تیک-تو اینتراکتیو در پنج سال آینده بیش از ۹۳ بازی را منتشر خواهد کرد

۲۱ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۵:۱۵

به تازگی شرکت و ناشر بزرگ بازی‌های ویدئویی یعنی تیک-تو اینتراکتیو (Take-Two Interactive) در خبری رسمی اعلام کرد که هنوز برنامه‌ی خود مبنی بر عرضه‌ی بیش از ۹۳ بازی در طی پنج سال آینده را تغییر نداده و با جدیت تحقق آن را دنبال خواهد کرد.

اواخر سال گذشته‌ی میلادی بود که شرکت مادر راکستار گیمز (Rockstar Games) یعنی تیک-تو اینتراکتیو به صورت رسمی اعلام کرد که قرار است طی پنج سال آینده بیش از ۹۳ بازی جدید و در حال توسعه را به بازار عرضه کند. حال این شرکت در آخرین جلسه‌ی ارائه‌ی برنامه و توجیهات مالی خود با سرمایه‌گذاران نیز مجددا به تایید این برنامه پرداخت و همراه آن جزئیات دیگری از برنامه‌های آینده‌ی خود را نیز با مخاطبان به اشتراک گذاشت.

در گذشته شرکت تیک-تو اینتراکتیو اظهار داشته بود که در پنج سال آینده قرار است بیش از ۹۳ عنوان مختلف شامل ۶۳ بازی اصلی، ۱۷ عنوانی فرعی و ۱۲ بازی کژوال و آرکید را بر روی پلتفرم‌های مختلف منتشر سازد. حال به تازگی آقای کارل اسلاتوف (Karl Slatoff)، رئیس تیک-تو اینتراکتیو در جریان جلسه‌ی توجیه مالی جدید این شرکت تایید کرد که این ناشر همچنان به وعده‌ی گذشته‌ی خود پایبند خواهد بود و هم‌اکنون در حال پشتیبانی از توسعه‌ی عناوین جدید با پیشرفت قابل توجهی است. در حالی که شرکت تیک-تو اینتراکتیو تاکنون در مورد بسیاری از این پروژه‌ها هیچ اطلاعاتی را منتشر نکرده اما رئیس آن از انتشار تمامی بازی‌های وعده داده شده در زمان معین خود اطمینان کامل دارد.

همچنین آقای اسلاتوف در ادامه‌ی توضیحات خود به مخاطبان اعلام کرد که از میان ۹۳ بازی مذکور، ۴۶ عنوان آی‌پی‌های کاملا جدیدی به شمار می‌آیند و ۴۷ عنوان دیگر نسخه‌های جدید از مجموعه‌های معرفی شده هستند. با این حال ۷۲ عنوان برای پلتفرم رایانه‌های شخصی و کنسول‌های خانگی عرضه خواهند شد و ۷ مورد هم جهت عرضه‌ی انحصاری بر روی پلتفرم گوشی‌های هوشمند برنامه‌ریزی شده‌اند.

با این حال آقای اسلاتوف اعلام کرد که از میان ۹۳ بازی، ۲۳ بازی قرار است علاوه بر پلتفرم‌های دیگر، به بازار گوشی‌های هوشمند نیز راه یابند و ۲۶ نسخه از این عناوین به صورت رایگان منتشر خواهند شد. نکته‌ی جالب این است که تاکنون بسیاری از شرکت‌های تابعه‌ی تیک-تو اینتراکتیو بازی‌های زیادی به مانند XCOM: Chimera Squad یا Mafia: Definitive Edition را منتشر کرده‌اند اما به گفته‌ی اسلاتوف، برخی از این عناوین در شمار ۹۳ بازی هدف قرار نمی‌گیرند.

هنوز مشخص نیست که چه تعداد از عناوین منتشر شده توسط این شرکت و زیرشاخه‌های آن به مانند توکی گیمز (۲K Games) در فهرست ۹۳ بازی هدف این ناشر محاسبه شده‌اند. با این حال تصور بر این است که عرضه‌ی نسخه‌های نسل نهمی برخی عناوین به مانند Borderlands 3 نیز در این فهرست جای گرفته باشد.

برخی از طرفداران حدس می‌زنند که دو عنوان Kerbal Space Program 2 و Grand Theft Auto 6 نیز به عنوان بخشی از فهرست ۹۳ عنوان جدید شرکت تیک-تو اینتراکتیو خواهند بود. با این حال تیک-تو اینتراکتیو از انتشار ۹۳ بازی در پنج سال آینده کاملا اطمینان دارد و باید منتظر اطلاعات رسمی این شرکت در مورد بازی‌های آینده بمانیم.

11
0
برچسب‌ها: ،

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید