شرکت کدمسترز رسماً توسط الکترونیک آرتس خریداری شد

۳۰ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۸:۳۰

سرانجام پس از گزارش‌ها و گمانه‌‌زنی‌های مختلف، کمپانی الکترونیک آرتس (Electronic Arts) شرکت کدمسترز (Codemasters) را به صورت رسمی خریداری کرد.

طبق جزئیات منتشر شده، کدمسترز در معامله‌ای به ارزش ۱٫۲ میلیارد دلار به زیرمجموعه‌ی الکترونیک آرتس اضافه شده است. گفته شده است الکترونیک آرتس با این شرکت به عنوان “یک گروه مستقل” رفتار خواهد کرد. با این حال ممکن است الکترونیک آرتس امتیاز ساخت بازی‌های F1 را به نام تجاری EA Sports بازگرداند. همچنین این شرکت اعلام کرد که فرنچایزهای کدمسترز مانند مانند Formula 1  Dirt و Project CARS در کنار بازی‌های  مسابقه‌ای الکترونیک آرتس رقرار خواهند گرفت. مت بیلبی، معاون اجرایی بخش استراتژیک الکترونیک آرتس، در مصاحبه با IGN اشاره کرد که استودیوهای کدمسترز (از جمله Slightly Mad که در سال ۲۰۱۹ خریداری کرد) پس از این خرید تا حدودی مستقل خواهند ماند.

آقای اندرو ویلسون (Andrew Wilson)، مدیرعامل الکترونیک آرتس، در این باره گفت:

این آغاز یک دوره‌ی جدید و هیجان‌انگیز برای بازی‌ها و محتوای مسابقه‌ای است، زیرا ما تیم‌های با استعداد در الکترونیک آرتس و کدمسترز را گرد هم می‌آوریم. مسابقات اتومبیل‌رانی در سراسر جهان همچنان در حال رشد است و امتیازات موجود در مجموعه به ما این امکان را می‌دهد تا تجربیات جدید خلاقانه ایجاد کنیم و بازی‌بازان بیشتری را به این مسابقات هیجان‌انگیز جذب کنیم. تیم‌های ما با داشتن بازی‌های شگفت انگیز برای بازی‌بازان در هر پلتفرم، یک قدرت جهانی در سرگرمی‌های ریسینگ خواهند بود و ما نمی‌توانیم بیش از این برای شروع همکاری صبر کنیم.

همچنین فرانک ساگنیر (Frank Sagnier)، مدیرعامل کدمسترز در این باره اظهار داشت:

امروز یک روز مهم و هیجان‌انگیز در تاریخ کدمسترز و همچنین برای همه‌ی اعضا و کارکنان آن است. همکاری با الکترونیک آرتس تیم‌های ما را قادر می سازد تا فرنچایزهای تحسین شده‌ی خود را به پیشرفت جدیدی برسانیم و از این طریق به مخاطبان عظیم جهانی دست یابیم. با ما کمک الکترونیک آرتس می‌توانیم فضای بازی‌های مسابقه ای را بار دیگر تعریف کرده و تجربیات جذاب‌تری را نیز برای طرفداران این سبک در سراسر جهان خلق کنیم.

17
0
برچسب‌ها: ،

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید