پلی‌استیشن ۵ در سه ماهه‌ی دوم سال ۲۰۲۱ در چین عرضه خواهد شد

پلی‌استیشن 5

شرکت سونی (Sony) به صورت رسمی تایید کرد که کنسول پلی‌استیشن ۵ در اواخر نیمه‌ی دوم سال ۲۰۲۱ در چین عرضه خواهد شد.

به دنبال دریافت گواهینامه‌ی لازم برای عرضه‌ی کنسول پلی استیشن ۵ در این کشور در طی ماه دسامبر گذشته، این کسنول در اواخر نیمه‌ی دوم سال جدید میلادی رسماً راهی چین خواهد شد. با این که پلی‌استیشن جدید به صورت رسمی در ماه نوامبر عرضه شد، اما چین در لیست اولیه‌ی کشورهایی که این کنسول برایشان ارسال می‌شود، قرار نگرفت. به دلیل قوانین به شدت سختگیرانه‌ی چین و همینطور سانسور شدیدی که بر روی محتواهای خارجی اعمال می‌شود، سونی مجبور شد تا چند ماهی را برای بدست آوردن امتیاز لازم برای عرضه‌ی این کنسول به مذاکره صرف کند و در نهایت توانست تا این امتیاز را بدست آورد.

این خبر از طریق یک ویدیوی تبریک جشن سال نوی چینی به اشتراک گذاشته شد. در این ویدیو ریاست Sony Interactive Entertainment در شانگهای، تاتسو اگوچی (Tatsuo Eguchi) و معاون وی، سودا تاکهیتو (Soeda Takehito) حضور داشته و به صورت رسمی بالاخره این خبر را منتشر نمودند. اگرچه این ویدئو به زبان چینی می‌باشد، اما مطالب آن توسط تحلیلگر معروف صنعت بازی‌های ویدیویی، دانیل احمد (Daniel Ahmad)، پوشش داده شد. همچنین وی جزئیات مختلفی را از شرایط عرضه‌ی این کنسول در چین به اشتراک گذاشت.

دانلود ویدیو

در حالی که انتشار جدیدترین سخت افزار توسه داده شده توسط سونی برای کاربران چینی هیجان انگیز است، اما به احتمال زیاد این کنسول و شرکت سونی همچنان باید از قوانین سانسور سختگیرانه‌ای که این کشور طی سال‌های گذشته بر روی صنعت بازی‌های ویدیویی و محتوای آن‌ها اعمال کرده است پیروی کنند. یعنی، در حالی که عرضه‌ی کنسول تأیید شده است، به احتمال بسیار زیاد هر یک از نرم افزارهای موجود در سیستم این سخت افزار همچنان به صدور یک گواهینامه‌ی جدید نیاز دارند. احتمالاً به این معنی است که صفحه‌ی رابط کاربری و یا برخی از خدمات موجود در رابط کاربری پلی‌استیشن ۵ در چین بسیار کوچکتر و یا محدود شده تر از سایر کشورهای جهان خواهد بود. همانطور که احمد پیش بینی کرده است، ممکن است این کنسول مجبور به پذیرش یک قفل خدمات منطقه‌ای باشد و یا به نوعی برخی خدمات این کنسول در برخی از مناطق چین با محدودیت بیشتری در دسترس بازی‌بازان قرار گیرد.

همچینین به نظر می‌رسد که پلی استیشن ۵ در این مسیر تنها نیست. کنسول ایکس‌باکس سری ایکس نیز در ماه نوامبر توانست تا حق عرضه در چین را بدست آورد. مایکروسافت (Microsoft) موفق به دریافت گواهینامه‌ی ۳C برای انتشار دو کنسول (احتمالاً Xbox Series X و  Xbox Series S) شده است. البته به نظر می‌رسد که مایکروسافت می‌توانسته تا زودتر از سونی کنسول‌های خود را عرضه نماید اما این مورد را به تعویق انداخته تا بتواند مجوز لازم برای عرضه‌ی برخی از بازی‌‌های انحصاری و یا مولتی پلتفرم را نیز بدست آورد.

می‌توان گفت که موفقیت پلی استیشن ۵ درچین نیز تا حدودی زیادی مشخص است چرا که این کنسول توانسته است که تاکنون بیتشرین فروش را در بین تمامی کنسول‌های سونی بدست آورد و همینطور به محبوبیتی فوق‌العاده در سراسر جهان دست یافته است. هیمنطور لازم به ذکر است که به دلیل فروش بسیار بالای این کنسول در ماه‌های ابتدایی عرضه و همینطور رشد محبویت بازی‌های انحصاری سونی، شاهد رشد تقاضای جمعی و همینطور کمبود عرضه‌ی پلی استیشن ۵ در سراسر جهان هستیم که متاسفانه باعث شده است تا برخی از بازی‌بازان به شدت از این روند خسته شده و اعلام نارضایتی نمایند.

بدون شک تلاش برای تولید بیشتر پلی استیشن ۵ قطعاً یکی از اهداف مهم سونی در سال جاری خواهد بود. علاوه بر این سونی قصد دارد تا برخی از بازی های مهم، از جملهHorizon: Forbidden West  Ratchet and Clank و God of War: Ragnarok را برای سال پیش رو منتشر نماید که خبر بسیار خوبی برای اکثریت بازی‌بازان می‌باشد.

نظر شما در این باره چیست؟ با ما به اشتراک بگذارید.

P.morganPlayStation Studios PS5meysamb
برچسب‌ها: ،

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید