گزارش: فروش جهانی ایکس‌باکس سری ایکس و اس به ۳٫۵ میلیون واحد رسیده است

۱۷ بهمن ۱۳۹۹ - ۰۹:۵۴
کنسول‌های نسل جدید اکس‌باکس

به‌تازگی یکی از تحلیل‌گران صنعت بازی در گزارشی به فروش جهانی ۳٫۵ میلیون واحدی کنسول‌های ایکس‌باکس سری ایکس و اس اشاره کرده است.

شرکت سونی اخیراً در گزارش مالی خود اعلام کرد که کنسول پلی‌استیشن ۵ تا انتهای دسامبر ۲۰۲۰، در مجموع حدود ۴٫۵ میلیون دستگاه فروخته است. با توجه به این موضوع که شرکت مایکروسافت در این چند سال آمار فروش کنسول‌های ایکس‌باکس را ارائه نمی‌دهد، اطلاعات مشخصی از میزان فروش کنسول‌های نسل جدید آن‌ها در دست نیست. با این حال، اخیراً دنیل احمد (Daniel Ahmad)، تحلیل‌گر ارشد نیکو پارتنرز (Niko Partners)، آماری تقریبی از میزان فروش کنسول‌های ایکس‌باکس سری ایکس و سری اس را ارائه داده است.

دنیل احمد به‌تازگی با انتشار توییتی اشاره کرد که تاکنون فروش کنسول‌های ایکس‌باکس سری ایکس و سری اس در حدود ۳٫۵ میلیون واحد بوده‌اند. این نشان می‌دهد که کنسول‌های مذکور حدود یک میلیون واحد نسبت به پلی‌استیشن ۵ کمتر به فروش رفته‌اند. البته ممکن است این رقم از آمار دقیق فاصله زیادی داشته باشد، اما در صورت عدم ارائه آمار رسمی فروش توسط مایکروسافت، احتمالاً ارائه آمار دقیق مشکل خواهد بود.

در همین حال، به نظر می‌رسد محدودیت‌های عرضه برای ایکس‌باکس سری ایکس/اس و پلی‌استیشن ۵ برای آینده ادامه خواهد داشت. مایکروسافت اعلام کرده است که کمبود عرضه‌ی کنسول‌های نسل جدید این شرکت احتمالاً حداقل تا ژوئن سال جاری ادامه خواهد داشت. همچنین سونی نیز محدودیت‌های تولید و عرضه را به دلیل کمبود قطعات پیش‌بینی می‌کند.

25
0
برچسب‌ها: ،

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید