شایعه: یک عنوان تیراندازی از Star Wars توسط الکترونیک آرتس در دست توسعه است

19 بهمن 1399 - 10:09

شایعه‌ی جدید منتشر شده حاکی از آن است که یک عنوان تیراندازی جدید از Star Wars تحت نظر شرکت الکترونیک آرتس (Electronic Arts) در دست توسعه قرار دارد و در سال جاری میلادی عرضه خواهد شد.

اگرچه امتیاز ساخت بازی براساس دنیای Star Wars اکنون در حال گسترش به چندین ناشر و توسعه‌دهنده است، اما الکترونیک آرتس اخیراً اعلام کرد است که به ساخت عناوین مختلف از این مجموعه ادامه خواهد داد. بسیاری از افراد حدس زده‌اند این بازی‌ها احتمالاً دنباله‌ی عنوان Jedi: Fallen Order و یک بازی موبایلی مانند Galaxy of Heroes باشند. با این حال با توجه موفقیت خوب هر دو نسخه‌ی Star Wars: Battlefront احتمال ساخت یک نسخه‌ی جدید از آن وجود دارد.

شایعه‌ی اخیر ارائه شده توسط OrcaOrcaisnotalone در GamingLeaksAndRumors منتشر شده است. این منبع در پست جدید خود گفته است که الکترونیک آرتس قصد دارد در سال جاری یک بازی جدید تیراندازی از Star Wars با مقیاس کوچک را عرضه نماید. همچنین این منبع پیش‌تر نیز اشاره کرده بود هر دو نسخه‌ی Star Wars: Knights of the Old Republic به عنوان ریمستری جزئی برای کنسول‌های فعلی منتشر خواهند شد.

Orca از نظر مقیاس، این بازی جدید را با Star Wars: Squadrons مقایسه می‌کند. بازی Squadrons به عنوان یک اثری با مقیاس کوچک منتشر شد که به جای ۶۰ دلار با قیمت ۴۰ دلار به فروش رفت. همچنین این همچنین ادعا می‌کند که این عنوان شوتر کمی بیش از دو سال در درست توسعه است و با استفاده از Unreal Engine 4 ساخته می‌شود. به گفته‌ی آن‌ها، انتظار می‌رود این بازی در سه‌ماهه‌ی پایانی ۲۰۲۱ برای برای اغلب پلتفرم‌های موجود به جز نینتندو سوییچ منتشر شود.

حال سوال اینجاست که بازی مذکور توسط کدام یک از استودیوهای الکترونیک آرتس ساخته می‌شود؟ اغلب بازی‌های این شرکت با استفاده از موتور Frostbite توسعه یافته‌اند. تنها عنوانی که برای ساخت آن از این موتور استفاده نشد، بازی Star Wars Jedi: Fallen Order بود. استودیوی ریسپاون (Respawn) برای توسعه‌ی این بازی از موتور Unreal Engine 4 استفاده کرد. با این حال، منبع Orca اشاره کرده است که این بازی جدید توسط ریسپاون ساخته نخواهد شد. ممکن است استودیوی موتیو (Motive)، سازنده‌ی عنوان Star Wars: Squadrons، وظیفه‌ی توسعه‌ی این بازی را برعهده داشته باشد.

با توجه به این‌که اطلاعات منتشر شده رسمی نیستند، فعلا به عنوان شایعه تلقی می‌شوند. اگر شایعه‌ی منتشر شده حقیقت داشته باشد، احتمالاً در سال جاری شاهد عرضه‌ی یک نسخه‌ی جدید از Star Wars خواهیم بود.

محسن رضوی فرmeysambمجید نوریFable
برچسب‌ها: ،

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید