تحلیل‌های جدید نشان می‌دهند آنالوگ‌های DualSense حدود ۴۱۷ ساعت عمر مفید دارند

۳ اسفند ۱۳۹۹ - ۲۳:۵۷

مدتی است که مشکلات مربوط به رانش کلید‌های مختلف و آنالوگ‌های کنترلرها تبدیل به دغدغه‌ی اصلی بسیاری از بازی‌بازان بر روی پلتفرم‌های گوناگون شده است.

حتی در گذشته شاهد آن بودیم که هر سه شرکت بزرگ مایکروسافت، نینتندو و سونی نیز به خاطر مشکلات رانشی آنالوگ کنترلرهای خود با دادخواست‌هایی مواجه شده‌اند که البته تاکنون هیچ کدام از آن‌ها به نتیجه نرسیده است. حال به تازگی در راستای تجزیه و تحلیل عملکرد کنترلرهای برتر، کانال فناوری و تحلیلی iFixit به بررسی عملکرد کنترلر DualSense کنسول پلی‌استیشن ۵ پرداخته و جزئیاتی را در در مورد راندمان موثر آنالوگ‌های آن و عللی که باعث برخی مشکلات در عملکردش می‌شود را برای مخاطبین خود شرح داده است.

طبق تجزیه و تحلیل‌های منتشر شده، شرکت سونی برای تولید آنالوگ‌های کنترلر DualSense از همان مواد اولیه‌ای استفاده کرده است که پیش از این در ساخت آنالوگ‌های کنترل‌ پلی‌استیشن ۴ به کار رفته و شباهت بسیار زیادی نیز به مواد به کار رفته در ساخت آنالوگ کنترلرهای ایکس‌باکس و جوی‌کان نینتندو سوییچ دارد.‌ حال نتیجه‌ی یک تحلیل گسترده نشان می‌دهد که عمر مفید و مورد انتظار آنالوگ‌های کنترلر DualSense معادل بیش از دو میلیون چرخش پتانسیومتری و بیش از پانصد هزار عملکرد فشاری بر اهرم مرکزی خواهد بود.

همچنین طبق گزارش کانال تحلیلی iFixit، عمر مفید آنالوگ‌های کنترلر کنسول پلی‌استیشن ۵ تقریبا معادل ۴۱۷ ساعت محاسبه می‌شود و بازی‌بازان پس از آن می‌توانند انتظار شروع مشکلات رانشی را داشته باشند. البته این کانال تایید کرد که شاید پس از گذشت این مقدار زمان، هیچ مشکلی برای عملکرد آنالوگ‌های کنترلر DualSense رخ ندهد. علاوه بر این موارد، گروه iFixit در کانال خود یک ویدئو در این مورد منتشر کرده‌اند که در آن توضیح داده می‌شود عمر مفید آنالوگ‌های کنترلر DualSense بسیار وابسته به نوع بازی‌هایی که کاربران انجام می‌دهند و از همه مهم‌تر به شیوه‌ی استفاده از کلیدهای آن بستگی زیادی دارد و ممکن است بنابر شرایط با تغییراتی همراه باشد. در نهایت این گروه تحلیلی اعلام کردند که صدمات فیزیکی و تجمع گرد و غبار نیز می‌تواند بر عمر مفید کنترلر DualSense و بروز مشکلات رانشی در آن بسیار موثر واقع شود.

در حال حاضر با توجه به این تحلیل می‌توان دریافت که اصلاح شیوه‌ی استفاده از کنترلرها می‌تواند یکی از موثرترین راه‌های افزایش عمر مفید عملکرد آن‌ها به شمار آید. اکنون به همین خاطر دو شرکت سونی و نینتندو با پرونده‌های قضایی بر علیه عملکرد محصولات خود متهم هستند و شاکیان ادعا دارند این دو شرکت به رغم آگاهی از مشکل محصولات خود، آن‌ها را روانه‌ی بازار مصرف کرده‌اند. با این که بروز مشکلات در محصولاتی با راندمان تولید بالا امری طبیعی به حساب می‌آید اما به نظر می‌رسد برخی کاربران از شیوه‌ی خدمات پس از فروش رضایت ندارند. در پایان شما می‌توانید ویدئوی تحلیلی کانال iFixit از کنترلر DualSense را در زیر مشاهده نمایید:

دانلود ویدئو با کیفیت ۱۰۸۰p

دانلود ویدئو با کیفیت ۷۲۰p

دانلود ویدئو با کیفیت ۴۸۰p

16
0
برچسب‌ها:

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

 • اشکال نداره ۲۰۲۲
  دوال سنس پرو مکس میاد ۴۱۸ ساعت عمر مفید داره Neutral

  0
  5
 • ایکاش یکسری ها حداقل یک دقیقه اول همین ویدئو خبر رو نگاه میکردن…

  0
  4
 • Phill Spencer گفت:

  عجب بحث و صحبت های احمقانه ای میکنن بعضیا
  این حرفا بوده بستگی به استفاده هر شخصی داره این ۴۱۷ ساعت هم یچیزی گفتن با اومدن اینترنت و فراگیر شدن بعضیا هم ممکنه طرز فکر غلط رو پیش بگیرن واقعا این چه طرز فکریه فکر میکنید منترلرها بعدش چند ماه داغونن؟بعضیا هم جوری صحبت میکنن که انگار کنترلر دیگه غیر قابل استفاده میشه بعد از این زمان تعیین شده این حرفا و بحث ها بدرد ترول ها و فن بوی ها میخوره که میخوان همو تخریب کنن و عیبی روی پلتفرم هم بزارن وگرنه کارایی منترلر از حمله همین دوال سنس هم زیاده و چند سال به راحتی و استفاده درست میتونید لذت ببرید ولی اگه بتل رویال بازی میکنید که هیچی بشینید با همون کنسول نسل هشتمیتون فورتنایت و بتل رویال هارو بازی کنید اگر برای انلاین کنسول میخرید برید پی سی با قیمت مناسب برای انلاین زدن هست بخرید خیلی بهتره موفق باشید.

  1
  2