در Diablo 2 Resurrected شاهد حذف ویژگی‌های نسخه‌ی اصلی نخواهیم بود

4 اسفند 1399 - 16:15

به تازگی تیم توسعه‌ی بازی Diablo 2: Resurrected به یکی از مهم‌ترین سوالات طرفداران این سری پاسخ داده و به آن‌ها اطمینان دادند اشتباهاتی که در توسعه‌ی بازی Warcraft 3: Reforged رخ داده است، برای آن‌ها عبرت شده و در روند بازسازی عنوان Diablo 2 آن‌ها را تکرار نخواهند کرد.

همان‌طور که می‌دانید، شرکت بلیزارد (Blizzard) در حال توسعه‌ی عنوان Diablo 2: Resurrected است تا آن را در سال جاری تقدیم هواداران کند. با این حال تاریخچه‌ی شرکت بلیزارد در ساخت عناوین ریمستر و بازسازی شده کمی با فراز و نشیب همراه بوده و برخی طرفداران در مورد کیفیت محصول نهایی در تردید هستند. شرکت بلیزارد در سال گذشته بازی Warcraft 3: Reforged را منتشر کرد و انتظار استقبال بالای طرفداران از این نسخه‌ی بازسازی شده را داشت اما متاسفانه بسیاری از افرادی که این بازی را تجربه کردند، از کیفیت آن ناراضی بودند. در واقع بازی Warcraft 3: Reforged نه تنها از زمان عرضه‌ی خود با مشکلات فنی زیادی رو‌به‌رو شد بلکه بسیاری از ویژگی‌های محبوب و منحصر به فرد نسخه‌ی اصلی را در بر نداشت.

این عنوان از نظر بصری ارتقای اندکی پیدا کرده بود و به عقیده‌ی طرفداران، Warcraft 3: Reforged برای جذب مخاطبین جدید ساخته شد و تیم سازنده با حذف ویژگی‌های بسیاری از نسخه‌ی اصلی، به خواسته‌ی هواداران قدیمی این سری هیچ بهایی نداده بود. علاوه بر این موارد که باعث ناامیدی بسیاری از هواداران شد، پس از عرضه‌ی عنوان Warcraft 3: Reforged، دسترسی بازی‌بازان به نسخه‌ی اصلی و کلاسیک کاملا غیر فعال گردید که این عمل به خشم و عصبانیت بسیار زیاد کاربران منجر شد.

با توجه به تاریخچه‌ی اخیر در مورد بازسازی عناوین محبوب توسط شرکت بلیزارد، جای تعجب نیست که طرفداران بازی Diablo 2 در مورد روند توسعه‌ی بازی Diablo 2: Resurrected مضطرب باشند. خبر خوب این است که تیم جدیدی مسئولیت توسعه‌ی این بازی را بر عهده دارد. در واقع آقای راد فرگوسن (Rod Ferguson)، رئیس فعلی بخش توسعه‌ی سری Diablo، در زمان توسعه و حتی انتشار بازی Warcraft 3: Reforged اصلا در شرکت بلیزارد حضور نداشته و همین امر می‌تواند به طرفداران وعده‌ی سیاست‌های جدیدی را بدهد که با آگاهی از اشتباهات گذشته به بهترین شکل پیاده‌سازی خواهند شد. حال به تازگی آقای راد فرگوسن با وب‌سایت خبری PC Gamer به گفتگو پرداخته و در مورد پیشرفت سری Diablo به سوالات هواداران پاسخ داده است تا از نگرانی و اضطراب آن‌ها کمی کاسته شود.

طبق گفته‌ی آقای فرگوسن، دو عنوان Diablo 2 و Diablo 2: Resurrected به مانند دو نسخه‌ی کاملا جدا و مجزا خواهند بود؛ بدین صورت که Diablo 2: Resurrected تمامی محتویات و حالت‌های محبوب نسخه‌ی اصلی را در کیفیتی به‌روز شده و مدرن خواهد داشت و بازی‌بازان تقریبا هیچ محتوای کلاسیکی را از دست نخواهند داد. البته آقای فرگوسن تاکید کرد که بعد از عرضه‌ی Diablo 2: Resurrected قرار نیست به مانند بازسازی بازی Warcraft 3، بازی اصلی از دسترس خارج شود؛ این یعنی بازی‌بازان همچنان قادر خواهند بود پس از عرضه‌ی Diablo 2: Resurrected به تجربه‌ی نسخه‌ی اصلی آن ادامه دهند. همچنین عنوان Diablo 2 تغییراتی نخواهد داشت و افرادی که علاقه‌مند به تجربه‌ی نسخه‌ی اصلی با شرایط کلاسیک آن هستند، لازم نیست از این بابت نگرانی داشته باشند. حتی قسمت آنلاین و چند نفره‌ی Diablo 2 نیز قرار است همچنان به حیات خود ادامه دهد.

پیش از این شرکت بلیزارد در اقدامی عجیب، بعد از عرضه‌ی بازی Warcraft 3: Reforged، دسترسی بازی‌بازان به نسخه‌ی اصلی را غیر فعال کرد که این امر با انفجاری از خشم و اعتراض کاربران همراه شد. حال به نظر می‌رسد این توسعه‌دهنده از اشتباهات خود درس گرفته و قصد دارد تجربه‌ای سالم و منحصر به فرد را برای علاقه‌مندان به عنوان Diablo 2 فراهم آورد.

بازی Diablo 2: Resurrected در حال توسعه قرار داشته و در سال جاری میلادی بر روی پلتفرم رایانه‌های شخصی و کنسول‌های ایکس‌باکس وان، ایکس‌باکس سری ایکس و اس، پلی‌استیشن ۴، پلی‌استیشن ۵ و نینتندو سوییچ عرضه خواهد شد. با این حال هنوز تاریخ انتشار دقیقی برای این اثر از سوی استودیوی بلیزارد اعلام نشده است

برچسب‌ها:

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

 • Blizzard fan گفت:

  آقا خواهشن اینو خراب نکنید مثل ریفورجد گند نزنید با خاطراتمون
  ما با این دو بازیا زندگی کردیم وارکرافت ۳ که خراب کردی اینو خواهش میکنن خراب نکن

  و هایپ بالا برای Diablo iv، overwatch 2 نیز همینطور

  اقا چرا انقدر قدر بلیزارد خوبه:)

  • Abby|PS FAN گفت:

   واقعا اکتیویژن بلیزارد در کنار مایکروسافت و سی دی و تیک تو و یوبی از بهترین ها هستند :yes:

   • Ozhan گفت:

    اکتیویژن بلیزارد نه
    اسم اسطوره رو کنار کمپانی دون پایه تیغ زنی(درحال حاضر)مثل اکتیویژن نیارید
    همون بلیزارد خالی کفایت میکنه

  • Ozhan گفت:

   هایپ دیابلو۴ مث خوره افتاده به جونم