گزارش: لوت باکس‌ها تا سال ۲۰۲۵ حدود ۲۰ میلیارد دلار درآمدزایی خواهند کرد

۱۹ اسفند ۱۳۹۹ - ۲۲:۱۶

یک شرکت تحقیقاتی اخیراً ادعا کرده است که ارزش لوت باکس‌ها تا سال ۲۰۲۵ به ۲۰ میلیارد دلار خواهد رسید.

شرکت تحقیقاتی Juniper اخیراً گزارش جدیدی را منتشر کرده که در آن اشاره شده است که لوت باکس‌ها تا سال ۲۰۲۵ میلادی ۲۰ میلیارد دلار درآمدزایی خواهند کرد. منبع مذکور ادعا می‌کند که پول خرج شده برای این مدل تجاری ۵ درصد از سال قبل افزایش می‌یابد. در سال ۲۰۲۰ به طور متوسط ​​۱۵ میلیارد دلار برای لوت باکس‌ها هزینه شد.

Juniper اعتقاد دارد که تا سال ۲۰۲۵، بیش از ۲۳۰ میلیون نفر به خرید لوت باکس‌ها روی خواهند آورد که اغلب آن‌ها را کاربران بازی‌های موبایل تشکیل می‌دهند. این منبع محاسبه می‌کند درآمد حاصل از لوت باکس‌ها کاهش می‌یابد که بخشی از آن به دلیل خسته شدن افراد از مدل کسب و کار است. اما اعتقاد دارد که به عنوان یک نتیجه از افزایش قانون کسب و کار عمل خواهد کرد.

از سال ۲۰۱۷ و در زمان انتشار بازی Star Wars Battlefront 2، مدل تجاری لوت باکس مورد توجه بسیاری قرار گرفته است. هفته‌ی گذشته‌، کشور آلمان به اصلاح قانون حمایت از جوانان رأی داد؛ به این معنی که به بازی‌های دارای لوت باکس رده‌بندی سنی ۱۸+ را دریافت می‌کنند. در سال ۲۰۲۰، سازمان رده‌بندی سنی ESRB روند درج هشدار بر روی عناوین دارای لوت باکس را آغاز کرد.

پیتر مور (Peter Moore)، مدیرعامل سابق الکترونیک آرتس (Electronic Arts)، مدتی پیش اعلام کرد که لوت‌باکس‌ها در بخش Ultimate Team سری FIFA قمار محسوب نمی‌شوند. اما او می‌تواند موشکافی مدل تجاری را درک کند.

5
3
برچسب‌ها:

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید