احتمالا به روزرسانی‌های نسل بعدی Crysis Remastered در دست توسعه هستند

۲۶ اسفند ۱۳۹۹ - ۲۱:۵۷
Crysis Remastered

بازی Crysis Remastered به تازگی با عرضه‌ی یک به روزرسان جدید قابلیت پشتیبانی از ویژگی DLSS را برای رایانه‌های شخصی دریافت کرد و  این خواسته‌ی مورد نظر طرفداران را به انجام رسانید. اکنون به نظر می‌رسد که قرار است تا به زودی شاهد عرضه‌ی به روزرسانی‌های جدید برای ارتقای نسل بعدی این عنوان بر روی پلتفرم‌های پلی‌استیشن و ایکس‌باکس باشیم.

همه‌ی ما می‌دانیم که بازی اصلی Crysis در آن زمان که منتشر شده همه را شگفت زده کرد و به یک بنچمارک گرافیکی برای تمامی بازی‌های ویدیویی بدل شد. بنابراین طبیعی بود که زمانی که خبر توسعه‌ی نسخه‌ی بازسازی شده‌ی این عنوان منتشر شد، همه‌ی طیف بازی‌بازان هیجان زده شوند و انتظارات بالایی از آن داشته باشند، اما بعد از عرضه‌ی این بازی شاهد آن بودیم که شد آنچه که نباید می‌شد!

‌از زمانی که بازی Crysis Remastered منتشر شد و در دسترس بازی‌بازان قرار گرفت، به دلیل عدم بهبود یافتن کلی این عنوان در مقایسه با نسخه‌ی اصلی Crysis که در سال ۲۰۰۷ میلادی منتشر شده بود، مورد استقبال ضعیف هم منتقدین و هم بازی‌بازان قرار گرفت. با این حال هنوز طرفداران این سری از این بازی ناامید نشده‌اند و انتظار دارند که به زودی یک به روزرسانی جدید برای ارتقای این عنوان به کیفیت نسل نهمی لایق آن برای پلتفرم‌های مختلف منتشر شود.

بر روی تمامی پلتفرم‌ها، بازی Crysis Remastered همچنان از مشکلات فنی متعدد و یک گیم‌پلی شوتر اول شخص به شدت قدیمی و منسوخ شده رنج می‌برد. Crysis Remastered اخیرا با دریافت یک به روزرسانی قابلیت پشتیبانی از ویژگی DLSS را برای رایانه‌های شخصی بدست آورد. با این که این ویژگی تازه اضافه شده به بسیاری از بازی‌بازان رایانه‌های شخصی برای ارتقای گرافیک کلی این اثر و بهبود بافت‌ها و روان‌تر کردن گیم‌پلی بازی کمک شایانی نمود، اما بازی‌بازان سایر پلتفرم‌ها از این مورد بی بهره ماندند و همین موجب افزایش نارضایتی بیش از پیش طرفداران از این عنوان گردید.

با این حال، به نظر می‌رسد که قرار است تا این روند تغییر کند و شاهد بهبود نسخه‌های کنسولی این بازی نیز باشیم. حساب توییتری (Twitter) استودیوی توسعه دهنده‌ی این عنوان، کرایتک (Crytek)، روز گذشته در توییت خود نوشت که توسعه دهندگان این استودیو به شدت به دنبال ارائه‌ی راه حل‌هایی برای رفع مشکلات این بازی بر روی تمامی پلتفرم‌ها هستند. آن‌ها در ادامه اعلام کردند که کرایتک در حال توسعه‌ی بهینه سازهایی برای رفع مشکلات قابلیت motion blur می‌باشد. همچنین قرار است تا این بهینه سازهای جدید قابلیت DLSS را نیز بر روی پلتفرم‌های کنسولی بهبود داده و  کیفیت بازی را به طرز قابل توجهی بالا ببرند.

نکته‌ی جالب این توییت در ادامه‌ی آن مطرح شد.در ادامه‌ی توییت ذکر شده گفته شد که همچنین کرایتک به شدت در حال کار بر روی به روزرسانی مختص پلی‌استیشن و ایکس‌باکس می‌باشد! همین موجب شده تا طرفداران تصور کنند که به احتمال بسیار زیاد قرار است تا با یک به روزرسانی جدید برای ارتقای این بازی به عناوین نسل نهمی روبرو شویم.

بازی Crysis Remastered در حال حاضر برای کنسول‌های نسل بعدی در دسترس نیست، اما به نظر می‌رسد که قرار است تا به زودی شاهد ارتقای این بازی به نسل نهم عناوین ویدیویی و ارائه‌ی به روزرسان مرتبط با این مورد باشیم. قابلیت‌ها و توان‌های سخت افزاری ایکس‌باکس سری ایکس و پلی‌استیشن ۵ بسیار بیشتر از کنسول‌های نسل قدیمی است و این فرصتی دیگر برای کرایتک فراهم می‌کند تا این بازی را به آن حد اعلای گرافیکی مد نظر خود برساند و با عرضه‌ی آن دوباره همان انقلابی را که Crysis در سال ۲۰۰۷ انجام داد، انجام دهد.

بدون شک حالت‌های گرافیکی مختلف و قابلیت ری تریسینگ (ردیابی اشعه) عنوان Crysis Remastered در کنسول‌های نسل بعدی عملکرد بسیار بهتری از خود به نمایش خواهند گذاشت و طرفداران امیدوارند که همین موجب شود تا این بازی به آن چیزی که لایقش بود برسد.

ما همچنین قصد داریم تا به روزرسانی‌هایی برای پلتفرم‌های ایکس‌باکس و پلی‌استیشن توسعه دهیم که بدون شک شامل سورپرایزها و موارد زیادی خواهند بود. به زودی اطلاعاتی از آن‌ها منتشر خواهیم کرد. منتظر باشید.

محبوب ترین درخواست‌های فعلی توسط اکثریت بازی‌بازان برای ارتقای نسل بعدی این بازی شامل نرخ فریم بالاتر و پایدارتر در عملکرد کلی بازی و افزوده شدن ویژگی‌های بازخورد لمسی کنترلرهای پلی‌استیشن ۵ است. بسیاری از بازی‌بازان خواستار یک نرخ فریم قفل نشده برای این عنوان بر روی کنسول‌های نسل بعدی هستند چرا که با این قابلیت بازی‌بازان می‌توانند تا بازی را از نرخ ۶۰ فریم بر ثانیه نیز بالاتر ببرند و یک تجربه‌ی بصری به شدت روان‌تر نسبت به قبل داشته باشند.

بسیاری از بازی‌بازان نیز ویژگی و قابلیت بازخورد لمسی کنترلر دوال سنس پلی‌استیشن ۵ را به شدت تحسین کرده‌اند و می‌گویند که این ویژگی می‌تواند تا سطح دیگری از غوطه وری و غرق شدن در جهان یک بازی را بیافریند و حتما لازم است تا به این عنوان افزوده شود. سایر طرفداران نیز خواستار اضافه شدن این بازی به سرویس ایکس‌باکس گیم‌پس (Xbox Game Pass) هستند و برخی نیز علاقمند هستند تا نسخه‌ی فزیکی این بازی عرضه شود.

شایان ذکر است که توییت جدید کرایتک به جزئیات این به روزرسانی و بهینه سازی‌ها اشاره نمی‌کند، اما امیدواریم که توسعه دهندگان بتواند بدون افزودن مشکلات جدید به Crysis Remastered، این عنوان را به نسل بعد ارتقا دهند و بتوانند تا تجربه‌ی خوب و واقعی نسل نهمی این بازی را برای طرفداران به ارمغان بیاورند. به روزرسانی‌های کرایتک برای این بازی غالبا اشکالات را برطرف کرده‌اند، اما در چند مورد نیز مشکلات بیشتری را اضافه کرده‌اند. به روزرسانی ماه اکتبر سال ۲۰۲۰ میلادی برای Crysis Remastered، باعث ایجاد یک مشکل بسیار بزرگ در این عنوان شد که در آن گیاهان بازی منجمد می‌شدند!

با این همه، امیدواریم که کرایتک بتواند دوباره با عرضه‌ی به روزرسانی‌هایی این عنوان را به جایگاه قبلی خود و همان بازی شاهکار قدیمی برگرداند.

عنوان Crysis Remastered هم اکنون برای پلتفرم‌های رایانه‌های شخصی، پلی‌استیشن ۴، ایس‌باکس وان و نینتندو سوییچ در دسترس بازی‌بازان قرار دارد. همچنین در صورت تمایل می‌توانید تا نقد و بررسی و نمرات جهانی این بازی را از اینجا مطالعه نمایید.

نظر شما همراهان همیشگی گیمفا در این مورد چیست؟ به نظرتا این بازی چگونه بود؟ تجربیات خود از این عنوان را با ما به اشتراک بگذارید.

4
3
برچسب‌ها: ،

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید