دلیل واقعی عرضه گوشی ها بدون شارژر چیست؟ [زیرنویس فارسی]

۲۳ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۶:۰۰
عرضه گوشی ها بدون شارژر

اپل چند ماه پیش در مهرماه سال جاری، تصمیم گرفت به علت صرفه‌جویی در انرژی و تاثیرات محیط زیستی، آداپتور برق (شارژر) و ایرپادز را از جعبه گوشی های هوشمند تازه معرفی شده خود، یعنی سری آیفون ۱۲ حذف کند. به دنبال مشخص شدن این موضوع در رویداد «Hi Speed» این شرکت، اپل رسماً اعلام کرد که از این پس، این اقلام، یعنی اداپتور و ایرپادز، از جعبه گوشی های قدیمی این شرکت نیز حذف می‌شوند.

همانطور که پیش از آن نیز شایعه شده بود، آیفون ۱۱، آیفون XR و آیفون SE دیگر با آداپتورهای برق یا ایرپادز عرضه نشدند. درست مشابه چهار مدل سری آیفون ۱۲ این قضیه باعث شد تا شرکت اپل بتواند از جعبه‌های کوچک‌تری برای گوشی های هوشمند خود استفاده کند. با این حال این موضوع برای برخی از کاربران غیرقابل تحمل بوده و برخی از تولیدکنندگان هم در آن زمان به تمسخر اپل پرداختند.

شیائومی جزو اولین شرکت‌هایی بود که کنایه‌های مرسوم این صنعت به اپل را آغاز کرد و مدتی بعد طبق گفته‌های مدیرعامل اجرایی این شرکت یعنی «لی جان»، به نخستین تولیدکننده‌هایی تبدیل شد که از سیاست جدید اپل پیروی کرد.

مدتی بعد هم سامسونگ اقدامی مشابه را در دستور کار خود قرار داد و حتی محصولات گران‌قیمت بالارده خود را بدون هیچ‌گونه شارژری روانه بازار کرد. ولی آیا دلیل این موضوع واقعاً همان چیزی است که توسط این تولیدکنندگان بزرگ عنوان می‌شود؟ در ویدیو زیر به همین موضوع پرداخته شده است. شما می‌توانید ویدیو مذکور را با زیرنویس اختصاصی تکفارس مشاهده کنید. منتظر نظرات و پیشنهادات شما در این‌باره هستیم.

برای مشاهده ویدیو در وب‌سایت تکفارس کلیک کنید

9
3
برچسب‌ها:

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید