شرکت تنسنت بخش کوچکی از سهام استودیوی بوهمیا را خریداری کرد

۲۲ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۰:۵۱

شرکت بزرگ و چینی تنسنت (Tencent) به‌تازگی از خرید بخش کوچکی از سهام استودیوی بوهمیا اینتراکتیو (Bohemia Interactive) خبر داده است.

تنسنت به دلیل سرمایه‌گذاری‌های مختلف در شرکت‌هایی مانند اپیک گیمز (Epic Games)، رایت گیمز (Riot Games) و برخی دیگر از کمپانی‌های مشهور صنعت بازی، شهرت زیادی را بدست آورده است. حال به نظر می‌رسد روند خرید سهام شرکت‌ها و استودیوهای مختلف توسط تنسنت همچنان ادامه دارد. این شرکت اخیراً بخش کوچکی از سهام استودیوی بوهمیا اینتراکتیو، سازنده‌ی سری بازی‌های Arma و DayZ را خریداری کرده است.

استودیوی بوهمیا اینتراکتیو اطلاعات مربوط به این موضوع را در یک بیانیه توضیح داد. بر این اساس، استودیوی مذکور همچنان به صورت مستقل به فعالیت خود ادامه خواهد داد. ظاهراً این استودیو امیدوار است تا به کمک همکاری با تنسنت، عنوان Ylands را به بازار چین عرضه کند. با این حال، بوهمیا به طور دقیق جزئیات این توافق را اعلام نکرده است.

مارک اسپنل (Marek Španěl)، مدیرعامل بوهمیا اینتراکتیو، توضیح داد که از این همکاری با تنسنت عمیقاً هیجان‌زده است و مشتاقانه منتظر کار بر روی بازی‌های نسل فعلی و آینده با پشتیبانی از یک شریک تجاری قوی و شناخته شده هستند. به گفته‌ی وی، تنسنت رویکرد بوهمیا در بازی‌های آنلاین را به طور کامل درک می‌کند.

شرکت تنسنت در حال حاضر سهام‌های مختلفی در کمپانی‌های گوناگون دارد. در هفته‌های اخیر، ارزش این شرکت به یک تریلیون دلار رسیده است که به عنوان یکی از بزرگ‌ترین شرکت های جهان شناخته می‌شود که از نظر ارزیابی کلی، مستقیماً با آمازون و اپل رقابت می‌کند. اگر این روند سرمایه‌گذاری در شرکت‌های مختلف ادامه‌دار باشد، تنسنت می‌تواند به بزرگ‌ترین کمپانی صنعت بازی‌های ویدئویی تبدیل شود.

2
0
برچسب‌ها: ،

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید