توسعه دهندگان STALKER 2: قابلیت پشتیبانی از مادها بر روی رایانه‌های شخصی در اولویت است

۱۸ اسفند ۱۳۹۹ - ۲۱:۵۳
STALKER 2

توسعه دهندگان استودیوی جی اس سی گیم ورلد (GSC Game World)که بر روی بازی STALKER 2 کار می‌کنند، اخیراً به صورت رسمی تأیید کرده‌اند که قصد دارند تا قابلیت پشتیبانی از انواع مادهای مختلف را از روز اول برای رایانه‌های شخصی پیاده سازی کنند. آن‌ها همچنین در حال بررسی این گزینه برای کنسول‌های ایکس‌باکس هستند.

استودیوی توسعه دهنده‌‌ی عنوان به شدت مورد انتظار و انحصاری Stalker 2، جی سی اس گیم ورلد، در جدیدترین پادکست منتشر شده (ترجمه شده توسط gamingsym.in) از این استودیو جزئیات بسیار جالبی را از این اثر پرطرفدار به اشتراک با مخاطبین گذاشته است. مدیر روابط عمومی این استودیو، زاخار بوچاروف (Zakhar Bocharov)، در پاسخ به سوالات مطرح شده، چندین پاسخ کاملا دقیق ارائه داد که شامل جزئیات مربوط به پشتیبانی ماد در ایکس‌باکس، موتور توسعه دهنده بازی و طراحی جهان باز این عنوان می‌باشد و بدون شک شنیدن آن‌ها برای طرفداران این سری هیجان انگیز خواهد بود.

در ادامه نگاهی اجمالی و کامل به همه‌ی آنچه بوچاروف در مورد عنوان Stalker 2 (انحصاری پلتفرم ایکس‌باکس)، که در آینده منتشر خواهد شد، می اندازیم.

وی در طول این پادکست گفت:

توسعه دهندگان ابتدا در فکر ساخت دنباله‌ی این سری بر روی موتور اصلی این مجموعه، موتور بازی‌سازی ایکس‌ری (X-Ray)، بودند اما احساس کردند که این موتور کمی بیش از حد قدیمی است و توسعه‌ی یک عنوان جدید بر روی آن به سختی ممکن خواهد بود. تیم توسعه سپس گزینه‌های بسیار دیگری را که وجود داشت غربال کرد و به چندین گزینه‌ی ‌مناسب و متفاوت دیگر نیز رسید اما در نهایت تصمیم گرفته شد تا این عنوان بر روی موتور آنریل (Unreal) توسعه یابد.

همچنین در ادامه‌ی این پادکست بوچاروف اظهار داشت که این تیم اولویت بسیار بالایی را برای پشتیبانی این عنوان از مادهای مختلف بر روی پلتفرم رایانه‌های شخصی تعیین کرده است و به شدت در تلاش است تا بتواند این قابلیت را از روز اول انتشار این عنوان پیاده سازی کند. علاوه بر این، تیم توسعه‌ی این عنوان در حال بررسی گزینه‌ی پشتیبانی از مادهای مختلف در پلتفرم ایکس‌باکس نیز می‌باشند و امیدوار هستند تا بتوانند این قابلیت جالب را برای کنسول‌های ایکس‌باکس نیز منتشر نمایند.

اضافه بر این نوید داده شده است که عنوان Stalker 2 در روز انتشار بسیار پایدارتر خواهد بود. به این معنی که اشکالات و خطاهای بسیار کمتری وجود خواهد داشت و از این بابت جای نگرانی وجود ندارد.

سیستم شبیه سازی زندگی این عنوان، با نام سیستم A-life، دقیق‌تر و منطقی‌تر شده است. تمام تعاملات مختلف بین جناح‌ها، هیولا‌ها و حتی شخصیت‌های غیر قابل بازی این عنوان (NPC ها) حتی زمانی که بازیکن آن‌ها را نمی‌بیند، انجام خواهند شد.

دنیای جهان باز عنوان Stalker 2، که با نام مستعار Zone شناخته می‌شود، یک داستان غیرخطی با تعداد زیادی شاخه و جزئیات و پایان‌ها متفاوت ارائه می‌دهد.

حالت تک نفره به عنوان حالت اصلی بازی STALKER 2 در نظر گرفته شده است.

عنوان STALKER 2 قرار است تا در تاریخی نامعین برای پلتفرم‌های رایانه‌های شخصی و کنسول‌های ایکس‌باکس سری ایکس و سری اس منتشر شود. همچنین این عنوان در همان روز عرضه بر روی سرویس ایکس‌باکس گیم پس (Game Pass) منتشر خواهد شد و در دسترس مشترکین این سرویس به صورت رایگان قرار خواهد گرفت. در صورت تمایل نیز می‌توانید تا تریلر منتشر شده از این اثر را از اینجا مشاهده نمایید.

البته لازم به ذکر است که هنوز نسخه‌ای از این بازی برای پلی‌استیشن ۵ معرفی نشده و چیز رسمی در این زمینه اعلام نشده است اما شایعه‌ها خبر از این دارند که این عنوان تنها یک اثر انحصاری زمان ایکس‌باکس هست و در انحصار کامل این پلتفرم نیست.

نظر شما درباره‌ی این بازی چیست؟ آیا نسخه‌ی اول آن را تجربه کرده‌اید؟ تجربیات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

30
3
برچسب‌ها:

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید