روزی روزگاری: نقد و بررسی بازی Metal Gear Solid 2: Sons of Liberty؛ رسالت یک شاهکار

2 اسفند 1399 - 09:00

نقد و بررسی بازی Metal Gear Solid 2: Sons of Liberty

قبل از آن‌که به نقد و بررسی بازی Metal GEAR Solid 2 بپردازیم، بهتر است کمی در مورد سختی ساخت دنباله صحبت کنیم. ساخت دنباله همیشه یکی از سخت‌ترین کارها در بازی‌های ویدیویی است . چرا که بعد از موفقیت نسخه اول زمانی که سازنده می‌خواهد دنباله آن را بسازد با چند مشکل اساسی رو‌به‌رو است،برای مثال اگر از همان فرمول موفق نسخه قبل با کمی پیشرفت استفاده کند،آن سازنده را به عدم خلاقیت متهم میکنند و همچنین اگر سازنده از فرمولی جدید استفاده کند این بار هم آن سازنده را به فاصله گرفتن بازی از ریشه ها و سو استفاده از اسم بازی قبل متهم میکنند! اما خب در این میان بودند سازندگانی که توانستند روی لبه‌ی پیشرفت و وفاداری به ریشه‌ها حرکت کنند و هم منتقدان و هم طرفداران سری از آن لذت ببرند، یکی از این افراد بازی‌ساز افسانه‌ای، هیدئو کوجیما است.

Metal Gear Solid 2 یکی از مورد انتظارترین بازی های‌ویدیویی در تمام دوران‌ها بود. بسیاری نسخه‌ی پیشین آن را نه تنها یکی از بزرگترین بازی‌های پلی‌استیشن بلکه یکی از بزرگترین بازی‌های تاریخ میدانستند. البته جای تعجب هم نداشت Metal Gear Solid با ترکیبی از گرافیک سه‌بعدی و سینمایی، شخصیت‌های به یاد‌ماندنی، عناصر گیم‌پلی متنوع و ابتکاری و پیچش‌های غافلگیرکننده داستانی یک شگفتی به تمام معنا در زمان خود بود‌. به همین خاطر هم گیمر‌های زیادی مشتاق بودند بدانند که در کنار Solid Snake ، قهرمان افسانه‌ای نسخه‌ی اول‌، چه اتفاقی خواهد افتاد.

زمانی که نسخه‌دوم Metal Gear Solid عرضه شد، در زمینه کسب امتیازات بازخوردهای شگفت‌انگیزی را دریافت نمود و امتیاز ۹٫۷ از آی جی ان و امتیاز۹/۶را از وبسایت گیم اسپات دریافت نمود و نهایتا موفق شد تا متای معرکه ۹۷/۱۰۰ را دریافت نماید که نشانگر یک شاهکار فوق العاده است‌.

گرچه انتظارات طرفداران از این دنباله تقریباً به شدت بالا بود، اما Metal Gear Solid 2 واقعاً به قول‌های خود عمل کرد. این بازی به همان اندازه‌ی نسخه اول فراموش نشدنی است و طولانی‌تر هم شده است و از همه بهتر ، Metal Gear Solid 2 به ریشه‌های خود وفادار مانده بود، اما در تمام زمینه‌ها رو به جلو حرکت کرده بود. همین طور داستان باورنکردنی و یک ریتم داستانی پرتنش و لذت‌بخش در قلب Metal Gear Solid 2 آن را فوق‌العاده کرد.

نقد و بررسی بازی Metal Gear Solid 2: Sons of Liberty

در این نسخه شما در نقش Raiden عضو تازه‌کار گروه Fox Hound قرار می‌گیرید. البته شما کنترل Snake را خواهید داشت ، ولی به جز اوایل بازی حدود ۹۰% بازی شخصیتی که شما باید با او بازی را به جلو ببرید Raidenیا همان Jack است.

در ابتدای بازی در سال ۲۰۰۷ اسنیک متوجه می‌شود Metal Gear جدیدی به نام Ray بر روی یک کشتی‌ که ظاهرا حمل‌ نفت می‌کرده و در مسیر رودخانه Hudson حرکت می‌کند، در حال انتقال است. اسنیک سعی می‌کند با ورود به کشتی و جمع‌آوری مدارک و عکس از متالگیر جدید، آن را فاش کند. اما وقتی اسنیک با جمع کردن مدارک سعی در ترک کشتی‌نفتکش داشت، سر و کله آسلات پیدا می‌شود و تصمیم به فرار توسط Meal Gear Ray که قابلیت شناوری در آب را داشت، می‌گیرد بعد از این اتفاقات شواهدی پیدا می‌شود که سالید‌اسنیک در کشتی حضور داشته و همه تقصیرات به گردن او می‌افتد و بدین صورت او به مجرم بین‌المللی تبدیل می‌شود و ۲‌سال در خفی زندگی ‌می‌کند. بعد از این اتفاقات گروهی رئیس‌جمهور آمریکا را گروگان میگیرند و آمریکا گروهی را برای نجات  رئیس‌جمهور می‌فرستد اما کشته می‌شوند و ماموریتشان با شکست روبرو می‌شود. گروه Fox Hound مامور تازه‌‌وارد خودش به نام Raiden را که بیشتر با تمرینات VR یا مجازی آشنا است و ماموریت واقعی را از نزدیک لمس نکرده، مامور می‌کند تا رئیس‌جهمور را پیدا و نجات بدهد.

داستان Metal Gear Solid 2 همان چیزی است که اکشن را پیش می برد و آن چنان بخش عمده‌ای از بازی است که حتی قبل از خود گیم‌پلی بازی نیز مهم‌ترین نقطه‌ی قوت بازی است . اگرحتی یک نسخه از سری Metal Gear Solid را بازی کرده باشید، پس خواهید دانست که کاتسین‌های طولانی سینمایی و گفتگوی‌گسترده در طول بازی رایج است. از نظر فنی، کاتسین‌ها درMetal Gear Solid 2 بسیار نرم و شیک هستند ، بسیار بیشتر از آنچه در دیگر بازی های نسل‌۶شاهد هستیم . کاتسین‌ها کاملاً سه‌بعدی دقیقاً مانند بقیه بازی در خود بازی انجام میشود و باعث می‌شوند این صحنه‌ها کاملاً با گیم‌پلی واقعی ترکیب شوند. سکانس‌های داستانی اغلب بسیار دراماتیک هستند و قابل مقایسه با بزرگترین فیلم‌های اکشن‌هالیوود هستند‌. شخصیت‌ها در بیشتر موارد به لطف مدل‌های سه‌بعدی با دقت و جزئیات و انیمیشن‌های گرفته‌شده از حرکت بسیار رسا بهرمند هستند. گاهی اوقات‌، چهره‌ی شخصیت‌ها دقیقاً احساساتی را که باید احساس کنند منتقل نمی‌کند، این موارد استثنایی نادر است که البته به خاطر محدودیت‌های بازی سازی درنسل‌ششم بوده که قابل چشم پوشی است. بازی بسیار عالی و طوفانی شروع میشود و انواع سوپرایز و پیچش‌ داستانی را تجربه خواهید‌کرد اما و اما چیزی که از ارزش بخش داستانی کم میکند و ضربه‌ی بدی به آن زده است، پایان‌بندی بسیار مبهم بازی است و سرنوشت اغلب کاراکتر‌ها بی‌پاسخ میماند‌،به طوری که خود هیدئوکوجیما گفته است که تنها دلیلی که او Metal Gear Solid 4 را ساخته است پاسخ به پرسش‌های طرفداران به خاطر پایان‌بندی Metal Gear Solid 2بوده است! البته این ایراد قطره‌ای دربرابر اقیانوسی از نکات‌مثبت بازی است.

کارگردانی کاتسین‌‍‌های بازی قابل ستایش است و بار دیگر هنر کوجیما را به رخ میکشد

شایان ذکر است که بیشتر ماجرا از طریق گفتگو با بی‌سیم هوشمند خود انجام میشود‌،سیستم انتقال پیشرفته‌ای که برخی از شخصیت‌ها از آن استفاده می کنند‌،. وقتی صفحه‌ی‌ بی‌سیم ظاهر می‌شود، بازی متوقف میشود و چهره‌های دو شخصیت را در حال گفتگو نشان می دهد. نیازی به گفتن نیست که مکالمات به اندازه کاتسین‌ها جالب نیستند. با این وجود. بهترین قسمت در مورد مکالمات این است که تقریباً در هر زمان و در هر شرایطی می‌توانید برای مشاوره با متحدان خود تماس بگیرید، و در مورد چگونگی ادامه کار پیشنهادهای کلی دریافت خواهید‌کرد،البته این قابلیت در Metal Gear Solid هم وجود داشت، اما در این نسخه سیستم مکالمه جالب تر شده و همین‌طور به ندرت گفتگو‌ها تکراری میشود.

این گفتگو‌ها از کیفیت مطلوبی برخوردار است، اما گفتار برخی از شخصیت‌ها‌، از جمله اسنیک، اغراق‌آمیز است‌، و اگرچه دیالوگ‌ها بیشتر به صورت‌طبیعی جریان دارند‌، اما هنوز هم به صورت کتابی به نظر می رسد. موسیقی‌متن Metal Gear Solid 2، که توسط آهنگساز باتجربه هالیوود هری گرگسون-ویلیامز ساخته شده است و در خدمت بزرگ‌نمایی حماسه داستان است. آنچه به ویژه در مورد آن بسیار جالب است این است که موسیقی بازی موقعیتی است و با عملکرد گیمر تغییر می‌کند. همانطور که در حال عبور از خاک‌دشمن هستید‌، موسیقی‌متن بازی به حالتی مرموز است. اگر گرفتار شوید، به طرز ماهرانه‌ای یک اکشن‌سریع منتقل می‌شود که باعث می‌شود شما بخواهید به همان اندازه که دسته‌های محافظ با اسلحه به سمت شما میدوند، به دویدن ادامه دهید. از موسیقی برای تأثیرگذاری عالی در سکانس‌های سینمایی نیز استفاده شده است. موسیقی‌متن Metal Gear Solid 2 احتمالاً مدتها پس از اتمام بازی با شما همراه خواهد بود و بقیه جلوه‌های صوتی نیز به همان اندازه خوب هستند‌. صداگذاری بازی با وسواس زیادی انجام شده‌است به طوری که حتی صدای برخورد گلوله به سطوح‌مختلف به طور محسوسی متفاوت است‌،حتی صدای برخورد گلوله اسلحه‌های مختلف هم به سطوح یکسان متفاوت است و با اینکه Metal Gear Solid 2 یک بازی نسل‌ششمی است،اما در حد استاندارد‌های نسل‌۷و حتی نسل‌۸ است!

نسخه اول Metal Gear Solid نسبتاً کوتاه بود‌‍، به خصوص اگر از کاتسین‌های آن صرف نظر کنید. خوشبختانه‌، این دنباله طولانی‌تر است و ۱۵‌تا‌۲۰ ساعت طول می‌کشد تا اولین‌بار آن را به پایان برسانید. (با فرض اینکه تمام سکانس‌های داستان را تماشا می کنید که البته باید این کار را انجام بدهید.)

درباره‌ی گیم‌پلی بازی خود بنده که قصد نقد این بازی را داشتم‌، به خودم تلقین کرده بودم این یک بازی نسل‌ششمی است و انتظار گیم‌پلی ضعیف و هوش‌مصنوعی ‌خنگ با مراحل به شدت ساده و ابتدایی را داشتم اما این بازی (با اینکه به تازگی Metal Gear Solid ۵ را هم تمام کرده ام) مرا شگفت‌زده کرد، درواقع گیم‌پلی بازی حتی در نسل ۸هم یکی از کامل‌‌ترین‌هاست. از یک بازی مخفی‌کاری چه انتظاری دارید؟ اسلحه‌های مختلف؟ هوش‌‌مصنوعی خوب؟ طراحی‌مراحلی که دست گیمر را نبندد‌؟ انواع دشمنان مختلف؟ درواقع اگر همین الان تنها این بازی از نظر گرافیکی ریمستر شود میتواند یک شاهکار لقب بگیرد‌!

در بازی میتوانید پشت دیوار پنهان بشوید و از گوشه آن محیط را چک کنید یا تیر‌اندازی کنید.

اساس گیم‌پلی بازی Metal Gear Solid 2 مانند نسخه قبلی خود است‌، اگرچه با یک سری پیشرفت ها که باعث جذابیت بیشتر آن می شود. اگر Metal Gear Solid را بازی کرده باشید، می دانید که هدف این است که هر زمان ممکن پنهان بمانید، زیرا به یک محوطه‌ی دشمن نفوذ کرده‌اید. از کامل بودن گیم‌پلی بازی در ابتدا گفتم حال برای شما به طور کامل توضیح میدهم‌.شما میتواند برای رد‌شدن از سد هر سرباز انواع سناریو‌ها را امتحان کنید،میتوانید با سلاح m9 خود دشمن را بی‌هوش کنید یا با چند حرکت‌رزمی او را نقش‌زمین کنید یا حتی او را به صورت‌مخفیانه از پشت بگیرید و کارش را تمام کنید یا کمی خشونت را بیشتر کنید و با انواع سلاح‌های سبک و سنگین به استقبال آن سرباز‌بی‌نوا بروید،تازه درست مثل بازی های روز دنیا میتوانید جنازه دشمنان را جابه‌جا کنید همین‌طور درون ساختمان‌های بازی کمد‌های مختلف وجود داردکه میتوانید در آن پنهان شوید یا جنازه‌ی‌دشمنان را در آن پنهان کنید. هوش‌ مصنوعی دشمنان هم بسیار عالی کار شده و حتی از هوش‌مصنوعی برخی بازی های نسل‌۸(بخوانید فار کرای ۵) بیشتر است، دشمنان شما مدام کشیک میدهند و جای‌خود را تغییر میدهند به همین‌دلیل هم شما باید در لحظه درست مثل یک جاسوس‌واقعی تصمیم بگیرید که ریسک کنید یا از راه‌دیگری در صورت وجود‌داشتن عبور کنید، همچنین چنان چه شناسایی شوید، دشمنان تا زمانی‌که پنهان نشوید به دنبال‌شما میگردند و تازه چنان چه هم با هزار‌ترفند پنهان بشوید اینبار از بی‌سیم دستور می‌آید و امنیت آنجا بیشتر شود و نگهبان‌ها آماده‌تر و مشکوک‌تر هستند، چرا که میدانند یک‌غریبه در همین نزدیکی‌ها است.البته یک سری ایراد‌هایی نیز هوش‌مصنوعی بازی دارد از جمله اینکه دشمنان شما یک سری سرباز کم‌شنوا هستند،برای مثال فرقی نمیکند اسنیک یا رایدن سینه‌خیز یا ایستاده حرکت کنند،اگر در محدوده‌بینایی سرباز‌ها نباشید متوجه شما نمی شوند! اما اگر با یک‌سلاح بدون صدا‌خفه‌کن شروع به شلیک کنید، سرباز‌های آن‌محیط مشکوک میشوند و به دنبال صدا حرکت میکنند‌، همین‌طور اگر با سلاح‌های دارای صدا‌خفه‌کن هم نتوانید به سرباز شلیک کنید و به تیر شما به محیط برخورد کند‌،باز هم نگهبان‌ها مشکوک میشوند.

 

شما میتوانید جنازه‌ی دشمنان را در کمد‌ها پنهان کنید یا حتی در مواقعی خودتان نیز در آن‌ها مخفی شوید.

علاوه بر جعبه مقوایی معروف سریMetal Gear‌، ابزارهای مختلف دیگری نیز در اختیار خواهید‌داشت. مهمترین آنها نمایشگر راداری است که نگهبانان‌دشمن را در مجاورت شما نشان می‌دهد. اگر  بازی‌‌قبلی Metal Gear بازی کرده باشید‌، بسیاری از دستگاه‌های دیگر مانند عینک‌های‌حرارتی و ردیاب‌مین آشنا هستید و استفاده از آنها هنوز جالب است. اما عقل شما همان چیزی است که شما را از نگهبانان‌، دوربین‌های‌امنیتی و موارد دیگر عبور می‌دهد.در واقع بازی شما را یک فرد کودن فرض نمیکند که هر لحظه نیاز به راهنمایی دارید، بازی تنها ماموریت شما را به شما به شما میگوید که باید فلان کار را انجام دهید انجام آن بر عهده شماست که چگونه آن را انجام دهید، همچنین بازی دست شما را به طور کامل باز میگذارد. میخواهید مانند یک شبح حتی بدون اینکه یک سرباز شما را ببیند مراحل را تمام کنید هیچ مشکلی نیست. میخواهید مانند یک سایه ترسناک در خفا تک تک دشمنانتان را بکشید به طوری که بعد از رفتن شما تنها سکوت و چند جنازه سرباز باقی بماند باز هم مشکلی نیست. میخواهید مثل فیلم‌های هالیودی یک آتش‌بازی تمام عیار راه بیندازید، اگر عواقب آن از جمله بیشتر شدن نگهبان‌ها را میپزیرید باز هم مشکلی نیست،  اما در یک پیچش جدید انحرافی‌، در بسیاری از مناطق‌،‌حتی اگر همه محافظان را بدون شناسایی نابود بکنید‌، سرانجام نیروهای‌کمکی برای بررسی دلیل قطع‌ارتباط با دیگران ظاهر می شوند. این باعث می‌شود خیلی دقیق فکر کنید که آیا بهتر نیست فقط سعی کنید دزدکی حرکت کنید.محافظان همه نسبتاً بینا هستند، شما می توانید میدان دید آنها را با یک مخروط در صفحه نمایش رادار خود ببنید و علاوه بر این‌، شما همیشه نمی‌توانید به رادار خود وابسته باشید تا مشخص کنید نیروهای دشمن در این نزدیکی هستند یا در محدوده بینایی هستید. دلیل این امر این است که‌، در بیشتر مناطق ، رادار شما در ابتدا غیرفعال می‌شود تا زمانی که یک ترمینال رایانه‌ای پیدا کنید و یک لینک اتصال ایجاد کنید. بازیکنان Metal Gear Solid باید این را درک کنند‌، زیرا آنها متوجه خواهند شد که رادار همیشه نمی تواند باشد. البته همه اینها به این معنی نیست که Metal Gear Solid 2 کاملا واقع‌گرایانه است.  Metal Gear Solid 2 واقع‌گرایی را عمدتا سطحی نگه می دارد، هنوز عناصر گیم‌پلی سنتی زیادی در بازی وجود دارد‌، مانند جیره‌هایی که می‌توانید برای جبران سریع سلامتی خود بخورید. مواردی از این دست‌، بازی را سرگرم کننده نگه می‌دارد و به نوعی نوستالژیک برای طرفداران این مجموعه می‌باشد.

سوال هوش Raiden را پیدا کنید

کار خود را با یک تپانچه تک‌شات اصلاح شده M9 آغاز خواهید‌کرد که از گلوله های آرام‌بخش استفاده می‌کند. این می تواند دشمنان شما را بیهوش کند ، اما داروها فوراً کار نمی کنند‌،مگر اینکه شلیک به ناحیه سر  کنید. انجام این کار نیاز به استفاده از نمای اول شخص دارد که می توانید با فشردن و نگه داشتن دکمه نشانه گیری  بلافاصله به آن تغییر وضعیت دهید. در اینجا‌،شما می توانید دشمنان خود را با استفاده از هر یک از سلاح‌های خود هدف دقیق قرار دهید‌، و این احتمالاً بزرگترین تفاوت در گیم‌پلی بازی Metal Gear Solid 2 با نسخه‌ی اصلی است‌، جایی که می توانید از دید اول شخص به اطراف نگاه کنید‌، اما نمی‌توانید آتش بگیرید‌، به جز با سلاح‌های خاص. در این نسخه‌، خواهید دید که همیشه از دید اول شخص عکس می گیرید ، زیرا انجام این کار از نظر تاکتیکی سودمند است. به تغییر مداوم از نمای سوم‌شخص به نمای اول‌شخص عادت خواهید کرد. از حالت اول شخص در Metal Gear Solid 2 بسیار زیاد استفاده می‌شود شما می توانید بچرخید و در حالت اول شخص به بالا و پایین نگاه کنید ، اما نمی توانید حرکت کنید.

Metal Gear Solid 2 یک بازی عمدتا خطی است که به نظر میرسد،ارزش تکرار زیادی ندارد. اما جزئیات دقیق در گرافیک بازی به گیم‌پلی بازی گسترش می یابد، به این معنی که پس از اتمام بازی، معامله خوبی برای انجام  بازی به شیوه جدید در  اختیار شما قرار می گیرد. به عنوان مثال ، اگرچه بهترین شرط شما این است که همیشه پنهان بمانید ، اما در طول بازی نیز این قابلیت را دارید که  حمام خون راه بیندازید که به همین راحتی می توانید رویکردی خشن‌تر و مستقیم‌تر داشته باشید. . یا، با اعتماد به نفس M9 خود، می توانید به طور اختیاری سعی کنید کل بازی را طوری انجام دهید بدون اینکه کسی کشته شوید. با استفاده از سلاح‌های غیر کشنده حتی می توان اکثر  باس‌ها را  را شکست داد‌، گرچه کاتیسن‌ها و روند داستانی  همچنان یکسان خواهد بود. همچنبن بازی تعدادی هم مراحل vr دارد که به نوعی چنلج مود بازی است و باید برای مثال در مدت مشخص ۱۰سرباز را هدشات کنید.این مراحل هم دو نوع هستند تعدادی مراحل برای شخصیت رایدن وجود دارد تعدادی هم برای شخصیت اسنیک .

در مراحل vr میتوانید مهارت خود را بسنجید و خود را به چالش بکشید

البته ، مانند نسخه قبلی خود ، Metal Gear Solid 2 همه چیز در مورد مخفی کاری نیست. تعدادی سکانس گیم‌پلی جالب و هیجان‌انگیز وجود دارد. بعضی از اینها به تفکر منطقی یا مهارت مشاهده خوب نیاز دارند. در یک مرحله‌، شما باید یک درب با امنیت بالا را باز کنید که بدون اسکن شبکیه توسط فرد مجاز باز نمی شود.  Metal Gear Solid بخاطر نبردهای دیدنی و جذابش با باس فایت ها مورد ستایش قرار گرفت و جنگ با  باسها  درMetal Gear Solid 2  به همان اندازهMetal Gear Solid عالی و هیجان‌انگیز هستند. در اینجا شما برای زنده ماندن به تفکر سریع و رفلکس بالا  نیاز خواهید داشت البته دیگر اثری از باس فایتی ابتکاری مثل سایکو مانتیس نیست

در مبارزه با باس‌فایت‌ها شما برای زنده ماندن به تفکر سریع و رفلکس بالا  نیاز خواهید داشت

تنظیمات دشواری بالاتر ، همراه با گزینه غیرفعال کردن کامل رادار، Metal Gear Solid 2 را بسیار دشوارتر می کند. بنابراین گیم‌پلی بازی کاملاً بی پایان است و باعث می شود ارزش تکرار  بیش از آنچه انتظار دارید داشته باشید بالا باشد. درست است که شما می توانید Metal Gear Solid 2 را در آخر هفته اختصاصی به پایان برسانید. اما بدون شک شما می خواهید چندین بار دوباره آن را مرور کنید،‌ برای ادامه دادن به آن و کشف جزئیات جدیدی که قبلاً متوجه نشده اید، چه در بازی و چه در داستان بازی.

در تریلرهای بازی کونامی وعده داده بود که دنیای Metal Gear Solid 2 بسیار زنده و تعاملی خواهد بود و همینطور هم هست. شلیک به چیزهای مختلف در محیط نتایج مناسبی را به بار می آورد. آینه‌ها و بطری‌ها خرد می شوند، جعبه‌ها و مبلمان می شکند و کیسه‌های آرد و کپسول آتش‌نشانی می ترکد  که گاهی اوقات سیم‌های سه گانه مادون قرمز را نشان می‌دهد زیرا محتوای پودر آنها در هوا می‌پیچد. سایر جزئیات از این دست بسیار است. شما روی بدن محافظان بی‌هوش  پنجه پا راه میروید سایه‌های محو ریز را می توان در کنار منابع نور که پشه کنار آن است مشاهده کرد. باران و جلوه‌های زیر آب کاملاً واقع گرایانه به نظر می رسند و شاید در نوع خود بهترین در هر بازی باشند. هنگام شلیک، خون زرشکی به دیوارها و کفهای مجاور پاشیده می شود، با وجود همه اینها ، بازی همیشه با فریم کاملاً روان اجرا می شود.

به اثر گلوله بر روی دیوار و رد خون توجه کنید این بازی متعلق به ۲۰سال پیش است

Metal Gear Solid 2 بازی مناسبی برای همه نیست. حتی اگر در بازی هایی مثل دیس‌آنرد یا گوست‌ریکان مانند یک شبح عمل می‌کردید، در Metal Gear Solid 2ممکن است بارها توسط دشمن شناسایی شوید. بازی به معنای واقعی کلمه مثل اکثر بازی های نسل ۶سخت است، اما Metal Gear Solid‌۲ نه تنها به عنوان یک دنباله‌عالی‌، بلکه به عنوان یک موفقیت مهم در تاریخ بازی‌ها یاد می شود. شما نیازی به بازی Metal Gear Solid 2 ندارید فقط به این دلیل که بقیه این کار را انجام داده‌اند، شما باید آن را بازی کنید، زیرا شانس‌خوبی برای تبدیل شدن به یکی از بازی‌های مورد‌علاقه شما در همه زمان‌ها دارد.

نکات مثبت:

  • گیم پلی جذاب
  • شخصیت پردازی عالی
  • گرافیک فنی پایدار
  • گرافیک هنری بی نقص
  • روایت جذاب داستانی
  • ارزش تکرار بالای بازی
  • باس فایت های جذاب
  • موسیق متن شاهکار

نکات منفی:

  • پایان بندی مبهم بازی

امتیاز گیمفا

 

 

 

 

 

 

 

Game faآرینY.RP.morganYuneskanamemeysambmatrix4221489Dk-_-Manمجید نوریNightFury
برچسب‌ها:

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید