قابلیت FPS Boost ممکن است رزولوشن برخی از بازی‌ها را برای بهبود عملکرد کاهش دهد

۳ اسفند ۱۳۹۹ - ۲۲:۲۷

شرکت مایکروسافت مدتی پیش به صورت رسمی از قابلیت FPS Boost برای ایکس‌باکس سری ایکس و اس رونمایی کرد. این قابلیت موجب افزایش نرخ فریم در برخی از بازی‌ها می‌‎‌شود. با این حال ممکن است این قابلیت به منظور بهبود نرخ فریم و عملکرد، باعث کاهش رزولوشن در برخی از عناوین شود.

جیسون رونالد (Jason Ronald)، مدیر بخش برنامه‌ریزی ایکس‌باکس، در مصاحبه با Colt Eastwood توضیح داد که مایکروسافت در مراحل آزمایش بازی‌ها برای پشتیبانی از FPS Boost متوجه شده است که کاهش رزولوشن در برخی از موارد می‌تواند منجر به افزایش دو برابری نرخ فریم شود. با این حال، رونالد می‌گوید مایکروسافت از این موضوع آگاه است که برخی از بازی‌بازان رزولوشن بالاتر را به نرخ فریم بیشتر ترجیح می‌دهند و به همین دلیل آن‌ها می‌توانند قابلیت FPS Boost را در هر زمان که بخواهند، غیرفعال کنند.

وی در این باره اظهار داشت:

در برخی موارد، ما تشخیص دادیم که اگر در حین اجرای بازی رزولوشن را کمی کاهش دهیم، می‌توانیم به نرخ فریم دو برابر دست یابیم. ما در این خصوص به بازی‌بازان حق انتخاب دادیم، زیرا برخی از آن‌ها رزولوشن بالاتر را به نرخ فریم بیشتر ترجیح می‌دهند و بالعکس. بنابراین این مورد به سلیقه‌ و انتخاب بازی‌باز بستگی دارد.

در حال حاضر بازی‌های New Super Lucky’s Tale, Sniper Elite 4, Far Cry 4, Watch Dogs 2 و UFC 4 از قابلیت FPS Boost پشتیبانی می‌کنند. مایکروسافت اعلام کرده است پشتیبانی از این ویژگی‌ را به بازی‌های دیگر نیز اضافه خواهد کرد.

9
0
برچسب‌ها:

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید