نسخه‌ی بتای Rainbow Six: Quarantine به‌زودی منتشر خواهد شد

۲۷ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۷:۵۶

به نظر می‌رسد یوبی‌سافت (Ubisoft) قصد دارد یک نسخه‌ی بتای محدود شده از عنوان Rainbow Six: Quarantine را عرضه کند. این عنوان که با تم و موضوع زامبی در حال ساخت است، در واقع اسپین‌آف عنوان دیگر ساخت این استودیو، یعنی Rainbow Six: Siege به حساب می‌آید.

مدت زیادی است که طرفداران Rainbow Six: Siege در انتظار اسپین‌آف این عنوان هستند. در E3 سال ۲۰۱۹ بود که یوبی‌سافت تریلر معرفی این بازی را به نمایش گذاشت، اما شیوع و استمرار همه‌گیری بیماری کووید۱۹، باعث به تاخیر افتادن زمان عرضه‌ی این بازی شد. هرچند تاریخ برنامه‌ریزی شده برای عرضه‌ی Rainbow Six: Quarantine در سال ۲۰۲۰ به کلی فراموش شد، اما یوبی‌سافت هرگز این پروژه‌ی پرطرفدار را رها نکرد. و حالا این‌طور که به نظر می‌رسد، استودیوی مذکور به زودی تست‌های بازی را آغاز خواهد کرد.

کاربرانی که برای دریافت نسخه‌ی بتای محدود این بازی ثبت‌نام کرده بودند، اخیرا دعوتنامه‌هایی سری را برای شرکت در آزمایش‌های فنی نسخه‌ی دموی یک بازی بی‌نام دریافت کرده اند. اگرچه هیچ ردی از توسعه‌دهندگان این بازی در دعوتنامه‌ها دیده نمی‌شود، اما از متن ایمیل‌های فرستاده شده برای کاربران، کاملا مشخص است که بازی موردبحث، همان Rainbow Six: Quarantine است. در ایمیلی که به دست این آزمایش‌کنندگان رسیده، این‌طور آمده است:

شما برای شرکت در مرحله‌ی آزمایش فنی یک عنوان co-op سه نفرِ از مجموعه‌ی Tom Clancy انتخاب شده‌اید.

اگر یک عنوان co-op سه نفرِ دیگر از سری Ghost Recon در راه نباشد که همه از آن بی‌خبر باشند، آنگاه کاملا مشخص خواهد بود که مقصود این ایمیل کدام بازی است. در ادامه‌ی این ایمیل، یوبی‌سافت از این منتخبین می‌خواهد که از میان رایانه‌های شخصی، پلی‌استیشن ۴ و ایکس‌باکس وان یکی را انتخاب کنند. همچنین در این پیام ذکر شده است که در ایمیل‌های بعدی، جزئیات بیشتری برای منتخبین ارسال خواهد شد. اما پیش از آن، یوبی‌سافت از این کاربران میخواهد که توافقنامه‌ای را مبنی بر عدم افشای جزئیات بازی امضا کنند. همچنین انتظار می‌رود که یوبی‌سافت تنها به بخشی از داوطلبان دعوتنامه ارسال کرده باشد، چراکه بی‌شک نمی‌خواهد ویدئوهای بیشتری از این بازی در اینترنت پخش شود.

در این میان، یکی از سوال‌هایی که در ذهنمان باقی خواهد ماند، نام بازی است. وقتی که یوبی‌سافت نام Rainbow Six: Quarantine را برای این بازی انتخاب کرد، هنوز هیچ اثری از همه‌گیری بیماری کووید۱۹ وجود نداشت. این بیماری نقش اساسی در ایجاد تاخیر در زمان عرضه‌ی بازی داشت و همچنان هم در سراسر دنیا به حکمرانی خود ادامه می‌دهد. حال عرضه‌ی یک بازی با عنوان Quarantine همزمان با شیوع یک ویروس در سراسر جهان ممکن است به مذاق برخی خوش نیاید. در نتیجه هیئت مدیره‌ی یوبی‌سافت تصمیم دارد اواخر سال آتی، عنوان جدیدی را برای بازی انتخاب کند. Rainbow Six: Parasite می‌تواند انتخاب بعدی یوبی‌سافت برای عنوان این بازی باشد. اما این نام، در واقع اسم رمز پروژه‌ی ساخت بازی مذکور است، و یوبی‌سافت هم هنوز تایید نکرده است که بازی موربحث در آینده با این نام شناخته خواهد شد.

طبق برنامه‌ریزی‌ها، Rainbow Six: Quarantine در ماه سپتامبر سال جاری، برای رایانه‌های شخصی، پلی‌استیشن ۴، پلی‌استیشن ۵، ایکس‌باکس وان و ایکس‌باکس سری ایکس و اس عرضه خواهد شد.

4
1
برچسب‌ها: ، ،

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید