سازندگان Dragon Age 2 به سالگرد ۱۰ سالگی انتشار این بازی واکنش نشان دادند

۱۹ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۲:۰۰

اگرچه عنوان Dragon Age 2 به اندازه‌ی بازی‌های Dragon Age: Origins و یا Dragon Age: Inquisition موفق ظاهر نشد، اما از نکات مثبتی نیز برخوردار بود که می‌توان به روایت خوب و شخصیت اصلی آن اشاره کرد. این بازی به‌تازگی وارد ۱۰ سالگی انتشار خود شده است.

Dragon Age 2، ساخته‌ی استودیوی مشهور بایوور (Bioware)، در ۸ مارس ۲۰۱۱ میلادی برای کنسول‌های نسل هفتم و رایانه‌های شخصی منتشر شد. این بازی داستان شخصیتی به نام Hawke را روایت می‌کرد. بازی‌بازان قادر بودند جنسیت و ظاهر این شخصیت را شخصی‌سازی کنند. به طور کلی سه کلاس Mage، Warrior و Rouge در این بازی وجود دارد که هر یک از آن‌ها دارای ویژگی‌های منحصر به فردی است.همچنین انتخاب‌های شما در نسخه‌ی Origin بر روی این بازی تاثیر داشت و با در اختیار داشتن فایل‌های ذخیره، این مورد تاثیر خود را بر روی داستان نشان می‌داد. به مناسبت ۱۰ سالگی انتشار این بازی، برخی سازندگان خاطرات خود را از کار بر روی این اثر شرح داده‌اند.

شاید جالب‌ترین تفسیر از بازی Dragon Age 2 به نظر مری کربی (Mary Kirby) از بایوور اختصاص داشته باشد. کربی با انتشار پستی در توییتر خود به توسعه‌ای اشاره کرد که حول “طرح دزدان دریایی در برابر نژاد Qunari در مقابل زامبی-طاعون” شکل گرفت. او سپس به کلاه جدید فانتزی ایزابلا ، ناوگان و بخش باس‌فایت بر روی عرشه‌ی کشتی Qunari بی‌باک اشاره کرد. به نظر می‌رسد ایده‌ی Pirate vs. Qunari vs. Zombies هرگز نتوانست به مرحله‌ی اجرا برسد.

همچنین ظاهراً یک قوس داستانی در Dragon Age 2 وجود داشت که حول گروه Coterie از بخش Kirkwall بود. ظاهراً این بخش قبلا نوشته شده و پیش از انتشار بازی حذف شده است. Coterie جزو گروه‌های سارق در این بازی بود و به نظر می‌رسید که در ابتدا نقش بیشتری در داستان داشته است. کربی فکر می‌کند برخی از این موارد پیش از آن‌که از داستان حذف شوند، ضبط شده بودند.

مارک دارا (Mark Darrah)، کارگردان بازی Dragon Age 2 که چندی پیش از بایوور جدا شد، در خصوص این بازی نیز صحبت کرد. به گفته‌ی وی، مراحل اولیه‌ی ساخت این بازی از اواخر سال ۲۰۰۹ آغاز شد و در مارس ۲۰۱۱ منتشر گردید. به عقیده‌ی وی زمان کمی برای توسعه‌ی این بازی صرف شد. آقای دارا همچنین اشاره کرد که ابتدا قصد داشت این بازی را Dragon Age: Exodus نامگذاری کند.

با وجود این‌که بازی Dragon Age 2 از مشکلاتی رنج می‌برد، اما با این حال دارای داستان و شخصیت‌های جالبی بود. نسخه‌ی جدید Dragon Age نیز در دست توسعه قرار دارد و انتظار می‌رود در سال جاری میلادی، اطلاعاتی بیشتری از آن منتشر شود.

5
1
برچسب‌ها: ، ،

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید