Outriders سرورهای اختصاصی برای بخش چند نفره نخواهد داشت

۷ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۷:۴۱

به تازگی استودیوی پیپل کن فلای (People Can Fly) اعلام کرد که بازی Outriders قرار است در ماه آوریل سال جاری میلادی به بازار عرضه شود اما قبل از آن تمامی علاقه‌مندان قادر خواهند بود به تجربه‌ی یک نسخه‌ی آزمایشی از آن بپردازند.

طبق اطلاعات منتشر شده، نسخه‌ی دموی آزمایشی بازی Outriders امروز در دسترس بازی‌بازان قرار خواهد گرفت. در همین راستا، امروز آقای پیوتر نواکوفسکی (Piotr Nowakowski)، طراح ارشد بازی Outriders در یک مصاحبه به بیان اطلاعاتی در مورد سیستم تیراندازی و گیم‌پلی پرداخت و در کنار آن اعلام کرد که استودیوی پیپل کن فلای سرورهای اختصاصی برای بخش آنلاین و چند نفره‌ی بازی Outriders اختصاص نخواهد داد:

ما از چندین سال قبل در حال توسعه‌ی بازی Outriders هستیم. در هر صورت، زمانی فرا رسید که ما باید یک مسیر را انتخاب می‌کردیم؛ ما تصمیم گرفتیم که برای بخش چند نفره سرور اختصاصی در نظر نگیریم. شاید هزینه‌ی بسیار برای انجام این کار را بتوان تنها یک سوی موضوع به شمار آورد. در آن طرف، برخی مشکلات فنی و اقدامات اضافی تاکتیکال نیز برای این امر خودنمایی می‌کردند. عنوان Outriders دارای حالت مشارکتی سه نفره است؛ بنابراین ما مجبور به ساخت یک سرور اختصاصی نیستیم. ساختارهای فعلی ما به اندازه کافی خوب هستند و می‌توانند پاسخگوی نیاز بخش چندنفره باشند.

ما با توجه به این موضوع بازی را توسعه داده‌ایم. گفتنی است که از مدت ها قبل موضوع استفاده از سرورهای اختصاصی برای بخش چندنفره روی میز بودند اما تصمیم گرفتیم که به آن سمت نرویم. اگر به دلایل مختلفی مشکلی پیش آید، ما می‌پذیریم که به خاطر تصمیمات ما بوده است اما در حال حاضر تیم توسعه به خوبی در توسعه‌ی بازی پیشروی می‌کنند. ما باید سخت تلاش کنیم و تجربه‌ی خوب بازی‌بازان را با مدیریت خود به ارمغان آوریم.

باید توجه داشت که این بیانیه به معنای عدم استفاده‌ی کامل از سرورهای اختصاصی نخواهد بود؛ بلکه تنها این مفهوم را می‌رساند هیچ یک از سرورهای استودیوی پیپل کن فلای مخصوص بخش چند نفره استفاده نخواهند شد. بازی Outriders یک عنوان تماما آنلاین به شمار می‌آید و بازی‌بازان باید برای ورود به بازی به سرور متصل شده و ثبت نام انجام دهند. همچنین این سرورها به جلوگیری از هک و تقلب در بازی کمک بسیاری خواهند کرد. در همین راستا آقای بارتز کی‌میتا (Bartosz Kmita)، کارگردان بازی Outriders به مخاطبان اعلام کرد:

این یک بازی P2P نیست که همه چیز روی دستگاه شما باشد و بتوانید آن را هک کنید. برای تجربه‌ی آن، باید وارد یک حساب کاربری خود شوید و از این طریق به سرورها دسترسی پیدا کنید. این اساساً مربوط به توزیع اطلاعات و داده‌های امنیتی بین سرور و دستگاه شما می‌شود.

حتی در بازی‌هایی که دارای سرور اختصاصی برای بخش چند نفره هستند، برخی از محاسبات بر روی دستگاه بازی‌بازان اعمال می‌شود؛ بنابراین با استفاده از این تناسب و تقسیم کار، ما نیازی به سرورهای کاملا اختصاصی نخواهیم داشت. ما از این طریق محاسبات کمتری را در سرورهای خود انجام داده و بیشتر آن را بر روی دستگاه میزبان برنامه‌ریزی خواهیم کرد.

عنوان اکشن و مشارکتی Outriders قرار است در تاریخ ۱۲ فروردین ماه ۱۴۰۰ (۱ آوریل ۲۰۲۱ میلادی) بر روی پلتفرم رایانه‌های شخصی، سرویس گوگل استدیا و کنسول‌های پلی‌استیشن ۵، پلی‌استیشن ۴، ایکس‌باکس وان، ایکس‌باکس سری اس و سری ایکس در دسترس علاقه‌مندان قرار گیرد. با اعلام استودیوی پیپل کن فلای، نسخه‌ی آزمایشی این بازی از امروز در دسترس بازی‌بازان قرار گرفته و از نظر محتوا شامل هر چهار کلاس مبارز درون بازی به همراه بخش مقدمه و مرحله‌ی اول بخش داستانی خواهد بود. در واقع بازی Outriders حاوی بیش از سه ساعت محتویات برای علاقه‌مندان است.

3
2
برچسب‌ها:

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید