قابلیت‌های واقعیت مجازی هدست بی سیم ایکس‌باکس تنها اشتباهاتی در ترجمه بودند

۲۸ اسفند ۱۳۹۹ - ۰۸:۱۷

همچنان که شرکت‌هایی همچون سونی (Sony)، آکولوس (Oculus) و والو (Valve) روز به روز در بازار واقعیت‌های مجازی پیشرفت می‌کنند، مایکروسافت (Microsoft) به بی‌میلی خود نسبت به این بخش از صنعت بازی‌سازی ادامه می‌دهد. این موضوع سبب ناامیدی بسیاری از طرفداران ایکس‌باکس شده است و بسیاری دیگر هم می‌خواهند بدانند بالاخره چه زمانی مایکروسافت روی این تکنولوژی سرمایه‌گذاری خواهد کرد. اخیرا گزارش‌هایی از وجود واقعیت مجازی در هدست بی‌سیم جدید ایکس‌باکس منتشر شد و بسیاری را به تغییر دید مایکروسافت نسبت به این تکنولوژی امیدوار کرد. هرچند، گویا این گزارش‌ها،برخلاف میل بسیاری از طرفداران ایکس‌باکس، با حقیقت ماجرا فاصله دارند.

این‌طور که به نظر می‌رسد، روابط عمومی مایکروسافت، واکنش این شرکت را نسبت به ماجرای وجود واقعیت مجازی در هدست‌های بی‌سیم جدید این شرکت، به استفن تاتیلو (Stephen Totilo)، سردبیر سابق وب‌سایت Kotaku اعلام کرده است. آن‌طور که استفن در توییت خود از روابط عمومی این شرکت نقل می‌کند، گزارش‌های پخش شده مبنی بر وجود قابلیت واقعیت مجازی در هدست جدید ایکس‌باکس، تنها اشتباهاتی در ترجمه بوده‌اند. همچنین روابط عمومی مایکروسافت به استفن اعلام کرده است که تمرکز فعلی این شرکت بر روی واقعیت مجازی نیست. البته مایکروسافت مدتی پیش این تصمیم خود را اعلام کرده بود، در نتیجه شنیدن آن از زبان استفن تاتیلو جای تعجبی ندارد.

قطعا نشنیدن خبر عرضه‌ی ایکس‌باکس وی‌آر به بازار بسیار ناامید کننده است. اما همچنان می‌توان به تغییر اوضاع در آینده‌ای نزدیک امیدوار بود.

5
7
برچسب‌ها:

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید