نسخه‌ی کنسولی بازی Rust بهار امسال برای پلتفرم‌های پلی‌استیشن ۴ و ایکس‌باکس وان منتشر می‌شود

۱۹ اسفند ۱۳۹۹ - ۰۲:۲۸

بازی Rust تا به الان تنها بر روی رایانه‌های شخصی قابل تجربه بود و کنسول داران نیز برای تجربه‌ی این عنوان تا حدودی پر طرفدار باید به سیستم‌های شخصی پناه می‌بردند، اما بر طبق گفته‌ی استودیوی سازنده‌ی و شرکت ناشر این عنوان، به ترتیب فیس پانچ استودیوز (Facepunch Studios) و دابل ایلون (Double Eleven)، نسخه‌ی کنسولی این عنوان طی بهار امسال برای کنسول‌های ایکس‌باکس و پلی‌استیشن منتشر خواهد شد.

همانطور که می‌دانید و در بالا نیز ذکر شد، بازی Rust یک عنوان در ژانر بقا هست که در آن باید با سخت‌ترین شرایط موجود روبرو شده و برای بقا تلاش کنید. بر طبق سخنان توسعه دهندگان این اثر، نسخه‌ی کنسولی این بازی طی بهار امسال منتشر می‌شود و همینطور به زودی یک نسخه‌ی بتا نیز از این عنوان بر روی کنسول‌های پلی‌استیشن و ایکس‌باکس منتشر خواهد شد.

اگرچه که از زمان عرضه‌ی عنوان Rust سالهاست که می‌گذرد، اما این بازی اولین بار در دسامبر ۲۰۱۳ در حالت Early Access برای رایانه‌های شخصی از طریق سرویس استیم (Steam) منتشر شد. نکته‌ی جالب در این زمینه اینجاست که بعد از گذشت سالها از عرضه‌ی این عنوان، هنوز هم پرطرفدار باقی مانده و هر روز بر تعداد طرفداران آن افزوده می‌شود. همچنین در طی ماه ژانویه، این بازی توانست تا رکورد تعداد بازی‌بازان همزمان در استیم را شکسته و همینطور به دلیل تحسین شدن توسط افرادی مانند Shroud و XQc وMyth، رکورد بیشترین دیده شدن گیم‌پلی از یک بازی در سرویس توییچ (Twitch) را نیز شکست.

در نهایت و پس از انتشار شایعات بسیار و یک انتظار نسبتا طولانی، نسخه‌ی کنسولی Rust سرانجام در حال آماده سازی برای انتشار است. بر طبق سخنان سازندگان این بازی، طی بهار سال جاری میلادی نسخه‌ی کنسولی این عنوان در دسترس همگان قرار می‌گیرد. احتمال زیاد حداکثر تا پایان آوریل شاهد عرضه‌ی این بازی بر روی کنسول‌ها باشیم (اگرچه برخی از توسعه دهندگان نیزاحتمال می‌دهند که اواخر ماه می منتشر شود).

علاوه بر این یک نسخه‌ی بتا نیز درنظر گرفته شده که می‌توانید برای دریافت آن به سایت رسمی عنوان Rust مراجعه نمایید و با نظر دادن در مورد نسخه‌ی بتا در بهبود این عنوان مشارکت کنید.

در ادامه یک سری توضیحات مختصر از این بازی برای آن دسته از عزیزانی که آشنا نیستند آورده شده است.

این اثر یک تجربه‌ی زنده ماندن بسیار سخت است. بازی‌بازانی که مشتاق زنده ماندن هستند باید تشنگی و گرسنگی را تحمل نموده، با عناصر محیطی مختلف نبرد کنند، لباس تولید کرده و در مقابل نیروهای متخاصم از جمله بازی‌بازان دیگر، دانشمندان، خرس ها، گرگ‌ها، آتش، غرق شدگی یا حتی مسمومیت با آب سمی مقابله کرده و از این مبارزه سر بلند بیرون بیایند.

در اعلامیه‌ی مطبوعاتی این بازی در استیم آمده است که این بازی از زمان انتشار اولیه‌ی خود در حالت Early Access بر روی استیم در سال ۲۰۱۳، میلیون‌ها بازی‌باز را جذب نموده که مشارکت فعالی در زمینه‌ی آباد کردن سراسر نقشه‌ی این عنوان داشته‌اند که باعث شده است تا این اثر به یکی از پربازدیدترین عناوین استیم تبدیل گردد.

این عنوان از همان روزهای ابتدایی عرضه‌ی خود به عنوان یک بازی بقا محور، به یکی از عناوین برجسته‌ی ژانر تلاش و بقا در میان رقبای خود تبدیل شده است چرا که شامل مناطق بسیار بزرگی برای کشف و ساخت چیزهای جدید، پر از انواع متفاوت سبک‌های گیم‌پلی، سلاح‌ها، صنایع دستی و بیش از همه‌ی موارد دیگر، مبارزه کردن می‌باشد.

توسعه و انتشار Rust برای کنسول‌های ایکس‌باکس و پلی‌استیشن توسط استودیوی دابل ایلون مستقر در انگلیس انجام می‌شود که به طور مستقل از توسعه دهنده و ناشر نسخه‌ی اصلی رایانه‌های شخصی، فیس پانچ، کار خواهد کرد. همچنین بر طبق گفته‌ی سازندگان، نسخه‌ی کنسولی و رایانه‌های شخصی این بازی به عنوان دو پروژه‌ی کاملا جداگانه تعریف شده‌اند و به صورت جداگانه بهبود و به روزرسانی خواهند شد.

نظر شما همراهان همیشگی گیمفا درمورد این بازی چیست؟ آیا این عنوان را تجربه کرده‌اید؟ تجربیات خود را از این عنوان با ما به اشتراک بگذارید.

12
1

بیشتر بخوانیدنظرات

دیدگاهتان را بنویسید