استودیوی رمدی رکورد جدیدی را از نظر میزان درآمد ثبت کرد

26 بهمن 1399 - 20:12

استودیوی رمدی اینترتینمنت (Remedy Entertainment) با وجود عدم عرضه‌ی بازی جدید در سال ۲۰۲۰، رکورد تازه‌‌ای را از نظر میزان درآمد سالانه ثبت کرده است.

در یک سال گذشته با وجود همه‌گیری COVID-19 شاهد افزایش قابل توجه میزان فروش بازی‌های ویدئویی بوده‌ایم که این امر موجب سود بالای بسیاری از ناشران و توسعه‌دهندگان شده است. استودیوی رمدی نیز از این موضوع مستثنی نیست. طبق گزارش منتشر شده، این استودیو با وجود عدم انتشار بازی جدیددر سال گذشته‌ی میلادی، رکورد جدیدی را از لحاظ میزان درآمد به ثبت رسانده است.

استودیوی فنلاندی رمدی در طول ۲۶ سال فعالیت خود بر روی بازی‌های مختلفی کار کرده است. از جمله بازی‌های این استودیو می‌توان به Max Payne، Alan Wake، Quantum Break و Control اشاره کرد. این‌گونه تصور می‌شد که استودیوی مذکور با وجود عدم عرضه‌ی بازی جدید در سال ۲۰۲۰ با کاهش میزان درآمد مواجه شود. اما دقیقاً عکس این موضوع رخ داده است.

رمدی در جریان آخرین گزارش مالی خود اعلام کرد که این استودیو در سال گذشته بهترین عملکرد را از نظر درآمدزایی ثبت کرده است. این شرکت در سال گذشته ۴۱٫۱ میلیون یورو (۴۹٫۸ میلیون دلار) درآمدزایی کرد که این میزان نسبت به سال ۲۰۱۹ حدود ۲۹٫۸ درصد افزایش داشته است. همچنین سود عملیاتی این شرکت به ۱۳٫۲ میلیون یورو (۱۵٫۹ میلیون دلار) رسید.

چند عامل مهم در موفقیت مالی رمدی وجود دارد. رمدی علاوه بر سود حاصل از فروش بازی Control، به عنوان بخشی از همکاری با اپیک گیمز (Epic Games)، مبلغی را از این شرکت دریافت کرده است. البته این استودیو در سال گذشته یک نسخه‌ی ویژه از بازی Control را برای نینتندو سوییچ منتشر کرد. همچنین نسخه‌ی نسل نهمی این بازی نیز در اوایل ماه فوریه عرضه شد. علاوه بر این، بازی مذکور در سرویس‌های Xbox Game Pass و Amazon Luna نیز منتشر شد و این امر در میزان درآمدزایی رمدی تاثیرگذار بوده‌اند. ترو ویرتالا (Tero Virtala)، مدیرعامل رمدی در جریان گزارش مالی اشاره کرد که این رکورد مالی نشان‌دهنده‌ی تلاش‌هایی بوده که این شرکت برای پیاده‌سازی تنوع در تجارت خود و ایجاد یک پایه‌ی قوی برای رشد بلندمدت انجام داده است.

در حال حاضر رمدی با همکاری استودیوی اسمایل‌گیت (Smilegate) مشغول کار بر روی بازی تیراندازی اول شخص و تاکتیکی CrossfireX است. این بازی قرار است در سال جاری میلادی برای کنسول‌های ایکس‌باکس سری ایکس، سری اس و ایکس‌باکس وان عرضه شود.

برچسب‌ها:

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید