ویدئویی از بازسازی نسخه‌ی اول سری Resident Evil توسط هواداران منتشر شد

۱ اسفند ۱۳۹۹ - ۲۳:۵۰

به تازگی یکی از هواداران سرسخت سری Resident Evil در حال بازسازی اولین نسخه‌ی این مجموعه با استفاده از موتور بازی‌سازی نسخه‌ی چهارم بوده و اخیرا ویدئویی از گیم‌پلی آن را برای دریافت بازخورد مخاطبان و جامعه‌ی طرفداران این سری ترسناک منتشر نموده است.

شاید بازی‌های کلاسیک و خاطره‌انگیز زیادی وجود داشته باشند که طرفداران درخواست بازسازی آن‌ها را از توسعه‌دهندگان دارند اما متاسفانه به دلایل مختلفی این اتفاق رخ نمی‌دهد. در این مواقع، معمولا برخی از طرفداران سرسخت و پرتلاش مجموعه‌های مختلف خود شروع به بازسازی عناوین کلاسیک و محبوب خود می‌کنند و با این که کیفیت نهایی محصولات آن‌ها بالا نیست اما مورد استقبال و تشویق سایرین قرار می‌گیرند.

در گذشته شاهد آن بودیم که برخی هواداران به بازسازی عنوان Diablo 2 پرداختند و توانستند با استفاده از موتور بازی‌سازی عنوان StarCraft 2، کیفیت آن را به صورت مدرن شده درآورده و محصول نهایی را در اختیار علاقه‌مندان قرار دهند. حال به تازگی یکی از طرفداران سخت‌کوش سری Resident Evil، اقدام به بازسازی نسخه‌ی اول این مجموعه کرده و ویدئویی از گیم‌پلی آن را با هواداران به اشتراک گذاشته است.

این بازسازی غیر رسمی از اولین نسخه‌ی سری Resident Evil با استفاده از موتور بازی‌سازی عنوان Resident Evil 4 ساخته شده است؛ از همین رو، علاوه بر بهبود کیفیت بصری و گرافیک این نسخه‌ی غیر رسمی، می‌توان شاهد استفاده از سیستم کنترل دوربین، انیمیشن حرکات و مدیریت منابع نسخه‌ی چهارم نیز بود. سازنده‌ی این نسخه‌ی بازسازی شده، کاربری تحت عنوان Mr. Curious است و به تازگی ویدئوی جدیدی از گیم‌پلی این اثر را که حدود ۴۵ دقیقه زمان دارد، در کانال رسمی Residence of Evil بر روی یوتیوب (YouTube) منتشر کرد.

لازم به ذکر است که کاربر Mr. Curious اعلام کرد نام این پروژه‌ی بازسازی خود Resident Evil Remix خواهد بود. در ویدئوی منتشر شده از گیم‌پلی این اثر، می‌توان دوربین کلاسیک روی شانه که برای نخستین بار در نسخه‌ی چهارم مورد استفاده قرار گرفت را مشاهده نمود. این عنوان چون به صورت کامل اما غیر حرفه‌ای از موتور بازی‌سازی بازی Resident Evil 4 استفاده کرده است، کیفیت بصری آن نیز به مانند نسخه‌ی چهارم واقع شده و به جای شخصیت‌های لیان و اشلی، دو شخصیت کریس و ربکا جایگزین شده‌اند. همچنین نقشه‌ی بازی Resident Evil Remix در واقع همان محیط‌های نسخه‌ی چهارم به شمار می‌آیند که کاربر Mr. Curious آن‌ها را مطابق با محیط‌های نسخه‌ی اول بازسازی نموده است. این کاربر اعلام کرد از بافت‌های بهبودیافته‌ی نسخه‌ی اول برای طراحی مجدد برخی اجزای محیطی بهره می‌برد.

با این که بازی Resident Evil Remix به مانند نسخه‌های بازسازی شده‌ی توسعه‌دهندگان بزرگ به چشم نمی‌آید اما به عنوان یک پروژه‌ی فردی بسیار شاهکار است و می‌توان سازنده‌ی آن را تحسین نمود. با این حال کاربر Mr. Curious اعلام کرد که روند ساخت این پروژه نیاز به زمان بیشتری دارد و تاریخ عرضه‌ی آن برای عموم علاقه‌مندان هنوز مشخص نیست. در پایان شما می‌توانید ویدئوی گیم‌پلی بازی Resident Evil Remix را در زیر مشاهده نمایید:

دانلود ویدئو با کیفیت ۴۸۰P

دانلود ویدئو با کیفیت ۷۲۰P

11
0
برچسب‌ها: ،

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید