یوبی سافت در آینده تمرکز بیشتری بر توسعه‌ی عناوین رایگان خواهد داشت

۲۳ بهمن ۱۳۹۹ - ۲۲:۲۴

چندین سال است که شرکت بزرگ یوبی‌سافت (Ubisoft) از سیاست‌های خاص خود در توسعه و عرضه‌ی عناوین مختلف پیروی می‌کند و این استراتژی برای آن‌ها بسیار موفقیت‌آمیز بوده است.

شرکت یوبی‌سافت به طور معمول در هر سال حدود دو الی سه بازی بزرگ و AAA منتشر می‌کند و از این طریق توانسته است به موفقیت‌های تجاری بسیاری دست یابد؛ به طور مثال یوبی‌سافت در هفته‌های پایانی سال ۲۰۲۰ میلادی سه بازی بزرگ Watch Dogs: Legion ،Assassin’s Creed Valhalla و Immortals Fenyx Rising را سریعا و به صورت متوالی به بازار عرضه کرد که این موضوع منجر به رقم خوردن بهترین دوره‌ی سه‌ماهه‌ی مالی در تاریخ این شرکت شد.

حال به نظر می‌رسد شرکت یوبی‌سافت قصد دارد در آینده در برخی سیاست‌های خود تغییراتی را اعمال نماید. به تازگی آقای Frederick Duguet، مدیر ارشد بخش مالی شرکت یوبی‌سافت در بیانیه‌ای مربوط به عملکرد تجاری سه‌ماهه‌ی اخیر این ناشر اعلام کرد که تا پایان سال مالی جاری که در ماه مارس سال ۲۰۲۲ میلادی به پایان می‌رسد، یوبی‌سافت موفقیت‌های خود را با عرضه‌ی بازی‌های AAA بیشتر ادامه خواهد داد. وی همچنین تاکید کرد که این شرکت قصد دارد تمرکز خود را بر عرضه‌ی عناوین رایگان بیشتر کند و اعتقاد دارد که بازی‌های AAA و عناوین رایگان در سیاست‌های مالی مکمل یکدیگر خواهند بود:

ما در سال‌های گذشته همواره بر این مطلب تاکید داشتیم که در سال سه یا چهار بازی AAA را به بازار عرضه خواهیم کرد و این برنامه‌ی ما در سال مالی ۲۰۲۲ نیز خواهد بود. ما پیش از این بیشتر بر سیاست عرضه‌ی عناوین بزرگ تاکید بیشتری داشتیم اما برای آینده قصد داریم یک استراتژی با ترکیبی از عرضه‌ی بازی‌های بزرگ AAA به همراه عناوین رایگان را اتخاذ کنیم و هم‌اکنون بر روی این موضوع تمرکز زیادی کرده‌ایم. ما قصد داریم با عرضه‌ی بازی‌های رایگان و ارائه‌ی خدمات و تجارب برتر، یک کاتالوگ پویا و قدرتمند را در هر سال مالی داشته باشیم.

در سال مالی ۲۰۲۲، ما به تکامل خود از سیاست تمرکز کامل بر عرضه‌ی بازی‌های AAA به سمت عرضه‌ی بازی‌های بزرگ در کنار عناوین رایگان با ارزش تجربه‌ی بالا ادامه خواهیم داد. این سیاست ترکیبی، تجارب متنوعی از گیم‌پلی و مدل‌های تجاری را برای بازی‌بازان فراهم خواهد کرد.

شرکت یوبی‌سافت در اکتبر سال جاری میلادی قصد دارد دو بازی Far Cry 6 و Rainbow Six Quarantine را منتشر نماید. علاوه بر این، بازی‌های دیگری به مانند Prince of Persia: The Sands of Time Remake و Riders Republic نیز انتظار می‌رود در سال جاری روانه‌ی بازار شوند، اگر چه در حال حاضر هنوز تاریخ انتشار مشخصی برای آن‌ها اعلام نشده است. در نهایت عناوین دیگری به مانند Massive Entertainment’s Avatar و Star Wars نیز در حال توسعه هستند و قرار است در آینده‌ی دورتر عرضه شوند.

در مورد سیاست‌های عرضه‌ی عناوین رایگان شرکت یوبی‌سافت، می‌توان به عرضه‌ی بازی Roller Champions در سال جاری اشاره داشت. البته این شرکت در سال گذشته عنوان تیراندازی و بتل‌رویال Hyper Scape را عرضه کرد که با استقبال بازی‌بازان موجه نشد و دستاوردهای مالی آن مطابق انتظار یوبی‌سافت پیش نرفت. حال توسعه‌دهندگان قصد بازسازی مجدد این بازی را دارند تا بتوانند آن را برای موفقیت‌های آینده آماده سازند.

6
0
برچسب‌ها:

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید