بنیان‌گذار شعبه‌ی لیدز راک‌استار درگذشت

۲۱ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۹:۰۹

گوردون هال (Gordon Hall)، بنیان‌گذار شعبه‌ی لیدز شرکت راک‌استار (Rockstar) در ۵۱ سالگی درگذشت. وی سابقه‌ی کار بر روی بازی‌های Red Dead Redemption،  Grand Theft Auto: Chinatown Warsو L.A Noir را در کارنامه‌ی خود داشت.

آقای هال در سال ۱۹۹۷ استودیوی موبیس اینترتینمنت (Möbius Entertainment) را در شهر لیدز کشور انگلستان تاسیس کرد. این استودیو بیشتر بر روی عناوین کنسول‌های دستی کار می‌کرد. در سال ۲۰۰۴، این استودیو توسط شرکت تیک-تو اینتراکتیو (Take-Two Interactive) خریداری شد و به راک‌استار لیدز (Rockstar Leeds) تغییر نام یافت.

استودیوی راک‌استار لیدز با رهبری گوردون هال با همکاری راک‌استار نورث (Rockstar North) بر روی ساخت بازی‌هایی همچون GTA: Liberty City Stories و GTA: Vice City Stories کار کرد. همچنین استودیو در پورت برخی از بازی‌های شرکت راک‌استار نیز در طول سال‌های گذشته نقش داشته است. این استودیو به طور جداگانه بر روی ساخت بازی GTA: Chinatown Wars که برای کنسول Nintendo DS در نظر گرفته شده بود، کار کرد.

راک‌استار لیدز و آقای هال در طول سال‌های قبل به عنوان تیم پشتیبانی بر روی L.A. Noire، Red Dead Redemption و برخی بازی‌های دیگر کار کرده‌اند. سرانجام گوردون هال در سال ۲۰۱۱ از ریاست راک‌استار لیدز استعفا داد و به عنوان مدیر ارشد بخش نوآوری بازی‌های موبایل به شرکت اکتیویژن بلیزارد (Activision Blizzard) پیوست.

24
1
برچسب‌ها:

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید