطور نباشد و سال خوبی داشته باشیم. باز لااقل ما گیمرها گیم را داریم که در روزهای سخت و قرنطینه و… حسابی از آن لذت ببریم. بله… حکایت همچنان برای ما گیمرها باقیست. سال ۹۹ سال خوبی برای گیم بود و کلی بازی عالی و شاهکار عرضه شدند و گیمرها را سیراب کردند. البته خوشبختانه وضعیت در چندین سال اخیر همیشه به همین شکل بوده است و هر سال کلی بازی بی نظیر عرضه می شوند. امسال هم حق به حق‌دار رسید و The Last of Us 2 بازی سال شد. سال ۱۴۰۰ هم که دیگر حتما می دانید چه غول هایی در راه هستند. فقط نام رزیدنت اویل ۸ و فارکرای ۶ کافیست تا کل یک سال را به عنوان سالی معرکه از لحاظ گیم قلمداد کنیم. در سال ۱۳۹۹ نیز مانند همیشه سعی کردیم تا از همه نظر کیفیت و کمیت محتوای سایت را بالا ببریم و به آنچه که در خور و شایسته شماست نزدیک شویم که خوشبختانه تا حدود زیادی در این امر موفق عمل کردیم که این به خاطر لطف شماست. تیم خبری توانمند ما در سال ۹۹، با دقت تمام، اخبار و مراسم و تریلرهای گیمینگ را پوشش دادند و کلی محتوای ویدئویی عالی را برای شما آماده نمودند تا بهترین سال را از نظر خبری در گیمفا داشته باشیم و برای سال ۱۴۰۰ هم کلی محتوای جدید و برنامه های جدید برای شما خواهند داشت. بنده نیز با کمک همکاران تحریریه، سعی کردم که مقالات سایت را متنوع تر کنم و در کنار نقد و پیش نمایش ها مقالات جانبی و ۱۰ برتر و تحلیلی نیز داشته باشیم. سعی کردم که هیچ بازی جدید، حتی یک عدد بازی بزرگ و جدید از زمان نقدش رد نشود و همه نقدها را به موقع و گاها زودتر از همه ایران برای شما عزیزان قرار دهیم تا زمانی که داغ و تازه است آن را بخوانید و لذت ببرید و حتی بازی های مهم مستقل را نیز سرسری رد نکردیم. سعی کردیم که آرشیو گیمفا را کامل کنیم و بازی های زیادی که در سایت نقد نشده بودند را در قالب روزی روزگاری نقد و بررسی کنیم و این گونه شاید حدود ۲۰۰ نقد به آرشیو گیمفا افزوده شد. سعی کردم به درخواست های شما عزیزان بیشتر اهمیت داده شود و تا حد امکان مقالات درخواستی برایتان بنویسیم. سعی کردم که انتشار مجله گیمفا را منظم کرده و کیفیت آن را خیلی خیلی بالاتر ببریم تا تبدیل به یک مجله با کیفیت بین المللی شود. سعی کردم تا کاربران گیمفا از انواع نقدهای ویدئویی و ۱۰ برترهای ویدئویی بهره مند شوند تا گیمفا کامل تر و با کیفیت تر شود و این نوید را میدهم که سال ۱۴۰۰ هم سال ویدئو خواهد بود و بیشتر از همیشه برای شما ویدئوهای خوب خواهیم ساخت.

هنوز راه زیادی در پیش داریم و در تمامی این مواردی که خدمتتان عرض کردم جای پیشرفت و بهتر شدن خیلی زیادی وجود دارد که بایستی در سال جدید باز هم در جهت بالاتر رفتن کیفیت محتوای سایت تلاش کنیم و به حد شأن و شایستگی شما نزدیک تر شویم. تا زمانی که افتخار خدمت به شما عزیزان را داشته باشم برای سربلندی گیمفا و خوشحال کردن شما عزیزان، دوستان و برادرانم تلاش خواهم کرد و هیچ چیزی نمی تواند من را از این مسیر منحرف نماید. اما از تمام این ها که بگذریم مهم ترین موضوع “لذت بردن از بازی کردن” است و بس. مهم نیست چه سبکی بازی می کنید و بازی قدیمی است یا جدید، مهم این است که با آن کیف کنید و تا می توانید از بازی کردن لذت ببرید و در دنیایی که دوست دارید گشت و گذار کنید. ما هم مثل هر سال کنار شما هستیم. شمایی که واقعا بیشتر از خانواده ام در طول روز و در همه این ۳۶۵ روزها کنارتان بوده ام و با شما از هر فرد دیگری در دنیا راحت تر هستم. می دانید چرا؟ چون من و شما هم قبیله ایم… ما همه از یک قبیله ایم…قبیله گیم و سرزمین گیمفا همه ما را مثل برادر به هم متصل کرده است و حتی اگر دعوا هم بکنیم باز فراموش کرده و دوباره به هم بر می گردیم. ما زیر پرچم گیم هستیم و گیمفا سرزمینمان است. کاش که سال جدید هم بتوانیم زیر این پرچم باشیم و به سرزمینمان مثل همیشه وفادار باشیم. شمایی که با حضورتان سرزمینی به نام گیمفا را خلق کردید و رونق بخشیدید و اجازه دادید که کسانی مثل من فرصت پیدا کنند تا برای شما کار کنند و به شما خدمت کنند و مطالبشان دیده شود. شما همه چیز گیمفا بوده اید و هستید و انشاالله سال جدید هم به ما افتخار دهید و باشید. ما بدون شما نمی توانیم. ما به عشق شما کار می کنیم و می نویسیم.

شاید خودتان هم ندانید که چقدر مدیون لطف و محبت شما هستیم و به خاطر شماست که گیمفا زنده و پر قدرت تر از همیشه است. سال ۱۳۹۹ را نیز با شما گذراندیم. یک سال دیگر گیمفا افتخار داشت که به شما عزیزان خدمت رسانی کند. شما که برترین و بهترین و دوست داشتنی ترین کاربران و دوستان دنیا هستید و البته وفادارترین ها. سال ۹۹ سال فوق العاده ای در تاریخ گیمفا بود که خوشبختانه در آن همه چیز در بهترین حد خود قرار داشت و همه به خاطر لطف شما و حمایت های شما عزیزان میسر شد. باورم نمی شود سال هفتم است که به عنوان سردبیر (سال هشتم حضور در گیمفا) در خدمت شما عزیزان بوده ام و این را برای خود یک افتخار می دانم که تاکنون به لطف حمایت ها و محبت های شما حود ۸۰۰ مقاله برایتان در گیمفا نوشته ام. امیدوارم که سال ۱۴۰۰ نیز سال خوبی برای ما گیمرها باشد و شاهد عرضه بازی های خوبی در این سال جدید باشیم که ما گیمرها را شاد و خوشحال کند و تجربه های نابی را برایمان رقم بزند. امیدوار هستیم که در سال جدید برای صنعت بازی در کشورمان نیز اتفاقات خوبی رقم بخورد و صنعت گیم ایران نیز پیشرفت داشته باشد و شاهد پشتیبانی مالی بیشتری هم باشیم تا بازیسازان با استعدادمان از ساخت بازی ناامید نشوند و بتوانند تا هنر خود را بیش از پیش نشان دهند. تمام صحبت هایی که مطرح شد در حقیقت فقط بهانه ای برای این هستند که سال نو و عید نوروز سال ۱۴۰۰ را خدمت شما تبریک عرض کنیم و بگوییم که فکر نکنید قدر حمایت و ارزش معرفت شما را نمی دانیم. لازم می دانم تا به نوبه خود و به عنوان سردبیر وبسایت گیمفا از طرف خودم و تمامی همکاران عزیزم در وبسایت گیمفا اعم از تیم خبری و تحریریه و هم‌چنین مدیریت محترم سایت، فرا رسیدن سال ۱۴۰۰ را به همه شما کاربران و همراهان همیشگی و دوست داشتنی گیمفا تبریک و شادباش عرض کرده و آرزوی بهترین ها را برای شما عزیزان در سال ۱۴۰۰ داشته باشم. انشاالله که شما در کنار خانواده های محترم و عزیزتان سالی پر از خوبی و برکت و موفقیت و از همه مهم‌تر سلامت داشته باشید و از دنیای بازی ها لذت ببرید. همچنین به شخصه به همه همکارانم در تیم گیمفا اعم از تیم تحریریه و تیم خبری و همین طور مدیریت سایت و طراح گرافیک و مدیریت شبکه های اجتماعی گیمفا تبریک عرض کنم و آرزوی سالی خوب و پر از برکت و سلامتی و موفقیت را برای شما و خانواده های عزیز و محترمتان داشته باشم و باید صمیمانه و صادقانه بگویم که موفقیت گیمفا بدون حضورتان هیچ گاه ممکن نبوده و نخواهد بود. انشاالله که سال ۱۴۰۰ یکی از بهترین سال های زندگی همه ما و پر از موفقیت و سلامت باشد. امیدوارم که در سال جدید با گیمفا همراه باشید و باز هم مانند سال گذشته و سال های قبل محبتتان را از ما دریغ نکنید و به سایت خودتان اعتماد داشته باشید. امیدوارم که باز هم شاهد پیشرفت گیمفا با تلاش زیاد کادر آن باشیم و باز هم قله های موفقیت را با همراهی شما در نوردیم.

 نوروز سال ۱۴۰۰ بر شما عزیزان گیمفایی مبارک. امیدوارم سال ۱۴۰۰ یکی از بهترین سال های زندگیتون باشه و  آرزوی بهترین ها رو براتون در این سال داریم. شاد و موفق و سلامت باشید و در کنار خانواده عزیزتان، از زندگی و مخصوصا گیم های شاهکاری که امسال در راه هستند، لذت ببرید.

بـیامد شاهد شیرین نوروز / بنازم سفره ای هفت سین نوروز
زچشم ابر نیسا نی دراین فصـل / بریزد اشـک مشک آگین نوروز

37
2

بیشتر بخوانیدنظرات

دیدگاهتان را بنویسید

 • vergil2max گفت:

  بعد از خوندن بند اول جملات زیبایی اقای اقابابایی دلم نیومد نظر ندم
  تو این دیار هر سال که میگذره با خودت میگی بدتر از امسال که نمیشه ولی بلطف کرونا(ی چینی) و تلاش شبانه روزی مسئولین (تا جا داره،گران کنیم) معلوم شد که میشه.دی.
  خبر انتشار و احتمال عرضه انحصاری ها سونی یه حس خوشحالی توام با ناراحتی بهم داد،خوشحال از اینکه میشد حالا با یه pc خوب از اثار ناب بیشتر پلتفرم ها لذت برد ولی مگه گرانی و ماینر ها میزارن که خوشحال شد.دی.ولی خب لحظه های خوشی هم داشت امسال مثل گوتی شدن لست ۲
  بدون شک در کنار گیم خیلیامون سرگرمی های دیگه هم داریم برای من معمولا فیلم و سریال و همچنین انیمه ست.خوشبختانه واسه اینجور سرگرمی ها نه نیاز نگران ارتقا سیستم بود یا خرید یچیزی گران مث کنسول و بازی و … بود برای همین راحتتر میشه ازشون لذت برد.خوشبختانه اثار انیمه ای خوب زیادی دیدم امسال مث Majo no Tabitabi و Kaguya-sama و تونست جای خالی گیم را تاحدی برام پر کنه
  در پایان از بروبچ گیمفا بویژه تیم خبری بابت زحمتاشون متشکرم،بویژه اقای اقابابایی که مث همیشه ما رو با مقاله ها خوب و سرگرم کنندشون سرگرم کرد (نقد The Last of Us 2 واقعا فان و دلچسب بود)
  امیدوارم سال خوش و تندرستی برای همه در پیش باشه و خبری از گرانی نباشه (گرچه احتمالا نیست حداقل نه تا ۴ سال دیگه) و امیدوارم یه روزی مردم این سرزمین بتونن طمع و حس ازادی،رفاه و امنیت واقعی را بچشن،ببینن و حس کنن

  10
  5
 • عید رو به تمام گیمفایی های عزیز تبریک میگم امیدوارم همیشه سالم و تندرست باشید و هاردتون پر بازی Big Smile

  3
  0
 • Ninja theorey گفت:

  حیف عکس به این قشنگی که فقط دسته زیبای سونی دیده میشه نینتتدو و ماکروسافت کجا هستند.

  9
  2
 • ERFAN103079 گفت:

  ما هم سال نو رو به تمامی کاربران و کادر گیمفا تبریک میگیم Rose
  سالی پر از برکت و سلامتی را برای شما عزیزان آرزومندیم Rose

  4
  0
 • تبریک
  تبریک تبریک
  تبریک تبریک تبریک
  حالا بیا تبریک آاااااااه آه آه آااااااااه
  Laugh
  سالی پر از خوشبختی و انتخابات خوشحال و نمایش های گیم خفن(حداقل این یکیو دیگه مطمانم داریم Neutral) برایتان آرزومندم Big Smile

  2
  0