کمپانی سونی امیدوار است که وضعیت تولید پلی‌استیشن ۵ سریعاً بهتر شود

۶ اسفند ۱۳۹۹ - ۰۰:۱۱

جیم رایان (Jim Ryan)، رییس سونی، در مورد مشکلات تولید کنسول پلی‌استیشن ۵ طی همه‌­گیری کرونا صحبت کرد و به طرفداران قول تولید کنسول­‌های بیشتر را داد.

دو شرکت مایکروسافت و سونی تحت تأثیر عظیم شیوع بیماری COVID-19 قرار گرفته که این مسئله منجر به کاهش تولید کنسول­‌های نسل نهمی مانند ایکس‌باکس سری ایکس و پلی‌استیشن شده است. خرده‌فروشی، بازار کنسول­‌ها را نیز تحت تأثیر قرار داده است؛ به طوری که برخی از افراد تعداد ۲۰۰۰ کنسول پلی‌استیشن ۵ را یکجا خریداری کرده و آنها را با قیمت­‌های گزاف به فروش رسانده‌­اند. با تمامی این مشکلات، مصرف­‌کنندگان بی­‌صبرانه منتظر مشخص شدن این مسئله هستند که چه زمانی کنسول­‌های نسل بعدی به صورت مداوم عرضه خواهند شد. جیم رایان، رییس سونی، معتقد است که در مصاحبه‌ی اخیر خود به این سوال مشتریان پاسخ داده است. اما مسئله‌ی فروش کنسول تنها موضوعی نبود که وی در موردش صحبت کرد. او همچنین در مورد برنامه‌های سونی برای پیشرفت واقعیت مجازی در بازار با توسعه نسخه دوم PlayStation VR صحبت کرد. رایان ادعا کرد که دستگاه واقعیت مجازی جدید (که تا این زمان نامی به خود اختصاص نداده است) احتمالاً یک دارای کابلی بوده که مستقیماً به پلی‌استیشن ۵ متصل می‌­شود.

با پروژه­‌های بزرگ برای دستگاه واقعیت مجازی و انحصاری­‌های بیشتر برای پلی‌استیشن ۵، رایان به مردم اطمینان می­‌دهد که سونی تمام تلاش خود را برای پیشرفت کنسول­‌هایش انجام می‌­دهد. رایان در مصاحبه‌ی اخیر خود با مجله GQ در مورد تولید پلی‌استیشن ۵ صحبت کرد و برای کسانی که خواهان کنسول پلی‌استیشن ۵ بوده اما قادر به یافتن آن در بازار نیستند اظهار پشیمانی کرد و افزود:

ما تمام تلاش خود را می­کنیم. سونی تا پایان سال ۲۰۲۰، ۴٫۵ میلیون کنسول پلی‌استیشن ۵ فروخته است که این رقم بسیار بیشتر از تعداد فروش پلی‌استیشن ۴ در سال ۲۰۱۳ بود. از هر چهار خریدار پلی‌استیشن ۵ یک نفر صاحب پلی‌استیشن ۴ نبوده و حدود نیمی از خریداران این کنسول به تازگی به خانواده پلی­‌استیشن پیوسته­‌اند.

دانستن اینکه آیا کنسول­‌های پلی‌استیشن ۵ در ماه‌­های آینده در دسترس عموم قرار خواهند گرفت، غیرممکن است. اما خبرهای خوبی برای طرفداران کاربران پلی‌استیشن پلاس وجود دارد. سونی متعهد شده است که بازی­‌های بیشتری از جمله عنوان  Bugsnax را برای سرویس پلی‌استیشن پلاس منتشر کند.

26
0
برچسب‌ها:

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید