به روزرسانی ماه مارس ایکس‌باکس می‌تواند مشکل قطعی کنترلر ایکس‌باکس سری ایکس را رفع نماید

۲۵ اسفند ۱۳۹۹ - ۲۲:۲۲
ایکس‌باکس سری ایکس

همانطور که می‌دانید با این که از عرضه‌ی رسمی کنسول‌های نسل نهمی سونی (Sony) و مایکروسافت (Microsoft) چند ماهی می‌گذرد، اما هنوز هم هر دوی این دستگاه‌ها در برخی زمینه‌ها با مشکلاتی مواجه هستند. یکی از این مشکلات قطعی گاه و بی‌گاه کنترلر ایکس‌باکس سری ایکس و اس بود که اینطور که به نظر می‌رسد قرار است تا با به روزرسانی ماه مارس ایکس‌باکس رفع گردد.

بالاخره نسل نهم کنسول‌ها‌ نیز از راه رسید و می‌توان گفت که با این اتفاق رسما وارد نسل نهم عناوین ویدیویی شدیم، اما این به این معنی نیست که کنسول‌ها دیگر به حد اعلای خود رسیده‌اند و هیچ مشکلی نخواهند داشت. هنوز در ابتدای نسل هستیم و بروز یک سری مشکلات امری اجتناب ناپذیر و طبیعی است.

ماه مارس تقریبا به نیمه‌های راه خود رسیده است اما کار در صنایع ویدیویی هرگز به پایان نخواهد رسید. از زمان عرضه‌ی رسمی و جهانی کنسول‌های نسل جدید در ماه نوامبر سال گذشته‌ی میلادی، به روزرسانی‌ها، بهینه سازی‌ها و اصلاحات زیادی انجام شده است، اما با این وجود هنوز برخی از مشکلات ناراحت کننده باقی مانده است و باید رفع گردند. یک مورد عجیب و به شدت آزار دهنده که برای مشتریان مایکروسافت رخ داده، مشکل قطع اتصال کنترلر است که بسیاری از خریداران در کنسول‌های ایکس‌باکس سری ایکس و اس با آن مواجه شده‌اند (البته لازم به ذکر است که سری ایکس بسیار بیشتر از سری اس این مشکل را داشته که به اندازه‌ی کافی عجیب است، اما گزارش‌ها از بروز این مشکل در هر دو کنسول خبر می‌دهند).

به روزرسانی ماه مارس برای پلتفرم‌های ایکس ‌باکس در اوایل هفته‌ی گذشته به تفصیل شرح داده شد و جزئیات آن به صورت کامل توضیح داده شد. بر طبق توضیحات توسعه دهندگان این به روزرسانی جدید شامل برخی گزینه‌های تازه برای افزایش کیفیت HDR و نرخ فریم بازی‌ها می‌باشد، اما اینگونه که به نظر می‌رسد حداقل تا حدودی به مسئله‌ی قطعی اتصال کنترلر با کنسول نیز پرداخته شده و احتمالا این به روزرسانی این مشکل را نیز رفع نماید.

طراح سخت افزاری ارشد بخش ایکس‌باکس مایکروسافت، جیسون رونالد (Jason Ronald)، در اکانت رسمی خود در توییتر (Twitter) به صورت رسمی توضیح داد که به روزرسانی ماه مارس ایکس‌باکس شامل برخی از اصلاحات برای رفع مشکل قطع اتصال کنترلر نیز هست. به هر دلیلی که ذکر نشده، این مورد در گزارش رسمی این به روزرسانی موجود نیست. رونالد همچنین اظهار داشت که “بسیاری” از مشکلات در زمینه اتصالات با این به روزرسانی رفع خواهد شد. بنابراین به احتمال بسیار بالا، این تاکید بر کلمه‌ی بسیاری به این معنی است که این مشکل به صورت کلی و برای تمامی کنسول‌ها رفع نخواهد شد، اما با این همه خبر خوبی است که در هر حال قرار است تا بسیاری از بازی‌بازان دیگر با این خطای سیستمی روبرو نشوند.

اخبار منتشر شده حول محور ایکس‌باکس در این هفته زیاد خواهد بود، اما لازم است که بار دیگر اعلام کنم که به روزرسانی ماه مارس ایکس‌باکس منتشر شده و می‌توانید آن را بر روی کنسول‌های خود دریافت نمایید.

علاوه بر اضافه شدن ویژگی‌های جدید، این به روزرسانی تازه بسیاری از خطاهای سیستمی که در زمینه‌ی قطعی اتصال کنترلر در کنسول‌های ایکس باکس سری ایکس و اس منتشر شده بود را رفع می‌کند. البته باید بگویم که بسیاری را رفع می‌کند!

منتظر اخبار جدید باشید!

  • جیسون رونالد

پیش از این نیز گزارشاتی از این مشکل توسط برخی از بازی‌بازان پلتفرم ایکس‌باکس منتشر شده بود،اما حجم گزارشات این خطای سیستمی این بار به طرز قابل توجهی رشد داشته است که خبر از یک ایراد احتمالی مهم در سیستم کنسول‌های نسل نهمی مایکروسافت می‌دهد.

نظر شما در این باره چیست؟ با ما به اشتراک بگذارید.

7
1
برچسب‌ها: ،

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید