فرنچایز Call of Duty در مجموع ۲۷ میلیارد دلار درآمدزایی کرده است

۱۷ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۴:۰۶

طبق اعلام شرکت اکتیویژن بلیزارد (Activision Blizzard)، فرنچایز Call of Duty از زمان عرضه‌ی اولین نسخه در سال ۲۰۰۳، حدود ۲۷ میلیارد دلار درآمدزایی کرده است.

آقای بابی کوتیک (Bobby Kotick)، مدیرعامل اکتیویژن بلیزارد، اعلام کرد که در سال ۲۰۲۰ بیش از ۲۵۰ میلیون بازی‌باز به فرنچایز Call of Duty جذب شدند. همچنین این فرنچایز ماهانه بیش از ۱۰۰ میلیون بازی‌باز فعال را جذب کرده و ۴۰ درصد فروش بیشتری نسبت به سال گذشته داشته است که اغلب آن به صورت دیجیتالی بوده‌اند.

اکتیویژن بلیزارد همچنین نسخه‌ی جدید Call of Duty را تایید و اعلام کرد که این بازی در سه‌ماهه‌ی پایانی سال ۲۰۲۱ عرضه خواهد شد. درآمد این شرکت در طول سال ۲۰۲۰، ۸.۰۹ میلیارد دلار بوده که در مقایسه با سال گذشته حدود ۲۵ درصد افزایش یافته است. درآمد بخش شبکه نیز ۲٫۲۰ میلیارد دلار بوده که ۴۶ درصد نسبت به سال گذشته افزایش دارد. اکتیویژن بلیزارد در مجموع ۴٫۸۵ میلیارد دلار از طریق پرداخت‌های درون برنامه‌ای در پلتفرم‌های مختلف درآمدزایی کرده است. سود عملیاتی این شرکت ۲٫۷ میلیارد دلار اعلام شده است که این رقم در سال گذشته حدود ۱٫۶ میلیارد دلار بود.

بازی Call of Duty: Black Ops Cold War آخرین نسخه از این فرنچایز محسوب می‌شود که در حال حاضر بر روی کنسول‌های پلی‌استیشن ۴، پلی‌استیشن ۵، ایکس‌باکس وان، ایکس‌باکس سری ایکس، سری اس و پلتفرم رایانه‌های شخصی در دسترس قرار دارد.

12
0
برچسب‌ها: ،

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید