باروت در حال کم شدن است | نقد‌ها و نمرات Stronghold: Warlords

۱۸ اسفند ۱۳۹۹ - ۲۳:۱۹

فردا جدیدترین نسخه‌ی سری محبوب Stronghold با نام Stronghold: Warlords برای پلتفرم رایانه‌های شخصی منتشر خواهد شد. ساخته‌ی جدید فایرفلای استودیو (Firefly Studios) این بار بازی‌بازان را به نبرد و محاصره در شرق دور دعوت می‌کند. آیا این بازی RTS جدید می‌تواند طرفداران قدیمی این مجموعه را راضی کند؟ با ما همراه باشید تا نقد‌ها و نمرات بازی را مرور کنیم.

برای اولین بار، بازی Stronghold: Warlords به بازی‌بازان اجازه می‌دهد تا با بهره بردن از سیستم جدید Warlords، ارباب‌های مختلف را استخدام کرده و آن‌ها را ارتقا دهید. هر اربابی که تحت فرمان شما قرار دارد، مزیت‌ها و قابلیت‌های قابل ارتقای منحصر به فردی را به توان تاکتیکی شما اضافه خواهد کرد. آن‌ها را مجبور به کار کنید، مرز‌های خود را تقویت کنید، سلاح‌های جدید بسازید و یا با همکاری یکدیگر به دشمن حمله کنید. هر مرحله‌ از بخش کمپین و نبرد‌های چندنفره به معنی اربابان جدید و روش تازه‌ای برای تجربه‌ی Stronghold است.

Stronghold: Warlords، جدیدترین نسخه‌ی سری RTS استودیوی فایرفلای، اولین عنوانی است که اقتصاد‌های قلعه در آسیای شرقی را بازسازی می‌کند. در Stronghold: Warlords، بازی‌بازان کنترل دسته‌های مغول، جنگجویان امپراطوری و قبیله‌ی سامورایی را در اختیار گرفته و قلعه‌های ژاپنی و شهر‌های چینی را محاصره خواهند کرد. این بازی دارای ۳۱ ماموریت کمپین و بخش‌های Skirmish ،Free Build و چندنفره است و علاوه بر یگان‌های قدیمی، شامل ابزار و سلاح‌های جدیدی نیز می‌شود.

The Gamer 8/10

درجه‌ی سختی تنها چیزی است که احتمال دارد برای برخی افراد ناخوشایند باشد. من کسی هستم که بازی‌ها را با درجه‌ی آسان تجربه می‌کنم، اما حتی با انجام این کار هم بعضی وقت‌ها به خاطر رسیدن به تعادل بین منابع و ارتش مجبور شدن چندین سناریو را از اول بازی کنم. درجه‌های سختی متفاوتی وجود دارند، اما اگر این اولین نسخه‌ی از مجموعه است که بازی می‌کنید و یا این که زمان زیادی طول می‌کشد تا با یگان‌های جدید و مکانیک‌ها آشنا شوید، منحنی یادگیری بازی ممکن است شیب زیادی داشته باشد. با این حال، اگر سختی بازی را تحمل کنید، متوجه می‌شوید که ارزشش را داشته است. همچنین اگر بازی واقعاً سخت شد، free build را اجرا کرده و در یک محیط آرام‌تر به آزمایش یگان‌ها و مکانیک‌های بازی بپردازید.

Multiplayer.it 8/10

Stronghold: Warlords بهترین نسخه‌ی سری در دهه‌ی گذشته است؛ بهتر از نسخه‌های قبل.

KeenGamer 8/10

Stronghold: Warlords فرمول موفق سری را برداشته که علی رغم بازگشت به قالب تقریباً بی‌ نقص نسخه‌ی اصلی، تقریباً تمام بخش‌های آن را نیز بهبود داده است. مکانیک جدید Warlords نتوانست آن طوری که احتمالاً توسعه‌دهندگان می‌خواستند، نظر من را به خود جلب کند. اما این به معنی بد بودن آن نیست. منظورم این است که این مکانیک باید کمی تغییر کند تا به بخش مهمی از بازی تبدیل شود.

Eurogamer Italy 8/10

Stronghold: Warlords یک RTS پولیش شده و شایسته است که عی رغم اضافه کردن ویژگی‌های مهم گیم‌پلی، همچنان نسخه‌ی اصلی را مبنای خود قرار داده است.

Screen Rant 7/10

شاید به غیر از حلقه‌ی اصلی ساخت قلعه و محاصره کردن، Stronghold: Warlords چیز زیادی را برای ارائه نداشته باشد، اما خوشبختانه مکانیک‌های اصلی تا حدی قدرتمند هستند که این موضوع خیلی مهم نیست. سیستم Warlords واقعاً به پویا‌تر شدن روند بازی کمک می‌کند، اما عدم وجود بخش زیادی از هویت سری ناامید کننده است. با این حال، طرفداران سبک RTS و ساخت قلعه با چیز‌های لذت بخش زیادی روبه‌رو خواهند شد.

IGN 7/10

Stronghold: Warlords یک ستینگ تازه‌ی آسیای شرقی دارد و دارای بخش رضایت بخش ساخت و ساز قلعه است، اما ظاهر و گیم‌پلی آن شبیه یک RTS است که بخش زیادی از یک یا دو دهه‌ی قبل را در خواب به سر برده است.

PCGamesN 7/10

با این که ماموریت‌ها می‌توانند آزار دهنده باشند و سیستم جدید دیپلماسی نیز حرف خاصی برای گفتن ندارد، اما Stronghold: Warlords احتمالاً می‌تواند طرفداران قدیمی را با ستینگ جدید و چشم نواز خود راضی کند.

IGN Italia 6.8/10

Stronghold: Warlords واقعاً بازی بدی نیست، اما مکانیک‌های تاریخ مصرف گذشته و کمپین معمولی از دیده شدن این عنوان در بازار شلوغ بازی‌های استراتژی جلوگیری می‌کنند.

SpazioGames 6/10

Stronghold: Warlords یک RTS جدید از استودیوی فایرفلای است که در شرق دور جریان دارد، اما نمی‌تواند دوران خوب گذشته را بازگرداند.

Cultured Vultures 6/10

پتانسیل نوآورانه‌ در حلقه‌ی سرگرم کننده‌ی گیم‌پلی Stronghold: Warlords و ایده‌های جذاب آن توسط یک موتور قدیمی و فلسفه‌ی طراحی قدیمی عقب نگه داشته‌ شده‌اند.

23
1
برچسب‌ها:

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید