به‌روزرسان جدید سیستم عامل iOS پشتیبانی از کنترلرهای ایکس‌باکس سری ایکس و پلی‌استیشن ۵ را اضافه می‌کند

iOS

به‌روزرسان جدید سیستم‌ عامل iOS شرکت اپل (Apple) امکان بازی کردن بر روی این سیستم عامل با کنترلرهای پلی‌استیشن ۵ و همچنین کنترلر ایکس‌باکس سری ایکس اضافه می‌کند.

به‌روزرسان جدید اپل برای سیستم عامل iOS که به زودی عرضه خواهد شد، به بازی‌بازان و مصرف‌کنندگان محصولات اپل اجازه خواهد داد تا بازی‌های موبایلی را با استفاده از کنترلر دوال سنس پلی‌استیشن ۵ و یا کنترلر ایکس‌باکس سری ایکس تجربه نمایند.

بر طبق اعلامیه‌ی رسمی شرکت اپل به‌روزرسان ۱۴.۵ سیستم عامل iOS به مصرف‌کنندگان اجازه خواهد داد تا کنترلرهای پلی استیشن ۵ ایکس‌باکس سری ایکس خود را به آیفون و همچنین آیپد‌های خود متصل نموده و از آنها برای بازی استفاده نمایند. البته از آنجایی که بازی های موبایلی و آنلاین محور مانند سری بازی‌های Call of duty و یا Fortnite و PUBG و غیره به شدت در حال رشد برای موبایل ها می‌باشند، بازی‌بازان بسیاری تقاضا داشتند تا راهی برای استفاده از کنترلرها برای بازی بر روی سیستم عامل iOS عرضه شود. اپل با عرضه‌ی به‌روزرسان ۱۳ سیستم عامل iOS در طی پاییز سال ۲۰۱۹ این درخواست را انجام داد و امکان تجربه‌ی بازی‌ها با استفاده از کنترلر پلی‌استیشن ۴ و ایکس‌باکس وان ایکس را فراهم آورد.

حال به‌روزرسان ۱۴.۵ اپل هم اکنون برای استفاده‌کنندگان نسخه‌ی بتای این آپدیت آماده است و برای سایر مصرف‌کنندگان نیز تا آخر این ماه عرضه خواهد شد. بعد از به‌روزرسانی سیستم عامل iOS بر روی موبایل و یا آیپد خود می‌توانید از سیستم Pairing در کنترلرهای دو کنسول استفاده کرده و با استفاده از همین سیستم در موبایل یا آیپد خود به کنترلر مورد نظر متصل شوید.

البته لازم به ذکر است که با اینکه کنترلرهای نسل نهمی پلی استیشن و ایکس‌باکس ایکس هم اکنون قابل پشتیبانی برای iOS هستند، اما تنها به همان شکل عمل می‌کنند که کنترلرهای نسل قبل پلی‌استیشن و ایکس‌باکس وان عمل می‌کردند به این معنا که ویژگی‌های نسل نهمی این کنترلرها همچنان غیرفعال است و تا عرضه‌ی به‌روزرسان بعدی برای فعال شدن این ویژگی‌ها باید منتظر بمانیم.

علاوه بر این ویژگی، به‌روزرسان جدید اپل تنها برای افزودن قابلیت استفاده از کنترلرها بر روی سیستم عامل iOS نیست بلکه با اضافه کردن این آپدیت می‌توانید تا تنها با استفاده‌ از اپل واچ (Apple Watch) خود بر روی آیفون خودتان دفترچه تماس و شماره‌های مخاطبین را بدون باز کردن قفل صفحه مشاهده کنید. البته این ویژگی نیازمند آن است تا بر روی ساعت اپل خود حداقل ورژن ۷.۴ سیستم عامل watchOS را داشته باشد.

همچنین به نظر می‌رسد که این به‌روزرسان باعث افزایش امنیت اطلاعات کاربری خواهد شد و تا حدود زیادی جلوی سواستفاده از اطلاعات مشترکین و به سرقت بردن آن‌ها از طریق وبسایت و یا اپلیکیشن‌هایی نظیر فیسبوک (Facebook) و توییتر (Twitter) و …. را می‌گیرد.

در انتها لازم به ذکر است که بازی پرطرفدار و آنلاین محور Fortnite اخیرا از روی اپ استور (App Store) برداشته شد و اپل اجازه‌ی دانلود آن از طریق اپ استور را برای مشترکان خود سلب نمود. با این حال هنوز هم بازی‌های بسیار زیاد و آنلاین محور بسیار سرگرم کننده‌ای وجود دارند که می‌توانید برای آنها از کنترلر استفاده کنید. برای مثال عنوان Call of Duty: Mobile هر هفته در حال ارائه‌ی محتوای جدید و تجربه‌های بسیار متنوعی برای بازی‌بازان است که به شدت لذت بخش است و به نظر می‌رسد که با استفاده از این به روز‌رسان بتوان تجربه‌ی بسیار بهتری را با کنترلرها در این بازی بدست آورد. علاوه بر این بازی PUBG نیز اخیرا به محبوبیت زیادی رسیده است و فصل ۱۰ را با قدرت شروع کرده است. همچنین به غیر از بازی‌های آنلاین و سرویس محور هنوز هم بازی‌های تک نفره و فوق‌العاده‌ای مانند GTA SanAndreas و یا Knights of the Old Republic وجود دارند که بدون شک تجربه‌ی جدید آن‌ها لذت بخش خواهد بود.

نظر شما درباره‌ی این به‌روزرسان جدید چیست؟ با ما به اشتراک بگذارید.

Y.RmeysambErfan nakhaee
برچسب‌ها:

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید