معرفی جاذبه های گردشگری دبی – قسمت اول

۲۷ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۶:۳۴
جاذبه های گردشگری دبی

امروزه دبی به یکی از بزرگ‌ترین شهرهای امارات متحده عربی تبدیل شده که از لحاظ معماری و مهندسی و جاذبه‌های گردشگری، در نوع خود، بی‌نظیر است. اولین آثار و نشانه‌های شهرسازی این شهر به سال ۱۷۹۹ میلادی برمی‌گردد؛ حدوداً سی سال پیش از این‌که این منطقه، توسط شیخ مکتوم رسماً به عنوان «شهر» به رسمیت شناخته شود.

شهر دبی پس از کشف نفت در مناطق اطرافش و طی خروج بریتانیا از آن، شروع به شکل‌گیری نمود و مقامات آن نیز حداکثر تلاش‌شان را در زیباسازی و احداث یکی از زیباترین شهرهای سراسر جهان آغاز نمودند. این تلاش چنان مداوم و برنامه‌ریزی‌شده بود که هم‌اکنون دبی تبدیل به یکی از محبوب‌ترین مقاصد گردشگری در سراسر جهان تبدیل شده است. در این مقاله با پانزده جاذبهٔ محبوب و گاهاً کم‌تر شناخته‌شدهٔ این شهر زیبا از جمله برج خلیفه و پارک واقعیت مجازی آشنا خواهید شد.

از بین تمام مکان‌های مختلفی که می‌توانید در طول سفرتان به دبی از آن‌ها بازدید کنید، برج خلیفه جذاب‌ترین و در عین حال عجیب‌ترینشان است. این برج، که در سال ۲۰۱۰ میلادی اولین بار از آن رونمایی شد، در ابتدا با نام «برج دبی» شناخته می‌شد. برج خلیفه به قدری عظیم‌الجثه است که توانسته تعداد پنجاه و هفت آسانسور و هشت پله برقی را در خود جای دهد. طراحی درونی این برج نیز توأم با انعطافی هنرمندانه است که در سایر برج‌های جهان، خیلی شاهدش نیستیم. زیرساخت این برج بهترین گواه برای میزان توجه و سرمایه‌گذاری گزافی است که در ساخت آن خرج شده.

یکی دیگر از جذاب‌ترین مکان‌های گردشگری دبی، پارک VR است که می‌توانید در آن شاهد ابعاد جدیدی از فناوری واقعیت افزوده باشید. این پارک، که بیش از ۷۰۰۰ متر مربع مساحت دارد و در مرکز خرید دبی تأسیس شده، بیش از ۲۰ مکان گردشگری را در مناطق اطراف خود قرار داده و بهترین گزینه حین بازدید از دبی مال به‌شمار می‌رود. لازم است ذکر شود این پارک تنها برای بزرگسالان نیست و کودکان کم‌سن و سال نیز بازی‌های مخصوص خودشان را دارند که امن و مختص آن‌ها است.

جاذبه های گردشگری دبی

برای مشاهده ادامه مقاله، با کلیک روی این متن به تکفارس مراجعه کنید.

2
1
برچسب‌ها:

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید