بازی System Shock 2: Enhanced Edition حالت VR خواهد داشت

System Shock 2

عنوان ویدیویی System Shock 2: Enhanced Edition حالت واقعیت مجازی (VR) اختصاصی و قابل بازی خود را دریافت خواهد کرد که یک تجربه‌ی واقعیت مجازی گسترده و همه جانبه را به ارمغان می‌آورد.

مدتی است که طرفداران سری System Shock بی صبرانه منتظر انتشار ریمسترهای این مجموعه و همینطور System Shock 2: Enhanced Edition هستند. استودیوی توسعه دهنده‌ی این عنوان، نایت دایو (Nightdive)، ریمستر بازی System Shock 2 را در سال ۲۰۱۹ معرفی نمود و اعلام کرد که برنامه‌هایی برای انتشار حالت واقعیت مجازی به صورت اختصاصی برای این بازی دارند.

حالا، استودیوی نایت دایو به صورت رسمی اعلام کرده است که دنباله‌ی بهبود یافته‌ی عنوان System Shock یک حالت واقعیت مجازی اختصاصی و لذت‌بخش دریافت می‌کند. همچنین این استودیو گفته است که بازی System Shock 2 به صورت بالقوه ویژگی‌های به شدت فوق‌العاده‌ای برای یک حالت واقعیت مجازی دارد و به همین دلیل قصد دارند تا یک حالت VR برای این ریمستر توسعه داده و عرضه نمایند.

این ایده در حالی مورد توجه نایت دایود قرار گرفت که توسعه دهندگان این استودیو در حال ساخت مراحل پایانی بازی بودند. به گفته‌ی مدیر عامل این استودیو، استفان کیک (Stephen Kick)، ایده‌ی حالت واقعیت مجازی جداگانه رای این ریمستر System Shock 2 در حالی مطرح شد که توسعه دهندگان تقریبا مراحل توسعه‌ی بازی را به اتمام رسانده بودند. کیک گفت که ایده‌ی نسخه‌ی مستقل VR در آن زمان مطرح شد و استودیو به شدت با این ایده موافقت کرد و یک متخصص ساخت عناوین واقعیت مجازی را به نایت دایو آورده شد تا نگاهی به بازی بیندازد و به آن‌ها اطلاع دهد که دقیقا باید از کجا شروع کنند.

با استفاده از داده‌های متخصص، توسعه دهندگان پی بردند که System Shock 2 پتانسیل به شدت بالایی برای یک حالت VR دارد، اما لازم است تا توسعه دهندگان بیشتر از اینکه توسعه‌ی آن را به عنوان یک بسته‌ی الحاقی ببینند، به چشم یک بازی جدید به آن نگاه کنند. در ادامه کیک تاکید کرد که حالت واقعیت مجازی این عنوان به نوعی یک بازی کاملا جدید خواهد بود و استودیو در حال ساخت این عن ریمستر از ابتدا است. حالت VR System Shock 2 نیز با حالت چند نفره آن کاملا سازگار خواهد بود ، بنابراین بازیکنان می توانند در تنظیمات ترسناک علمی تخیلی System Shock با هم بازی کنند.

از طریق حالت کراس پلت فرم، می‌توان بخش چند نفره‌ی این عنوان را در حالت واقعیت مجازی نیز بازی کرد. یکی از دلایلی که استودیوی نایت دایو در حالت VR اختصاصی برای System Shock 2: Enhanced Edition توسعه می‌دهد، تلاش این استودیو در جهت خلق ی تجربه‌ی ناب و ایجاد حس غوطه وری بی نظیر در این بازی است. همچنین کیک اشاره کرد که این استودیو قصد دارد تا تجربه‌ای جدید از واقعیت مجازی به ارمغان آورد تا حدی که دقیقا حس در دست گرفتن یک اسلحه و خشاب گذاری آن در بازی را احساس کنید.

علاوه بر این، برای کمک به تحقق بیشتر این امر، نایت دایو در حال مطالعه سایر بازی های ویدیویی موفق در ژانر واقعیت مجازی است که در سال‌های اخیر توسعه یافته‌اند. بر طبق گفته‌ی کیک برای کمک به ساخت حالت VR این عنوان از اکثریت عناوین موفق واقعیت مجازی کمک گرفته شده است. قابل ذکر است که سازندگان عنوان Half-Life: Alyx، که در سال گذشته منتشر شد، را به عنوان یک الهام بخش بزرگ برای توسعه‌ی این عنوان واقعیت مجازی بیان نموده‌اند.

در حال حاضر، حالت VR برای System Shock 2: Enhanced Edition در مرحله‌ی توسعه قرار دارد بنابراین ممکن است که همزمان با ریمستر یا نسخه‌ی بازسازی شده‌ی سری System Shock منتشر نشود.

بازی System Shock 2: Enhanced Edition برای رایانه‌های شخصی منتشر خواهد شد، اما در حال حاضر هیچ تاریخ انتشاری ندارد.

نظر شما همراهان همیشگی گیمفا در مورد این بازی چیست؟ به نظرتان می‌تواند موفق باشد یا خیر؟ با ما به اشتراک بگذارید.

P.morganmeysamb
برچسب‌ها:

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید