احتمال دارد Fallout 4 به زودی به Xbox Game Pass اضافه شود

۲۱ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۱:۳۰

فهرست تازه‌ی بازی‌های فروشگاه مایکروسافت (Microsoft Store) روی رایانه‌های شخصی، حاکی از آن است که بازی‌هایی همچون Fallout 4 و The Evil Within، این هفته به ایکس‌باکس گیم‌پس (Xbox Game Pass) افزوده خواهند شد.

اوایل هفته‌ی جاری، مایکروسافت (Microsoft) به‌صورت رسمی مالکیت زنیمکس مدیا (ZeniMax Media) را به دست آورد که این مالکیت، شامل شرکت‌های تابع زنیمکس مدیا، همچون بتسدا (Bethesda) نیز می‌شود. این یعنی حالا بتسدا، یکی از شرکت‌های زیرمجموعه‌ی ایکس‌باکس به حساب می‌آید و همین موضوع به مایکروسافت این اجازه را می‌دهد که عناوین جدید و بزرگی را به سرویس ایکس‌باکس گیم‌پس خود اضافه کند. هنوز هیچ تاییدی بر قرار گرفتن بازی‌های ویژه‌ی بتسدا در ایکس‌باکس گیم‌پس وجود ندارد، اما به نظر می‌رسد فهرست‌نویسی جدید فروشگاه مایکروسافت، حقیقت را برملا کرده باشد.

فروشگاه مایکروسافت نسخه‌ی مخصوص رایانه‌های شخصی بازی‌های The Evil Within، Fallout 4 و The Elder Scrolls 5: Skyrim را در فهرست جدید بازی‌های خود قرار داده است.ماه دسامبر سال گذشته‌ی میلادی بود که عنوان The Elder Scrolls 5: Skyrim  به جمع بازی‌های ایکس‌باکس گیم‌پس پیوست، اما این اتفاق هنوز برای دو بازی دیگر رخ نداده است. به ادعای ALumia_Italia، یکی از کاربران توئیتر، این بازی‌ها جمعه‌ی این هفته روانه‌ی رایانه‌های شخصی می‌شوند. درنتیجه می‌توان اینگونه تصور کرد که بازی‌های مورد بحث، این هفته به ایکس‌باکس گیم‌پس خواهند پیوست.

بی‌شک وقتی مایکروسافت نهایی شدن کسب مالکیت بتسدا را به صورت رسمی اعلام کرد، قصد داشت از آمدن بازی‌های این استودیو به ایکس‌باکس گیم‌پس خبر دهد. هرچند جزئیات بیشتری منتشر نشده است، اما همچنان تا حد زیادی می‌توان به پیوستن این بازی‌ها در تاریخ ۱۲ مارس به جمع بازی‌های گیم‌پس امیدوار بود. اگرچه طرفداران باید هنوز منظر انتشار خبر رسمی آن بمانند.

اضافه شدن بازی‌های بتسدا به ایکس‌باکس گیم‌پس هر زمان که رخ دهد، این سرویس را به شدت تقویت می‌کند و در آینده هم بازی‌های جدید این استودیو پشتوانه‌ی قدرتمندی برای سرویس مذکور به حساب خواهند آمد. همه‌ی بازی‌های آینده بتسدا (غیر از بازی‌های انحصاری پلی‌استیشن مثل Deathloop و Ghostwire: Tokyo) از همان روز عرضه در ایکس‌باکس گیم‌پس قرار خواهند گرفت.

این یعنی بازی‌های نقش‌آفرینی و علمی‌تخیلی بزرگی همچون Starfield و The Elder Scrolls 6 از استودیو بتسدا که در دست توسعه هستند، پس از عرضه بدون هیچ هزینه‌ی اضافی در سرویس ایکس‌باکس گیم‌پس در دسترس خواهند بود. این‌ها بازی‌هایی هستند که می‌توانند بازی‌بازان را برای خرید اشتراک ایکس‌باکس گیم‌پس متقاعد کنند، مخصوصا وقتی این نکته را در نظر بگیریم که کاربران ویژه‌‌ی این سرویس علاوه بر کنسول‌های ایکس‌باکس، روی رایانه‌های شخصی هم می‌توانند به تجربه‌ی این بازی‌ها بپردازند.

مایکروسافت همچنان به سرمایه‌گذاری روی سرویس ایکس‌باکس گیم‌پس ادامه می‌دهد و گویا درآمد خوبی هم از این راه کسب می‌کند. این نکته را هم باید در نظر داشت که علاوه بر کمک شایانی که بازی‌های بتسدا به این سرویس می‌کنند، بازی‌های بزرگ دیگری هم نظیر Halo Infinite برای ایکس‌باکس در راه هستند.

11
0
برچسب‌ها: ، ، ، ،

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید