پتنت جدید کنترلر DualSense به احتمال اضافه شدن کلید‌های پشتی اشاره دارد

22 بهمن 1399 - 13:02

بدون شک کنترلر DualSense کنسول پلی‌استیشن ۵ را می‌توان یکی از مهم‌ترین اتفاقات نسل نهم بازی‌های ویدئویی و یکی از برترین محصولات این صنعت در جهت نوآوری و قابلیت‌های ویژه به شمار آورد.

حال به تازگی پتنت جدیدی از شرکت سونی منتشر شده است که نشان می‌دهد احتمالا نوآوری‌های کنترلر DualSense تمامی نخواهد داشت و بازی‌بازان در آینده این قابلیت را دارند تا تنظیمات و کلیدهای این کنترلر را شخصی‌سازی نمایند.

در واقع مطابق با جدیدترین ثبت اختراع شرکت سونی، طرفداران ممکن است به زودی بتوانند کنترلرهای DualSense خود را با یک وسیله‌ی جانبی مخصوص که به قسمت پشتی کنترلر متصل می‌شود، به کلیدهای بیشتری مجهز نمایند. البته طرفداران بخش پلی‌استیشن پیش از این با یک نمونه‌ی مشابه اما ابتدایی برای کنترلر DualShock 4 پلی‌استیشن ۴ آشنا شده‌اند اما به نظر می‌رسد این ثبت اختراع جدید می‌تواند کاملا متفاوت و برتر از گذشته عمل کند. با این که کسب اطلاعات و جزئیات زیاد از متون ثبت اختراع امری پیچیده به شمار می‌آید، اما هرزگاهی می‌توان با بررسی الگوهای و طراحی‌های مختلف از یک محصول، به برخی کاربردها و ویژگی‌های آن پی برد.

البته باید توجه داشت که تاکنون شرکت سونی، هنوز به صورت رسمی در مورد افزودن کلیدهای اتصالی به پشت کنترلر DualSense اطلاعاتی را به صورت رسمی منتشر یا تایید نکرده است. با این حال باید در نظر داشت که منتشر شدن یک ثبت اختراع لزوما به معنای اجرایی شدن آن ایده نخواهد بود اما می‌توان دریافت که شرکت مورد نظر در حال بررسی و آزمایش این ایده‌ی ثبت شده‌ی خود است و شاید حتی روی تولید چند نسخه از آن کار کند. در هر صورت باید توجه داشت که شاید هرگز در آینده این طرح به اجرا در نیاید.

طبق اطلاعات رسمی منتشر شده در متن ثبت اختراع، تصویری که در زیر مشاهده می‌کنید با عنوان “ابزار افزودنی به کنترلر با قابلیت شخصی‌سازی” منتشر شده است که در واقع نوعی دکمه قابل اتصال برای پشت کنترلر خواهد بود. طبق تصویر، با توجه به قرارگیری این کلیدها در محلی جالب، بازی‌بازان می‌توانند از آن برای عکس‌العمل‌های سریع‌تر با سهولت بیشتر و یا سپردن برخی کاربردهای مخصوص به این کلیدها بپردازند. شاید بتوان گفت که این موارد در عنایون رقابتی و مسابقه‌ای کاربرد زیادی خواهند داشت اما می‌توان احتمالا آن را برای برخی افراد معلول نیز مناسب به شمار آورد.

جدا از این که این محصول به طور خاص برای کنترلر DualSense ساخته شده است، به نظر نمی‌رسد عملکرد آن بسیار متفاوت با کلیدهای پشتی کنترلر DualShock 4 باشد. این محصول به احتمال زیاد حداقل دو دکمه‌ی جدید به کنترلر DualSense اضافه خواهد کرد و از آن جا که قابل شخصی‌سازی هستند، بازی‌بازان می‌توانند به دلخواه عملکرد آن‌ها را تنظیم نمایند. با توجه به این که محصول مشابه برای کنترلر DualShock 4 بسیار محبوب بود، انتظار می‌رود در صورت عرضه‌ی کلیدهای پشتی کنترلر DualSense، عملکرد مشابهی در زمینه‌ی فروش و استقبال بازی‌بازان صورت گیرد.

Y.RA²S²pideyvergil2maxmeysambMahyarMsmDk-_-Man@alistarErfan nakhaeeFarid
برچسب‌ها:

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید