شرکت سی‌دی پراجکت رد مورد حمله‌ی گسترده‌ی سایبری قرار گرفت

21 بهمن 1399 - 19:24

به تازگی شرکت سی‌دی پراجکت رد (CD Projekt RED) در حساب کاربری رسمی توییتر خبر از یک حمله‌ی گسترده‌ی سایبری به پایگاه داده‌های خود را با مخاطبان به اشتراک گذاشت.

طبق اعلام این شرکت بازی‌سازی لهستانی، فردی ناشناس که در واقع یک هکر قدرتمند بوده است توانسته با راه‌اندازی یک اختلال در سیستم‌های داخلی این مجموعه، داده‌های خاصی را سرقت نماید و سپس برای این شرکت یک یادداشت باج‌خواهی گذاشته است. شرکت سی‌دی پراجکت رد اعلام کرد که در حال بررسی ابعاد این حادثه بوده و به کاربران خود اطمینان داد که در حال حاضر هنوز هیچ نشانه‌ای از به خطر افتادن اطلاعات خصوصی کاربران پیدا نشده است.

طبق متنی که در یادداشت باج‌خواهی فرد متجاوز آمده، به نظر می‌رسد او موفق شده است به پایگاه داده‌های عناوین Cyberpunk 2077 ،The Witcher 3 ،Gwent و نسخه‌ی منتشر نشده از The Witcher 3 که احتمالاً نسخه‌ی نسل نهمی آن خواهد بود، دسترسی پیدا کند و تمامی این اطلاعات را به سرقت ببرد. همچنین شرکت سی‌دی پراجکت رد تایید کرد که با این اقدام گسترده و مهلک سایبری، بسیاری از اطلاعات بخش حسابداری، مدیریت، اداری، حقوقی، منابع انسانی، روابط با سرمایه گذاران و بسیاری موارد دیگر به خطر افتاده است. در نهایت این شرکت اعلام کرد اگر چه ممکن است این اطلاعات به بیرون درز پیدا کند اما آن‌ها هرگز حاضر به پرداخت این باج نخواهند بود.

متأسفانه چنین حملات سایبری گسترده و مهلکی در حال شیوع بیشتر است. اخیرا شرکت کپ‌کام (Capcom) نیز مورد چنین تهاجمی قرار گرفت و اطلاعات بسیار زیادی از عناوین در حال توسعه‌ی آن به مانند Resident Evil Outrage و حتی جزئیات مربوط به دوره‌ی انحصاری بودن بازی Monster Hunter Rise بر روی کنسول نینتندو سوییچ نیز لو رفت. حال باید منتظر ماند و دید که بر اثر سرقت این اطلاعات گسترده، شرکت سی‌دی پراجکت رد چه آسیب‌هایی خواهد دید.

در پایان شما می‌توانید بیانیه‌ی باج‌خواهی فرد مهاجم به پایگاه داده‌های شرکت سی‌دی پراجکت رد را در زیر مشاهده نمایید:

Sami 227meysambDk-_-Mana low spec gamer
برچسب‌ها:

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید