تعداد بازی‌بازان Red Dead Redemption 2 روی رایانه‌های شخصی دو برابر کنسول‌ها است

۶ اسفند ۱۳۹۹ - ۲۰:۴۵

به تازگی گروه جمع‌آوری داده و تحلیلی سوپردیتا (SuperData) در گزارش ماهانه‌ی خود اطلاعات جالبی را از میزان بازی‌بازان عنوان فوق‌العاده محبوب Red Dead Redemption 2 با مخاطبین به اشتراک گذاشت.

طبق این گزارش، تعداد بازی‌بازان عنوان Red Dead Redemption 2 بر روی پلتفرم رایانه‌های شخصی در ماه ژانویه‌ی سال ۲۰۲۱ میلادی به بالاترین حد خود رسیده است. همچنین طبق گزارش سوپردیتا مشخص گردید که پایگاه کاربران این بازی بر روی پلتفرم رایانه‌های شخصی تقریبا بیش از دو برابر پایگاه کاربران نسخه‌ی کنسولی آن به شمار می‌آید.

شرکت راکستار (Rockstar) در ماه دسامبر سال گذشته‌ی میلادی اعلام کرد که قرار است بخش آنلاین و چند نفره‌ی بازی Red Dead Redemption 2 تحت عنوان Red Dead Online به عنوان یک بازی مستقل به فروش برسد. طبق اعلام سوپردیتا، شرکت راکستار موفق شد تنها در دو ماه دسامبر و ژانویه‌ی گذشته بیش از ۱٫۸ میلیون نسخه از دو عنوان Red Dead Redemption 2 و Red Dead Online را بر روی پلتفرم رایانه‌های شخصی بفروشد.

این در حالی است که دو بازی مذکور بر روی کنسول‌ها تنها میزان فروش ۶۱۱ هزار واحدی را برای شرکت راکستار به ارمغان آورده‌اند؛ بنابراین می‌توان دریافت که عرضه‌ی دو عنوان Red Dead Redemption 2 و Red Dead Online بر روی پلتفرم رایانه‌های شخصی برای شرکت راکستار بسیار سودمند بوده است. تیم تحلیلی سوپردیتا اعتقاد دارد که احتمالا برخی از کاربران کنسول‌های خانگی اقدام به خرید نسخه‌ی پلتفرم رایانه‌های شخصی با قیمتی بسیار ارزان‌تر کرده‌اند تا بتوانند به تجربه‌ی این اثر با تنظیمات گرافیکی جدید و بهبود یافته بپردازند.

در نهایت گروه تحلیلی سوپردیتا اعلام کرد که در کنار افزایش فوق‌العاده‌ی تعداد بازی‌بازان دو عنوان Red Dead Redemption 2 و Red Dead Online، عناوین آنلاین و چند نفره‌ی دیگر به مانند Valorant نیز با افزایش تعداد بازی‌بازان همراه بوده‌اند که سوپردیتا علت آن را انتشار محتویات فصلی جدید و اصافه شدن شخصیتی منحصر به فرد می‌داند. البته عنوان محبوب World of Warcraft در مدت دو ماه گذشته با کاهش بازی‌بازان خود به سطح عادی مواجه گردید که به عقیده‌ی سوپردیتا علت آن را می‌توان به خوابیدن هیجانات مربوط به عرضه‌ی بسته الحاقی Shadowlands در ماه نوامبر مرتبط دانست.

دو عنوان Red Dead Redemption 2 و Red Dead Online هم‌اکنون بر روی پلتفرم رایانه‌های شخصی و کنسول‌های پلی‌استیشن ۴ و ایکس‌باکس وان در دسترس علاقه‌مندان قرار دارند.

41
5
برچسب‌ها: ،

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

 • Jinx گفت:

  الان یه مشت عقده ایه دیگه میان میگن عه پیسی بازا کرکی میزنن گیمر حساب نمیشن …به کوری چشم شما پلتفرم پیسی روز به روز پیشرفت میکنه عین کنسولا یا حتی بیشتر
  وقتی تاحالا پشت پیسی پلی ندادید آخر بیشعوریه بیاید درمورد اراجیف بنویسی نشون میده فشارو عقده داره میترکونتتون واسه همین بسوزید بهتره Smile

  41
  5
 • Dragon گفت:

  بزودی همه میفهمن که پی سی سره سروره و برتره
  انشالله بازیهای انحصاری هم براش بیاد تا منم کنسول جدیدمد بفروشم بره
  فقط پی سی است که می ماند Yes

  15
  7