یک باگ جدید در بازی Call of Duty: Modern Warfare یافت شده که باعث کرش کردن بازی می‌گردد

۲۹ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۲:۳۱
Call of Duty: Modern Warfare

بازی‌بازان عنوان Call of Duty: Modern Warfare از وجود باگ آزار دهنده‌ای در نسخه‌ی پلی‌استیشن ۵ بازی خبر می‌دهند که باعث کرش کردن این عنوان و عملا غیرقابل بازی بودن آن می‌شود.

اشکالات و خطاهای عناوین ویدیویی هرگز سرگرم کننده و جالب نیستند. همچنین برخی از آ‌ن‌ها در موارد خاص می‌توانند به شدت بر روی تجربه‌ی بازی‌باز تأثیر بگذارند و منجر به کاهش طرفداران یک عنوان و یا ضربه خوردن به فن‌بیس آن شوند. حال به نظر می‌رسد که یکی از این اشکالات تأثیرگذار برای دارندگان نسخه‌ی پلی‌استیشن ۵ عنوان Call of Duty: Modern Warfare رخ داده است. بر طبق گزارشات منتشر شده، این مشکل برای کسانی رخ داده است که سعی در حذف و نصب مجدد بازی Call of Duty: Modern Warfare دارند، این مسئله به حدی جدی است که به گفته برخی از بازی‌بازان، حتی مانع از اجرای بازی می‌شود.

هم اکنون پست منتشر شده توسط کاربر u/puzzled-soup در این مورد، به شدت در حال معروف شدن در رددیت (Reddit) می‌باشد. در این پست کاربر مورد نظر، این باگ بازی Call of Duty: Modern Warfare را به صورت کامل توضیح می‌دهد. به گفته‌ی این شخص، تلاش برای نصب مجدد این عنوان بر روی پلی‌استیشن ۵ بدون حذف دستی تمام داده‌های مرتبط با بازی، که برای هر یک از حالت‌های عنوان Modern Warfare لازم است که جداگانه انجام شود، باعث می‌شود که این بازی به صورت کامل نصب نشود و همینطور موجب غیر قابل بازی شدن این عنوان می‌گردد.

با بررسی این مسئله، بازی‌بازان متوجه شدند که نصب کامل این عنوان تقریبا ۱۰۰ گیگابایت کمتر از حد مجاز لازم برای نصب بازی می‌باشد. در ادامه کاربر u/puzzled-soup اظهار داشت که حجم فایل نصب آن‌ها فقط ۹۳ گیگابایت بوده است، با وجود اینکه در اصل بر طبق گفته سازندگان ۲۰۰ گیگابایت می‌باشد. همچنین کاربر مورد نظر چندین روش را برای اجرای بازی امتحان کرده است که همه بی‌فایده بوده‌اند. گزارش شده است که تنها راه حل این مشکل این است که بازی را از روی پلی‌استیشن ۴ به یک اس‌اس‌دی انتقال دهید و سپس آن را از روی اس‌اس‌دی به پلی‌استیشن ۵ انتقال داده و بازی کنید.

طبق نظرات روی این پست، تعداد زیادی از سایر بازی‌بازان نیز این مشکل را تجربه کرده‌اند که نشان از عمده بودن این باگ دارد. فقط یک کاربر راه حلی را برای این خطا ارائه داده است مبنی بر اینکه کل سیستم پلی‌استیشن ۵ خود را ریست کنید و سپس از نو بازی Call of Duty: Modern Warfare را نصب نمایید تا همه چیز از نو بارگیری شود و خطاهای احتمالی رفع گردد، اما هنوز هیچ گزارش و یانظری مبنی بر موثر بودن این روش ارائه نشده است. به علاوه، ریست کردن پلی‌استیشن ۵ و از دست دادن تمامی بازی‌های خود و همچنین دانلود مجدد فایل‌های مرتبط با این عنوان خود به تنهایی یک مشکل بزرگ است و وقت و حوصله‌ی زیادی می‌طلبد.

به شدت جای تأسف است که بازی‌بازان زیادی چنین مسئله‌ی مهمی را تجربه می‌کنند. بازی Call of Duty: Modern Warfare با اشکالات مخنلفی از جمله غیب شدن ناگهانی، هکرها، متقلبان و بسیاری از مسائل دیگر روبرو شده است، اما این خطا که به صورت کلی باعث کرش کردن این اثر و غیر قابل بازی بودن آن می‌شود، مطمئنا از تمامی سایر اشکالات بدتر است.

به هر حال، دیر یا زود اکتیویژن (Activision) و اینفینیتی وارد (Infinity Ward) به زودی برای حل این خطا راه حلی اراطه خواهند داد، اگرچه کاربر u/puzzled-soup می‌گوید که پشتیبانی اکتیویژن تاکنون نتوانسته است کمکی در این زمینه بکند. کاملاً مشخص نیست که این مشکل دقیقا در کجای فرآیند نصب رخ می‌دهد، اما با توجه به کم بودن فضای ذخیره سازی پلی‌استیشن ۵ و فضای زیادی که Call of Duty: Modern Warfare اشغال می‌کند، اگر راه حل این خطا تنها حذف کردن کامل بازی و دانلود فایل‌های آن و نصب دوباره بازی باشد، منصفانه است که بگوییم تعدادی از بازی‌بازان ناامید خواهند شد.

عنوان Call of Duty: Modern Warfare هم اکنون برای پلتفرم‌های رایانه‌های شخصی، پلی‌استیشن ۴ و ایکس‌باکس وان در دسترس بازی‌بازان قرار دارد. این بازی از طریق قابلیت backward compatibility برای پلی‌اسیتشن ۵ و ایکس‌باکس سری ایکس و اس نیز در دسترس است. همچنین می‌توانید در صورت تمایل نقد و بررسی این عنوان را به قلم مهدی رضایی از اینجا مطالعه نمایید.

8
0
برچسب‌ها: ، ،

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید