اقدامات اخیر تیک-تو اینتراکتیو شایعه‌ی بازسازی GTA Vice City را قوت بخشید

4 اسفند 1399 - 19:34

به تازگی شرکت تیک-تو اینتراکتیو (Take-Two Interactive) در اقدامی جالب اقدام به حذف دو نسخه‌ بازسازی شده از سری Grand Theft Auto که توسط طرفداران توسعه یافته بودند، کرد و این امر شایعات جدیدی در مورد بازسازی نسخه‌های قدیمی این سری را مطرح نمود.

گروهی از طرفداران سری Grand Theft Auto اخیرا دست به اقدام جالبی زده بودند و با استفاده از مهندسی معکوس، موتور بازی‌سازی دو نسخه‌ی Grand Theft Auto 3 و Grand Theft Auto Vice City را بازسازی نمودند تا از این طریق بتوانند به ارتقای گرافیکی و به‌روز کردن این دو بازی بپردازند. حال پس از این که شرکت تیک-تو اینتراکتیو بر روی GitHub این دو پروژه‌ را پیدا کرد، با توجه به اختیارات ناشری خود اقدام به حذف آن‌ها نمود.

در همین راستا کاربر TezFunz2 در توییتر گزارش این اقدام را منتشر کرد و اظهار داشت که به احتمال زیاد این اقدام شرکت ناشر سری Grand Theft Auto به در حال توسعه بودن نسخه‌های بازسازی شده‌ی Grand Theft Auto 3 و Grand Theft Auto Vice City مربوط می‌شود.

لازم به ذکر است که پروژه‌ی بازسازی دو عنوان Grand Theft Auto 3 و Grand Theft Auto Vice City با استفاده از مهندسی معکوس موتور این عناوین، از سال‌ها قبل در حال انجام بوده و توسعه‌دهندگان این عناوین غیر رسمی اظهار داشتند که در گذشته شرکت تیک-تو اینتراکتیو نسبت به این اقدام حساسیتی نشان نداده و امیدوار هستند که در آینده نیز مشکلی به وجود نیاید. با این حال اکنون این افراد ناامید هستند؛ چرا که شرکت ناشر اقدام به جلوگیری از روند ساخت این نسخه‌های غیر رسمی کرده است.

به نظر می‌رسد این طرفداران برای بازسازی دو عنوان Grand Theft Auto 3 و Grand Theft Auto Vice City برنامه‌های زیادی به مانند افزودن قابلیت پشتیبانی از واقعیت-مجازی، بهبود کیفیت سایه‌زنی و قابلیت رهگیری پرتو را داشته‌اند. با این حال کاربر TezFunz2 اعلام کرد که استفاده از مهندسی معکوس برای توسعه‌ی این عناوین با مقررات جدید شرکت تیک-تو اینتراکتیو مغایرت دارد. این شرکت بر روی GitHub برای توسعه‌دهندگان این دو نسخه‌ی غیر رسمی پیامی را گذاشته است که اظهار می‌دارد بهترین و تنها راه حل این مشکل، حذف کامل آن به شمار می‌آید.

در حال حاضر طرفداران نسخه‌های قدیمی سری Grand Theft Auto فقط باید امیدوار باشند که بازی‌های Grand Theft Auto 3 و Grand Theft Auto Vice City واقعا به صورت رسمی در حال بازسازی باشند و شرکت راکستار گیمز (Rockstar Games) آن‌ها را به زودی معرفی نماید.

Aminmonojava.d 76حسن اکرامیY.RP.morganM.MTmeysambDk-_-Manکسری نراقی
برچسب‌ها: ،

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید