بازی Nioh 2 به دلیل مشکلات فنی، در حال گرفتن نمرات منفی بر روی استیم است

۲۰ بهمن ۱۳۹۹ - ۰۲:۱۴
Nioh 2

مشکلات نرخ فریم و همچنین برخی ایرادات فنی این عنوان که باعث ایجاد خطا بر روی بعضی از مانیتورهای خاص شده است، موجب گردیده تا تعداد کثیری از بازی‌بازان نسخه‌ی رایانه‌های شخصی بازی Nioh 2، بازخورد منفی از این عنوان در استیم (Steam) ثبت نمایند.

عنوان Nioh 2 در هنگام عرضه بر روی استیم توانست تا با استقبال بی‌نظیری از سمت بازی‌بازان روبرو شود. تنها در لحظه‌ی انتشار این عنوان بر روی استیم آمار استفاده کنندگان از این سرویس تا ۳ برابر افزایش پیدا کرد که به خوبی نشان دهنده‌ی محبوبیت فوق‌العاده‌ی این بازی در بین بازی‌بازان رایانه‌های شخصی است. همچنین این عنوان، در اوایل این هفته که بر روی رایانه‌های شخصی منتشر شد، توانست تا رکورد تعداد بازی‌بازان همزمان Dark Souls را نیز بشکند.

اما اکنون، با بیشتر شدن علاقه‌ و رشد تعداد بازی‌بازان این اثر، عنوان اکشن نقش آفرینی (Action-RPG) استودیوی کوئی‌تکمو (Koei Tecmo)، در حال ثبت بازخوردهای منفی بیشتری از سمت بازی‌بازان است. همچنین دلیل عمده‌ی این نمرات منفی در حال حاضر مشکلات نرخ فریم بازی‌بازان و برخی ایرادات و کرش‌های متعدد بر روی بعضی از نمایشگرها می‌باشد.

همانطور که در خبرگزاری یوروگیمر (Eurogamer) اشاره شده است، در حدود ۴۰۰۰ نظر برای این عنوان تاکنون ثبت شده است که می‌توان گفت اکثریت آن‌ها مثبت هستند اما تا الان در حدود ۱۳۰۰ بررسی منفی نیز ثبت گردیده است که نشان دهنده‌ی مشکلات این عنوان می‌باشد.

بر طبق نظرات ثبت شده، می‌توان گفت که بیشتر نارضایتی‌ها به دلیل نرخ فریم ناپایدار بازی Nioh 2 بر روی رایانه‌های شخصی می‌باشد. البته برخی از کاربران نیز خبر از ایجاد اختلال در بازی به دلیل استفاده از صفحه کلید و همینطور اینکه استفاده از کنترلر بر روی نسخه‌ی رایانه‌های شخصی این بازی باعث ایجاد برخی کرش‌ها و خطاهای متعدد می‌شود، داده‌اند.

مسئله این است که این یک بازی اکشن و بسیار سریع است که در آن با انبوهی از ترکیب‌های رزمی، فرم‌های خاص، توانایی‌های مخفی و غیره مواجه می‌شوید. بنابراین کار نکردن صفحه کلید و یا ایجاد اختلال در عملکرد آن و یا کنترلر به شدت آزار دهنده است و نمی‌توان نادیده گرفت.

بسیاری از بازی‌بازان خاطرنشان می‌کنند که این اثر به شدت یک عنوان با کیفیت و فوق‌العاده است، اما با این حال نمی‌توان این مشکلات را، که عمدتا به خاطر بهینه سازی نامناسب آن هست، در نظر نگرفت و به نوعی این مشکلات می‌تواند باعث شود تا با اینکه بازی از بعد هنری در سطح بالای قرار دارد اما در نهایت نتواند تا بازی‌باز را راضی نگه دارد و عملکرد کلی ناموفقی داشته باشد.

حتی جالب است بدانید که صدای برخی منتقدان نیز درآمده است. مثلا یکی از منتقدان معروف بازی‌های ویدیویی با انتشار پستی گفت که در ابتدا به شدت این بازی را دوست داشته و به هر کسی پیشنهاد می‌کرده است اما اگر این مشکلات حل نشود ممکن است که از موضع خود عقب بنشیند. وی در ادامه گفت که هر چند هنوز هم طراحی هنری و ساختار گیم‌پلی این اثر را تحسین می‌کند اما این دلیلی نیست که بازی با این مشکلات زیاد عرضه شود و استودیوی سازنده باید هر چه زودتر کاری در این زمینه انجام دهد.

بازی Nioh 2 هم اکنون بر روی پلی‌استیشن ۴، پلی‌استیشن ۵ و رایانه‌های شخصی در دسترس بازی‌بازان قرار دارد. همچنین در صورت تمایل می‌توانید تا نقد و بررسی این عنوان را به قلم مصطفی زاهدی از اینجا مطالعه نمایید.

نظر شما درباره‌ی این بازی چیست؟ به نظرتان ارزش تجربه کردن را دارد یا خیر؟ با ما به اشتراک بگذارید.

10
0

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید