استودیوی گیرباکس توسط شرکت امبریسر گروپ خریداری شد

15 بهمن 1399 - 12:42

کمپانی امبریسر گروپ (Embracer Group)، شرکت مادر تی‌اچ‌کیو نوردیک (THQ Nordic)، به‌تازگی از خرید استودیوی مشهور گیرباکس (Gearbox) خبر داده است.

طبق اطلاعات ارائه شده، استودیوی گیرباکس در معامله‌ای به ارزش ۱٫۳ میلیارد دلار به زیرمجموعه‌ی شرکت امبریسر گروپ اضافه خواهد شد. این قرارداد طی سه ماه آینده قطعی می‌شود. گیرباکس با این قرارداد به هفتمین شرکت بخش سرگرمی امبریسر گروپ تبدیل خواهد شد.

براساس جزئیات ارائه شده، رندی پیچفورد (Randy Pichford)، مدیرعامل فعلی گیرباکس، همچنان به رهبری این شرکت ادامه خواهد داد و اعضای آن نیز به سهام‌داران قابل توجه امبریسر گروپ تبدیل خواهد شد. این ادغام امکان همکاری در امبریسر گروپ را از نظر توسعه، نشر، فناوری و ویژگی‌های فکری فراهم کرده همچنین بستری را برای ادغام‌های بیشتر در آمریکای شمالی ارائه می‌دهد.

لارس وینگفورس (Lars Wingefors)، بنیان‌گذار و مدیر عامل شرکت امبریسر گروپ، در بیانیه‌ای اظهار داشت:

گیرباکس مسلماً یکی از خلاق‌ترین و ارزشمندترین توسعه‌دهندگان مستقل در جهان است. ما معتقدیم منابعی که امبریسر گروپ ارائه می‌دهد، زمینه را برای رشد قابل توجه گیرباکس در سال‌های آینده قرار خواهد داد.

همچنین اسپایر مدیا (Aspyr Media) نیز که حدود ۲۴ سال سابقه در صنعت بازی‌سازی دارد، به همراه ۱۴۰ نفر از کارمند این شرکت به تیم مدیریتی سیبر اینتراکتیو (Saber Interactive) که زیرمجموعه‌ی امبریسر گروپ محسوب می‌شود، اضافه خواهند شد تا به‌صورت مستقل تحت نظر شرکت سیبر فعالیت داشته باشد. علاوه بر این، استودیو ایزی‌برین (Easybrain) نیز که از توسعه‌دهندگان بازی‌های موبایلی به شمار می‌رود، به زیرمجموعه‌ی امبریسر گروپ اضافه شد و به عنوان هشتمین بخش مدیریتی این شرکت فعالیت خواهد کرد.

End of activitySami 227AmirtheGRB❾❻︵✎﹏ȏṃıԀmeysambDaenerys Targaryen@alistarT800
برچسب‌ها: ،

نظرات

دیدگاهتان را بنویسید