BlizzConline 2021 | بازی Diablo 2 Resurrected شامل گزینه‌های جدید تنظیمات می‌شود

۲ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۳:۴۴
Diablo 2 Resurrectioned

عنوان Diablo 2 Resurrected گزینه‌های جدیدی در بخش تنظیمات خواهد داشت. از جمله‌ی این مشخصات می‌توان به فیلترهای کور رنگی و تنظیمات متفاوت برای پشتیبانی از کنترلرها اشاره نمود.

بازی Diablo 2 Resurrected چند سال قبل با انتشار اعلامیه‌ای معرفی شد و موجب شد تا طرفداران بسیاری منتظر اعلام زمان عرضه‌ی این بازی شوند و از طرفی اکثریت بازی‌بازان از این که در هسته‌ی گیم‌پلی این بازی تغییراتی اعمال شود، نگران گردند. خوشبختانه، به نظر می‌رسد که این عنوان دقیقا همان چیزی است که طرفداران منتظر آن بودند، زیرا بر طبق گفته‌ی سازندگان، این بازسازی قرار است تا دقیقا منظبق بر جزئیات عنوان اصلی Diablo 2 باشد. با این حال، قرار است تا برخی تنظیمات اضافی و مثبت به بخش بصری و فنی این بازی افزوده گردد.

در مصاحبه‌ای پس از مراسم افتتاحیه‌ی رویداد بلیزکان (BlizzCon)، روبرت گالرینی (Robert Gallerini) و متیو سدرکویست (Matthew Cederquist)، توسعه دهندگان عنوان Diablo 2 Resurrected، برخی از تغییرات این عنوان که بازی‌بازان می‌توانند هنگام عرضه‌ی Diablo 2 Resurrected انتظار داشته باشند، را تأیید کردند. برای کسانی که نگران بودند که نسخه‌ی بازسازی شده، که قرار است تا به شدت به نسخه‌ی اصلی وفادار بماند، برخی از تنظیمات مورد نیاز را نداشته باشد، بلیزارد اقداماتی را انجام داده است تا اطمینان حاصل نماید که گزینه‌های مورد نیاز برای تمام اقشار مختلف جامعه‌ی بازی‌بازان در این عنوان وجود دارد.

به گفته‌ی سدرکویست، افزودن گزینه‌های جدید به بخش تنظیمات یکی از اولین تغییرات بزرگی بود که تیم توسعه تصمیم گرفت تا اعمال کند. سدرکویست گفت که هنگامی که تیم توسعه در مورد مدرن سازی این عنوان صحبت می‌کرد، افزودن برخی گزینه‌های جدید تنظیمات و دسترسی یکی از اولین موارد کلیدی بود که ذهن ما را درگیر خود نمود. این اثر دارای انبوهی از پیشرفت‌ها و گزینه‌های متعدد، از جمله حالت کم دید، حالت‌های کور رنگی، پیشرفت در متن نویسی و برخی موارد دیگر است. علاوه بر این، پشتیبانی از کنترلرها به رایانه‌های شخصی اضافه می‌شود که گزینه‌های موجود را حتی بیشتر گسترش می‌دهد.

در ادامه گالرینی توضیح داد که حتی فقط چیزهای کوچکی در این عنوان مانند قابلیت دسترسی به اندازه‌ی صفحه‌ای که می‌خواهید روی آن بازی کنید، برای ما بسیار مهم است و برای آن نیز گزینه‌هایی در نظر گرفته شده است. در این اثر قابلیت دسترسی اهمیت بسیار بیشتری از قبل پیدا کرده است، به خصوص که اخیرا افراد معلول نیز در صنعت بازی‌های ویدیویی بیشتر برجسته شده‌اند و لازم است تا تدابیری برای لذت بردن این افراد از عناوین ویدیویی نیز در نظر گرفته شود.

Diablo 2 Resurrected

بازی Diablo 2 برای بسیاری از افراد و جامعه‌ی بازی‌بازان معنای زیادی دارد. این عنوان در قلب طرفداران عناوین اکشن-نقش‌آفرینی (ARPG) جایگاه ویژه‌ای دارد و همیشه محبوب خواهد ماند. در حالی که مطمئنا برخی پیشرفت‌ها در رابط کاربری این عنوان و همچنین سایر پیشرفت‌های فنی و بصری وجود خواهد داشت، اما شنیدن اینکه تیم توسعه‌ی این اثر می‌گوید که قابلیت دسترسی برای آن‌ها به شدت ارزشمند است و قصد دارند تا تجربه‌ی این بازی را برای هر فردی و با هر خصوصیتی بهبود دهند، مطمئنا خبر مسرت بخشی است. افزودن قابلیت‌های جدید در تنظیمات این عنوان و افزایش دسترسی این اثر، جامعه‌ی مخاطبین این عنوان و طرفداران آن را بسیار بزرگتر از قبل می‌کند و این یک مورد عالی برای آینده‌ی این فرنچایز است.

Diablo 2 در گذر زمان نیز رنگ نباخته است و هنوز که هنوز است اثر انگشت و تاثیر آن در عناوین ARPG قابل مشاهده است. حتی اکثر عناوینی که امروزه منتشر می‌شوند، در برخی بخش‌ها از این بازی الگو گرفته‌اند. با فرض اینکه Diablo 2 Resurrected می‌تواند عمر این عنوان را تا ۲۰ سال دیگر افزایش دهد، می‌توان گفت که شرکت بلیزارد به شدت سود خواهد کرد و در مقابل بازی‌بازان بسیاری نیز به طرفداران این مجموعه اضافه خواهند شد. در حال حاضر، استودیوی بلیزارد تمام توان خود را بر روی این پروژه گذاشته است. البته این بدان معنا نیست که سایر پروژه‌ها از فرآیند توسعه خارج شده‌اند، اما به نظر می‌رسد که بلیزارد قصد دارد تا با عرضه‌ی این عنوان بار دیگر در دل طرفداران جا پیدا کند و یک تجربه‌ی ناب و به یاد ماندنی پدید آورد.

عنوان Diablo 2 Resurrected قرار است تا در سال ۲۰۲۱ اکران شود، اگرچه بلیزارد هنوز تاریخ دقیق انتشار این عنوان را اعلام نکرده است. توسعه دهندگان این اثر در حال برنامه‌ریزی تست‌های آلفا برای این عنوان هستند و اگرچه این موارد هنوز نهایی نشده‌اند، طرفداران باید به زودی اطلاعات بیشتری در مورد بازی کسب نمایند، از جمله گزینه‌های جدید دسترسی که در این عنوان گنجانده شده است.

بازی Diablo 2 Resurrected در حال توسعه برای پلتفرم‌های پلی‌استیشن ۴، پلی‌استیشن ۵، ایکس‌باکس وان، ایکس‌باکس سری ایکس و سری اس، نینتندو سوییچ و رایانه‌های شخصی است. همچنین در صورت تمایل می‌توانید تریلر منتشر شده از این عنوان را از اینجا مشاهده نمایید.

2
0
برچسب‌ها: ،

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید