مایکروسافت قصد دارد تا با انتشار یک بیانیه‌ی ویدیویی جزئیات بیشتری از قرارداد با بتسدا منتشر نماید

۱۹ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۱:۱۱
Microsoft-Bethesda

شرکت مایکروسافت (Microsoft) قصد دارد تا با انتشار یک بیانیه‌ی ویدیویی در مورد قرارداد امضا شده با بتسدا (Bethesda) جزئیات بیشتری را برای طرفداران منتشر نماید. همچنین گفته شده که احتمالا طرفداران باید منتظر اخبار غیر منتظره و جالبی از این قرارداد باشند.

طی سال گذشته بود که شرکت معروف بتسدا توسط شرکت مایکروسافت رسما خریداری شد. از آن زمان تا به الان یکی از بزرگترین سوالات جامعه‌ی بازی‌بازان در رابطه با این قرار داد این بود که خریده شدن این استودیو توسط مایکروسافت بر روی حق انتشار و امتیاز بازی‌هایی مانند The Elder Scrolls و Fallout چه اثری خواهد داشت. در همین رابطه مایکروسافت اعلام کرده است که قصد دارد تا در یک ارائه‌ی ویدیویی، که برای انتشار در اواخر این هفته برنامه ریزی شده است، به برخی از این سوالات به صورت کاملا رسمی و قطعی پاسخ خواهد داد.

مقامات رسمی اروپا و ایالات متحده‌ی آمریکا اخیرا تصاحب شرکت بزرگ زنی‌مکس مدیا (ZeniMax Media) توسط مایکروسافت را به صورت کاملا رسمی تأیید کردند و اینگونه بتسدا به یک استودیوی رسمی مجموعه‌ی ایکس‌باکس بدل شد. هنگامی که این خرید در ماه سپتامبر سال گذشته علنی شد و در ادامه به صورت رسمی توسط هر دو طرف مورد تایید واقع شد، بازی‌بازان پلتفرم پلی‌استیشن نگران شدند که آیا این امر منجر به انحصاری شدن عناوین بزرگ بتسدا در آینده خواهد شد و عناوین این شرکت زین پس تنها به صورت انحصاری در اختیار ایکس‌باکس قرار خواهند گرفت؟

در همین حال، به نظر می‌رسید که بازی‌بازان ایکس‌باکس به شدت از این خرید خوشحال بودند و بسیاری انتظار داشتند که تمامی عناوین بتسدا به زودی برای سرویس ایکس‌باکس گیم‌پس منتشر شده و تایید شود که تمامی آثار بتسدا زین پس در انحصار پلتفرم ایکس‌باکس خواهند بود. برخی دیگر نیز عنوان داشتند که از آنجایی بتسدا با بودجه‌ی محدود خود توانسته بود تا عناوینی مانند Fallout و یا The Elder Scrolls را خلق کند، حالا که بودجه‌ی عظیم مایکروسافت در اختیار آن‌ها قرار گرفته است تصور اینکه چه شاهکارهایی خواهند ساخت به شدت شگفت آور خواهد بود.

بر اساس گزارشی از رسانه‌ی ونتچر بیت (Venture Beat)، مایکروسافت احتمالا در تاریخ ۱۱ مارس سال جاری میلادی (پنج شنبه، ۲۱ اسفند ۱۳۹۹) در طی یک ارائه‌ی ویدیویی به برخی از این موضوعات خواهد پرداخت. البته این طور که به نظر می‌رسد بیشتر مدت زمان این ارائه صرف توضیح دادن این قرار داد و تاثیر آن در سرویس گیم‌پس برای مشترکین این سرویس خواهد شد. به احتمال بسیار بالا، مایکروسافت احتمالا مشخص خواهد کرد که کدام عناوین بتسدا به گیم‌پس اضافه می‌شوند و زمان ورود آن‌ها کی خواهد بود. همچنین به گفته‌ی منابع آگاه از این برنامه، احتمالا مایکروسافت در طی این رویداد اعلام کند که از این پس تمامی عناوین بتسدا به محض انتشار بر روی سرویس گیم‌پس قرار خواهند گرفت و این خبر را به صورت رسمی تایید نماید.

هنوز مشخص نیست که آیا مایکروسافت در مورد انحصاری کردن تمامی عناوین بتسدا بر روی ایکس‌باکس صحبت خواهد کرد یا خیر. طرفداران پلی‌استیشن امیدوارند که عناوین آینده‌ی این استودیو مانند Elder Scrolls 6 و Indiana Jones برای کنسول پلی‌‌استیشن ۵ نیز عرضه شوند، اما برخی از تحلیلگران احتمال این مورد را رد می‌کنند. با این حال هنوز هیچ چیزی در این زمینه تایید یا تکذیب نشده است اما امید می‌رود که عناوین پر طرفدار این استودیو برای تمامی پلتفرم‌ها منتشر شوند تا تمامی بازی‌بازان همچون گذشته بتوانند از این آثار لذت ببرند.

لازم به ذکر است که طرفداران نباید انتظار داشته باشند که اطلاعات بیشتری در مورد بازی جدید این استودیو، عنوان Starfield که در ژانر علمی تخیلی هست و توسط بتسدا در حال توسعه قرار دارد، که انتظار می‌رود در نیمه‌ی دوم سال ۲۰۲۱ منتشر شود، بشنوند. به احتمال بسیار بالا بتسدا جزئیات بیشتری از این بازی را در طی نمایشگاه خود در رویداد E3 نشان خواهد داد. این بدان معناست که طرفداران احتمالا اطلاعات جدیدی در مورد عناوین The Elder Scrolls 6 و Indiana Jones نیز به دست نخواهند آورد، چرا که این استودیو احتمالاً قصد دارد تا آن‌ها را برای رویداد E3 ذخیره کند.

شایان ذکر است که بتسدا و ایکس‌باکس قصد ندارند که رویدادهای خود در E3 را با هم ترکیب نمایند. ایکس‌باکس رویداد اختصاصی خود را برنامه ریزی کرده است که احتمالا بازی اصلی آن Halo Infinite خواهد بود. همچنین اخیرا یکی از مدیران مجموعه‌ی ایکس‌باکس به این نکته اشاره کرده است که هنوز بازی های مهم اعلام نشده‌ای وجود دارند که در سال ۲۰۲۱ اطلاعاتی از آن‌ها منتشر خواهد شد. انتظار می‌رود که ایکس‌باکس با دست پرتری نسبت به گذشته به E3 برود.

در نهایت بر طبق اخبار منابع آگاه، در طی دو روز آینده این ارائه‌ی ویدیویی رسما توسط مایکروسافت تایید خوهد شد.

نظر شما همراهان همیشگی گیمفا در این مورد چیست؟ به نظرتان عناوین بتسدا در انحصار ایکس‌باکس خواهند ماند؟ با ما به اشتراک بگذارید.

21
0
برچسب‌ها: ، ، ،

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید