ماموریت‌های جدید Disco Elysium: Final Cut تاثیر زیادی بر داستان اصلی نخواهند داشت

20 بهمن 1399 - 18:59

بازی Disco Elysium یکی از غافلگیر کننده‌ترین عناوین عرضه شده در سال ۲۰۱۹ بود که با استقبال بسیار خوب کاربران و منتقدین نیز روبه‌رو شد. استودیوی ZA/UM مدتی پیش از نسخه‌ی Final Cut بازی نیز رونمایی کرد که محتوای جدیدی از جمله چندین ماموریت داستانی را در اختیار کاربران قرار خواهد داد. تیم سازنده امروز اطلاعات جدیدی از محتوای جدید این نسخه از بازی را در اختیار هواداران قرار داده است.

در جدیدترین مصاحبه‌ی خود با Push Square، آقای جاستین کینان (Justin Keenan)، نویسنده‌ی بازی، با این نکته اشاره کرده که تیم سازنده از مدت‌ها قبل برنامه‌ داشته است تا این محتوا و ماموریت‌های جدید را به بازی اضافه کند، ولی این فرصت پس از معرفی نسخه‌ی Disco Elysium: Final Cut ایجاد شده است.

ما محتوای جدیدی را به بخش‌های مختلف اضافه کرده‌ایم تا بازی‌بازان بتوانند آن‌ها را کشف کنند، ولی ماموریت‌های جدید در حقیقت قلب محتوای تازه‌ی بازی خواهند بود. آن‌ها چهار ماموریت خاص و اختصاصی هستند که هر یک از آن‌ها به یکی از ایدئولوژی‌های اصلی بازی مرتبط می‌شوند. این ماموریت‌ها از مدت‌ها پیش برنامه‌ریزی شده بودند، ولی متاسفانه آن‌ها به بازی اصلی راه پیدا نکردند. از این رو، نسخه‌ی Disco Elysium: Final Cut یک فرصت عالی برای بازنگری ایده‌هایی بود که از قبل در ذهن ما شکل گرفته بودند.

آقای کینان در ادامه به این نکته اشاره کردند که این ماموریت‌های جدید تاثیر زیادی در داستان اصلی بازی نداشته و بیشتر به عنوان یک پایان راضی‌کننده برای ایدئولوژی‌های اصلی بازی عمل می‌کنند. با این حال، بازی‌بازان باید انتظار ماموریت‌هایی متفاوت از یکدیگر و داستان اصلی بازی را داشته باشند.

این ماموریت‌ها به شکلی طراحی شده‌اند که تاثیری زیادی بر داستان اصلی نخواهند داشت. در حقیقت، این ماموریت‌ها قرار است به بازی‌باز این فرصت را بدهند تا برخی از ایدئولوژی‌های اصلی بازی را به شکلی راضی‌کننده به پایان رسانده و واقعیت تصمیم‌های شخصیت اصلی را کشف کند.

البته من باید به این نکته نیز اشاره کنم که هر یک از این ماموریت‌ها کاملا خاص خواهند بود و به همان اندازه که با یکدیگر متفاوت هستند، با داستان اصلی بازی Disco Elysium نیز متفاوت خواهند بود. برخی از آن‌ها شما را با شخصیت‌های جدید آشنا کرده، برخی با آیتم‌های جدید همراه هستند و برخی نیز رابط کاربری و یا چیزهایی در جهان بازی را برای همیشه تغییر خواهند داد. با این حال، من قصد ندارم چیز بیشتری را درباره‌ی آن‌ها بگویم.

بازی Disco Elysium: Final Cut در ماه مارس سال ۲۰۲۱ میلادی (اسفند ۱۳۹۹- فروردین ۱۴۰۰) برای کنسول‌های نسل هشتم و نهمی پلی‌استیشن، اکس‌باکس، کنسول نینتندو سوییچ و پلتفرم رایانه‌های شخصی منتشر خواهد شد.

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید