درخواست شکایتی بر علیه سونی به علت مشکلات DualSense مطرح شد

۲۶ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۹:۴۲

مسائل مربوط به رانش (Drifting) در آنالوگ کنترلرهای مختلف به مدت طولانی است که به یکی از جدی‌ترین مشکلات بازی‌بازان تبدیل شده و به نظر می‌رسد این مشکل از سال گذشته و با وارد شدن به نسل نهم، بسیار مورد توجه و اعتراض بازی‌بازان قرار گرفته است.

تاکنون گزارش‌های زیادی از مشکلات اصطکاک و رانش آنالوگ‌ها در تمامی کنترلرها منتشر شده است که به عنوان مثال می‌توان به مشکل رانش آنالوگ‌های کنترلر Joy-Con اشاره کرد که برای مدتی به عنوان یکی از شناخته‌ شده‌ترین نقص‌های کنسول نینتندو سوییچ از آن یاد می‌شد. با این حال پس از عرضه‌ی کنسول‌های نسل نهمی پلی‌استیشن ۵ و ایکس‌باکس سری اس و سری ایکس، چندین مورد از شکایات به علت خرابی آنالوگ‌ها و موارد دیگر ذکر شده‌اند. حال به نظر می‌رسد گروهی که مشغول به شکایت از توسعه‌دهندگان بزرگ به علت مشکلات کنترلرهای آن‌ها هستند، به تازگی قصد شکایت از شرکت سونی به خاطر مشکل رانش کنترلر DualSense را دارند.

اخیرا اشخاصی حقوقی که تحت عنوان Chimicles Schwartz Kriner & Donaldson-Smith شناخته می‌شوند و تا پیش از این شکایاتی از مشکل رانش کنترلر Joy-Con کنسول نینتندو سوییچ را به ثبت رسانده بودند، قصد تشکیل یک پرونده‌ی قضایی بر علیه شرکت سونی را دارند. این افراد در دادخواست اولیه‌ی خود کنترلر DualSense را معیوب دانستند و اظهار داشتند شرکت سونی از مشکلات رانشی این کنترلر کاملا آگاه بوده و با دانستن این موضوع، اقدام به عرضه و فروش این محصول کرده است. این افراد در ادامه توضیح دادند که مواد به کار رفته در آنالوگ‌های کنترلر DualSense دقیقا همان موادی هستند که برای ساخت اهرم‌های آنالوگ DualShock 4 استفاده شدند؛ پس در نتیجه شرکت سونی کاملا از مشکلات رانشی آنالوگ‌های کنترلر DualSense آگاه بوده است.

در این دادخواست همچنین عنوان شد که شرکت سونی گزینه‌های زیادی برای تعمیرات این مشکل را در اختیار خریداران قرار نداده است. طبق اعلام شاکیان این پرونده، آن‌ها مجبور شدند زمان زیادی را برای تماس با پشتیبانی شرکت سونی جهت تعمیر کنترلر DualSense منتظر بمانند. سپس اجبارا با یک تلفن گویای ضبط شده تعامل داشتند تا در نهایت موفق شدند با اپراتور اصلی تماس گرفته و این مشکل را به آنان گزارش دهند. این اشخاص حقوقی در نهایت اعلام کردند که خواهان دادرسی هیئت منصفه هستند و از این طریق به دنبال جبران مالی شرکت سونی بر اثر خسارت‌های وارده به آنان خواهند بود.

در نهایت باید دید که آیا دادخواست این افراد با موافقت هیئت منصفه مواجه خواهد شد و پرونده‌ای بر علیه شرکت سونی به جریان خواهد افتاد یا خیر. پیش از این پرونده‌های مشابهی برای دو شرکت مایکروسافت و نینتندو نیز تشکیل شده بود که این اشخاص شاکی تاکنون در هیچ کدام به پیروزی نرسیده‌اند.

33
0
برچسب‌ها:

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید