مایکروسافت در حال کار بر روی وبسایت xCloud است

۲۸ بهمن ۱۳۹۹ - ۲۲:۴۷
ایکس‌باکس

این طور که به نظر می‌رسد، مایکروسافت در حال کار بر روی نسخه‌ی وبسایتی سرویس ابری ایکس‌باکس یا همان xCloud است. هم‌چنین تصویری از رابط کاربری این وبسایت هم منتشر شده است.

ظاهرا مایکروسافت بسیار بیشتر ار رقبای خود، سونی و نینتندو، به کار با سرویس‌های ابری علاقه‌مند است. البته که سونی با Playstation Now بسیار زودتر از مایکروسافت شروع کرد. با این حال شرکت آمریکایی اخیرا تمرکز زیادی را بر روی سرویس ابری ایکس‌باکس گذاشته است. این سرویس ابری یا همان xCloud، ظاهرا آماده‌ی برداشتن قدم بعدی است.

طبق گزارش The Verge، مایکروسافت آزمایش Xbox Cloud Gaming برای وب را آغاز کرده است. The Verge تی توانسته تصویری از رابط کاربری این سرویس را هم به دست آورد. فیل اسپنسر (Phil Spencer)، رئیس ایکس‌باکس، مدت‌ها پیش گفته بود که به دنبال انتقال xCloud به رایانه‌های شخصی است. هم‌چنین این نسخه برای IOS هم کارآمد خواهد بود. چرا که ظاهرا فعلا خبری از یک نرم‌افزار مخصوص این سیستم عامل نیست.

xCloud

تصویری از رابط کاربری نسخه‌ی تحت وب xCloud

هنوز تاریخ آغاز به کار رسمی نسخه‌ی تحت وب xCloud در دسترس نیست. با این حال مایکروسافت پیش از این گفته بود که به دنبال راه‌اندازی این وبسایت در بهار ۲۰۲۱ است.

10
0
برچسب‌ها:

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید